KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Oto mroczne sekrety małżeństwa Elżbiety II i księcia Filipa. Z kim zdradzał królową?

Małżeństwo Windsorów przerwała śmierć 99-latka...

Gabriela Czernecka 10 kwietnia 2021 18:57

Małżonkowie byli razem niemal 74 lata. Jeszcze parę lat temu takie informacje nie ujrzałyby światła dziennego. Dziś w dobie Internetu, gdzie plotki i newsy rozchodzą się z prędkością światła, nikt nie ma wątpliwości, że idealne małżeństwo królowej Elżbiety II i księcia Filipa to były tylko pozory. I choć wydawali się parą idealną, biografowie pisali: „łączą ich stosunki partnerskie, ale jest to partnerstwo oparte na separacji”. Jak tak naprawdę wygląda małżeństwo królowej Elżbiety II i księcia Filipa? Książę Edynburga zmarł w wieku 99 lat...

Idealne małżeństwo czy związek pełen osób trzecich?

Związek królowej Elżbiety II i księcia Filipa jeszcze niedawno należał do najbardziej tajemniczych w historii! To się zmieniło kilka lat temu za sprawą serialu The Crown. Drugi sezon serialu o królowej Elżbiecie II podbił serca widzów na całym świecie. Dlaczego? Bo wreszcie pokazuje, jak naprawdę wyglądały początki życia małżeńskiego Elżbiety i Filipa. I niestety, nie tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. „Chciałem przedstawić Filipa w nowym świetle, tak ja nie był do tej pory prezentowany. Myślałem zresztą, że wszyscy wiedzą, że Filip zdradzał królową”, mówi o serialu The Crown scenarzysta. 

Zobacz także: Zdradzał królową czy to to tylko plotki? Oto cała prawda o romansach księcia Filipa!

I faktycznie, w pełni mu się to udało. Odkąd wyemitowano drugi sezon The Crown zagraniczne magazyny nie poprzestają na publikacjach pikantnych szczegółów dotyczących romansów księcia Filipa. A było ich naprawdę sporo! Dlaczego przez tyle lat nikt o tym nie pisał? Powód jest dość oczywisty. Nikt nie chciał narazić się królowej. W końcu musiała włożyć naprawdę wiele wysiłku w maskowanie zdrad księcia Filipa.

Historia miłości królowej Elżbiety II i księcia Filipa

O tym, jak mała Elżbieta poznała swojego księcia wiedzą dziś wszyscy. Dla Elżbiety II to była miłość od pierwszego wejrzenia. Poznała Filipa, mając zaledwie 13 lat. Początki nie były jednak łatwe - Filipa krytykowano za pochodzenie, brak wykształcenia czy... bliskie relacje z nazistami. Wielokrotnie oskarżano go o zdrady, romanse z arystokratkami i nieumiejętność zachowania się w świetle reflektorów. Mówiono, że królowa w pełni poświęciła się obowiązkom i od lat żyje w smutnym małżeństwie. Mimo to żaden skandal realnie nie ujrzał światła dziennego, a ich małżeństwo trwało nieprzerwanie 74 lata!

Dlaczego królowa wybaczyła Filipowi zdrady, i co najciekawsze, z kim książę Filip zdradzał królową? Zapraszamy do naszej galerii! Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

CZYTAJ TEŻ: Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat. Pałac wydał oficjalne oświadczenie

Artykuł powstał w oparciu o książkę Marka Rybarczyka Tajemnice Windsorów oraz książkę Andrew Marr Prawdziwa królowa. Elżbieta II jakiej nie znamy . ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?