KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Uwielbia zwłaszcza młode, piękne arystokratki”. Z kim książę Filip zdradzał królową?

Poznaj mroczne sekrety małżeństwa Elżbiety II

Gabriela Czernecka 11 maja 2019 19:50

Jeszcze parę lat temu takie informacje nie ujrzałyby światła dziennego. Dziś w dobie Internetu, gdzie plotki i newsy rozchodzą się z prędkością światła, nikt nie ma wątpliwości, że idealne małżeństwo królowej Elżbiety II i księcia Filipa to tylko pozory. Są razem od ponad 70 lat. Wydają się parą idealną, ale jak podają biografowie „łączą ich stosunki partnerskie, ale jest to partnerstwo oparte na separacji”. Jak tak naprawdę wygląda małżeństwo królowej Elżbiety II i księcia Filipa? 

Idealne małżeństwo czy związek pełen osób trzecich?

Związek królowej Elżbiety II i księcia Filipa jeszcze niedawno należał do najbardziej tajemniczych w historii! To się zmieniło kilka lat temu za sprawą serialu The Crown. Drugi sezon serialu o królowej Elżbiecie II podbił serca widzów na całym świecie. Dlaczego? Bo wreszcie pokazuje, jak naprawdę wyglądały początki życia małżeńskiego Elżbiety i Filipa. I niestety, nie tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. „Chciałem przedstawić Filipa w nowym świetle, tak ja nie był do tej pory prezentowany. Myślałem zresztą, że wszyscy wiedzą, że Filip zdradzał królową”, mówi o serialu The Crown scenarzysta. 

I faktycznie, w pełni mu się to udało. Odkąd wyemitowano drugi sezon The Crown zagraniczne magazyny nie poprzestają na publikacjach pikantnych szczegółów dotyczących romansów księcia Filipa. A było ich naprawdę sporo! Dlaczego przez tyle lat nikt o tym nie pisał? Powód jest dość oczywisty. Nikt nie chciał narazić się królowej. W końcu musiała włożyć naprawdę wiele wysiłku w maskowanie zdrad księcia Filipa.

Historia miłości królowej Elżbiety II i księcia Filipa

O tym, jak mała Elżbieta poznała swojego księcia wiedzą dziś wszyscy. Dla Elżbiety II to była miłość od pierwszego wejrzenia. Poznała Filipa, mając zaledwie 13 lat. Początki nie były jednak łatwe - Filipa krytykowano za pochodzenie, brak wykształcenia czy... bliskie relacje z nazistami. Wielokrotnie oskarżano go o zdrady, romanse z arystokratkami i nieumiejętność zachowania się w świetle reflektorów. Mówiono, że królowa w pełni poświęciła się obowiązkom i od lat żyje w smutnym małżeństwie. Mimo to żaden skandal realnie nie ujrzał światła dziennego, a ich małżeństwo trwa nieprzerwanie 70 lat!

Dlaczego królowa wybaczyła Filipowi zdrady, i co najciekawsze, z kim książę Filip zdradzał królową? Zapraszamy do naszej galerii! ZOBACZ ZDJĘCIA

Artykuł powstał w oparciu o książkę Marka Rybarczyka Tajemnice Windsorów.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.