Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, 05.03.2006 rok
Fot. KMazur / Contributor/ Getty Images
HISTORIE MIŁOSNE

Zdrada zniszczyła tę miłość?! Oto burzliwa historia Reese Witherspoon i Ryana Phillippe

Mimo gorącego uczucia, nie uniknęli kryzysów

Damian Brillowski 22 marca 2022 17:58
Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, 05.03.2006 rok
Fot. KMazur / Contributor/ Getty Images

Uchodzili na za jedną z najpiękniejszych par Hollywood. Młodzi, zdolni i namiętnie w sobie zakochani. Kiedy Reese Witherspoon i Ryan Phillippe zagrali parę w filmie „Szkoła uwodzenia” nikt nie miał wątpliwości, że tych dwoje powinno być razem. Oni sami również byli przekonani, że ich miłość będzie trwać wiecznie. Błyskawicznie zdecydowali się na ślub i powitali na świecie dwójkę dzieci: córkę Avę i syna Deacona. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Po 8 latach, ich małżeństwo przestało istnieć. Za winnego uznano aktora, który miał się dopuścić zdrady. Jaka była prawda? Oto burzliwa historia miłości Reese Witherspoon i Ryan Phillippe.

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe: historia poznania 

Początek tej miłości, jak mogłoby się wydawać, wcale nie jest związany z filmem „Szkoła uwodzenia”. Relacja Reese Witherspoon i Ryan Phillippe rozpoczęła się na dwa lata przed premierą filmu. Był rok 1997. Reese właśnie świętowała 21 urodziny. Z tej okazji zorganizowała coroczny bal. Ryan pojawił się na przyjęciu przez zupełny przypadek. W jednym z wywiadów, szczerze przyznał, że wybrał się ze znajomą na imprezę urodzinową Reese, tylko dlatego że został „skuszony darmowymi drinkami”. Wcześnie nie miał nawet pojęcia, kim jest owa solenizantka. Do ich poznania doszło w trakcie zabawy. W pewnym momencie ich drogi i wzrok się skrzyżowały. Dla Reese moment poznania Ryana był jak grom z jasnego nieba. Była nim jednocześnie zachwycona i zauroczona. 

„Nie wiem, co we mnie wtedy wstąpiło, może zawiniło siedem Midori Sour, ale powiedziałam do niego: Chyba jesteś moim urodzinowym prezentem! Wtedy wydawało mi się to fajne, ale dziś myślę, że było strasznie żenujące”, wspominała po latach aktorka. 

Po imprezie urodzinowej Reese, młodzi postanowili dać sobie szansę. Zaczęły się wspólne randki i wyznania miłosne. Po roku byli już zaręczeni. W 1999 roku zagrali parę w filmie „Szkoła uwodzenia”. Wspólna praca jeszcze bardziej przypieczętowała ich związek. Podczas pracy na planie, wcale nie musieli udawać zakochanych w sobie nastolatków. Chemia między głównymi bohaterami była na tyle silna, a namiętne sceny na tyle realistyczne, że nikt nie miał wątpliwości, że tę parę łączy gorące uczucie. Sam film okazał się komercyjnym sukcesem i doczekał się kontynuacji, ale już bez udziału Reese i Ryana. Ci zapragnęli skupić się na swojej miłości i rodzicielstwie. 

Czytaj także: Ralph Lauren i Ricky Low-Beer: historia miłości  

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, Nowy Jork, około 1998 roku
Fot. Victor Malafronte/Getty Images

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, Nowy Jork, około 1998 roku

Ryan Phillippe, Sarah Michelle Gellar, Selma Blair, Reese Witherspoon, film Szkoła uwodzenia, 1999
Fot. Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection

Ryan Phillippe, Sarah Michelle Gellar, Selma Blair, Reese Witherspoon, film "Szkoła uwodzenia", 1999 rok

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe: szybki ślub i dwójka dzieci

Rok 1999 był dla zakochanych aktorów przełomowy. W przeciągu jednego roku zagrali w filmie, wzięli ślub i zostali rodzicami. Dokładnie, 5 czerwca 1999 roku Reese Witherspoon i Ryan Phillippe złożyli przysięgę małżeńską. Ceremonia została zorganizowana na Old Wide Awake Plantation w pobliżu Charleston w Południowej Karolinie. Stojąc na ślubnym kobiercu aktorka była już w zaawansowanej ciąży.

Po trzech miesiącach od ślubu na świat przyszła pierwsza pociecha aktorskiej pary, córka Ava Elizabeth Phillippe (urodzona 9 września 1999 roku). Jej imię zostało specjalnie wybrane na cześć ikony Hollywood, Avy Gardner. Jak się okazało, Reese wcale nie była przygotowana na wczesne macierzyństwo. „Zaszłam w ciążę w wieku 22 lat. Nie miałam pojęcia, jak pogodzić rodzinę z pracą. Moja rada? Po prostu próbuj”, opowiadała w programie „The Drew Barrymore Show”. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie rodziny. 23 października 2003 roku, Reese i Ryan ponownie zostali rodzicami. Na świat przyszedł ich syn Deacon Reese Phillippe. 

Reese Witherspoon, mimo że była młodą mamą z dwójką dzieci, odnosiła spore sukcesy również w życiu zawodowym. Rola Elle Woods w komedii „Legalna blondynka” (2001 rok) uczyniła z niej pierwszoligową gwiazdę Hollywood. Z kolei za grę aktorską w filmie „Spacer po linie” (2005 rok) została nagrodzona Oscarem. 

Niestety, o takim szczęściu mógł tylko pomarzyć Ryan Phillippe. O ile kariera jego żony pięknie rozkwitała, o tyle jego kariera mocno przystopowała. Twórcy filmowi nie mieli pomysłu na jego osobę. Aktor po „Szkole uwodzenia” uległ zaszufladkowaniu. Przypięto mu łatkę bożyszcza nastolatek. 

Czytaj także: Omenaa Mensah i Rafał Brzoska świętują trzecią rocznicę ślubu. To była niezwykła uroczystość

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, 05.03.2006 rok
Fot. Jeff Vespa/WireImage

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, 05.03.2006 rok

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe: niespodziewany rozwód 

Miłosna sielanka Reese Witherspoon i Ryan Phillippe dobiegła końca w 2007 roku, tuż po tym jak aktorka złożyła pozew o rozwód. Od 2006 roku para pozostawała w separacji. Wiadomość o rozstaniu aktorskiej pary zelektryzowała media i fanów na całym świecie. Również Ryan nie do końca mógł się pogodzić z decyzją żony. Ze wszystkich sił starał się odzyskać jej zaufanie i miłość, ale gwiazda była nieugięta. „Ryan bardzo tęskni za Reese. Ciągle do niej dzwoni i zapewnia, że nigdy nie kochał nikogo tak bardzo, jak ją”, donosili znajomi aktora na łamach magazynu „Life & Style”. 

Wokół rozstania pary narosło wiele spekulacji. Media jako przyczynę rozwodu podawali dysproporcje w sukcesach zawodowych, a także zdradę aktora. Gwiazdor miał bowiem nawiązać romans na planie filmu „Stop Loss” z grającą u jego boku, aktorką Abbie Cornish. „Nie jestem ideałem, ale nie jestem winny wielu rzeczy, o które obecnie się mnie oskarża. Moim priorytetem zawsze było bezpieczeństwo mojej rodziny”, tłumaczył aktor w oświadczeniu wydanym do prasy. Prawdą jest natomiast, że tuż po sfinalizowaniu rozwodu z Reese, zaczął się oficjalnie spotykać z Abbie Cornish. 

W 2010 roku Reese Witherspoon dostąpiła zaszczytu odsłonięcia swojej gwiazdy w hollywoodzkiej Alei Sław. W uroczystym wydarzeniu towarzyszyły jej tylko dzieci. To definitywnie ucięło wszelkie spekulacje o powrocie Reese i Ryana do siebie. Po rozwodzie, aktorzy jednak pozostali w przyjacielskich relacjach, a opieką nad dziećmi dzielili się naprzemiennie. 

Czytaj także: Życie w cieniu sekty. Skomplikowana historia miłości Katie Holmes i Toma Cruise'a

Reese Witherspoon, córka Ava Phillipe, syn Deacon Phillipe, Aleja Sław w Hollywood, California, 01.12.2010 rok
Fot. Russ Einhorn / Splash News/EAST NEWS

Reese Witherspoon, córka Ava Phillipe, syn Deacon Phillipe, Aleja Sław w Hollywood, California, 01.12.2010 rok

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe: prawdziwa przyczyna rozstania

W 2015 roku, Ryan Phillippe wrócił pamięcią do swojego nieudanego małżeństwa. W programie Larry’ego Kinga zdradził, co było prawdziwym powodem rozpadu jego relacji z Reese. „Problemem był nasz wiek. Byliśmy po prostu zbyt młodzi”, przyznał aktor po latach. Jednocześnie dodał, że małżeństwo aktorów było narażone na ciągłą presję ze strony mediów i fanów.

Podobnego zdania była również Reese Witherspoon. „Wyszłam za mąż, gdy miałam 23 lata. Gdy skończyłam 27 lat, miałam już dwoje dzieci. Niczego bym nie zmieniła. Ale uważam, że czasami dobrze jest najpierw poznać siebie. Powiedziałam córce, że w wieku 25 lat zaczynamy znać siebie samych trochę lepiej”, stwierdziła w programie „Lorraine” w 2017 roku. 

Czytaj także: Kiedy się poznali, zakochała się na zabój. Kim była Mary Ellen Fox, ostatnia żona Leopolda Tyrmanda?

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe,The 58th Annual DGA Awards, 28.01.2006 rok
Fot. AP Photo / Luis Martinez/ EAST NEWS

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, The 58th Annual DGA Awards, 28.01.2006 rok

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe po rozwodzie zostali przyjaciółmi 

Po rozwodzie, życie uczuciowe w przypadku Reese i Ryana potoczyło się różnie. O ile Reese ponownie się zakochała i stworzyła rodzinę, o tyle Ryan cały czas szuka tej jedynej. Ze związku z aktorką Alexis Knapp doczekał się córki Kailani Merizalde Phillippe Knapp (urodzonej 1 lipca 2011 roku). Relacja nie przetrwała jednak próby czasu i szybko doszło do rozstania. Kolejną wybranką aktora okazała się studentka prawa Paulina Slagter. Byli razem od 2011 do 2016 roku. Później Ryan próbował jeszcze stworzyć związek z innymi kobietami, ale żadna nie zagościła w jego sercu na dłużej.

O wiele więcej szczęścia w miłości miała Reese Witherspoon. W 2011 roku aktorka ponownie stanęła na ślubnym kobiercu. Jej drugim mężem został agent artystyczny Jim Toth. „Życzę matce moich dzieci wyłącznie tego, co najlepsze”, skomentował Ryan Phillippe wiadomość o ponownym zamążpójściu byłej żony w rozmowie z „US Weekly”. W 2012 roku Reese po raz trzeci została mamą. Wspólnie z mężem Jimem przywitali na świecie syna Tennessee Jamesa Totha. Od kilku lat aktorka ma również dobrą passę w życiu zawodowym. Udział w serialach „Wielkie kłamstewska” i „The Morning Show” przysporzył jej kolejną rzesze fanów i uznanie krytyków. 

I chociaż od 15 lat nie jest już żoną Ryana Phillippe wciąż utrzymuje z nim przyjacielskie stosunki. Byli małżonkowie często są widywani razem np. podczas różnych szkolnych wydarzeń lub w trakcie świętowania urodzin ich dzieci. „Nasze dzieci są niesamowite. Jestem dumny ze sposobu, w jaki sobie poradziliśmy (z Reese - przyp. red.) i kim stały się nasze pociechy”, podsumował aktor.  

Czytaj także: Na przekór wszystkim! Oto historia miłości Agnieszki i Grzegorza Hyży

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, film Szkoła uwodzenia, 1999 rok
Fot. Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, kadr z filmu "Szkoła uwodzenia", 1999 rok

Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, 05.03.2006 rok
Fot. KMazur / Contributor/ Getty Images
Reese Witherspoon, Ryan Phillippe, 05.03.2006 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.