Zofia Klepacka-Noceti - kim jest: mąż, dzieci, kariera
Fot. TOMASZ RADZIK/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Zofia Klepacka jednak nie otrzyma honorowego członkostwa od Związku Żołnierzy AK?!

Te słowa nie pozostawiają co do tego wątpliwości...

Konrad Szczęsny 3 czerwca 2019 16:43
Zofia Klepacka-Noceti - kim jest: mąż, dzieci, kariera
Fot. TOMASZ RADZIK/East News

Od ponad tygodnia nazwisko Zofii Klepackiej jest odmieniane w mediach przez wszystkie przypadki. Mistrzyni olimpijska wdała się ostrą dyskusję z Kingą Rusin w lokalu wyborczym, która później przeniosła się na łamy mediów społecznościowych. Ostatnio zaś głośno było o tym, że sportsmenka otrzyma honorowe członkostwo od Związku Żołnierzy AK, co zbulwersowało m.in. dziennikarkę TVN. Okazuje się jednak, że o uznanej za kontrowersyjną inicjatywie nie wiedział nic Zarząd Główny organizacji.

Zofia Klepacka nie otrzyma odznaczenia od Związku Żołnierzy AK

Według dziennikarzy serwisu NaTemat.pl, niebawem do mediów ma zostać rozesłane oświadczenie, w którym kierownictwo związku odniesie się do całego medialnego zamieszania i zdementuje informacje, jakoby windsurferka miała otrzymać honorowe członkostwo.

„Informujemy również zainteresowaną, że bezprawne decyzje podjęte przez osoby do tego nieuprawnione nie wywołały skutków prawnych, bowiem nie została Pani członkiem honorowym naszego związku. Za podjęte nieodpowiedzialne działania przez zarząd okręgu możemy jedynie Panią przeprosić”, czytamy w artykule.

Głos w sprawie zabrał również rzecznik Zarządu Głównego, który wyjaśnił całą sytuację i medialny szum z nią związany.

„My w Zarządzie Głównym na ten temat nic nie wiemy. To jest inicjatywa Okręgu Warszawa Wschód, niezupełnie zgodna ze statutem. Ustosunkujemy się do sprawy podczas prezydium, które odbędzie się w tym tygodniu, bo sprawa jest dla nas po prostu bezprecedensowa. Uhonorowaliśmy nim np. papieża Jana Pawła II, czy też żonę gen. Fieldorfa, postać historyczną i znaną. Wyrażam teraz swój prywatny pogląd, ale możemy przecież wyróżnić osoby dla nas zasłużone choćby dyplomem uznania, pochwałą, a nie sięgać do grubej rury od razu”, podkreślił.

Pozostaje zatem czekać na dalszy rozwój sytuacji  

Zofia Klepacka prawdopodobnie nie otrzyma specjalnego wyróżnienia od Związku Żołnierzy AK

Zofia Noceti-Klepacka
Fot. EastNews

O Zofii Klepackiej jest ostatnio bardzo głośno w polskich mediach. Wszystko przez konflikt z Kingą Rusin:

Zofia Klepacka
Fot. AKPA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!