Omenaa Mensah, Rafał Brzoska historia miłośći
Fot. Andrzej Hulimka / Forum
historia miłości

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska są małżeństwem od trzech lat. Poznaj historię miłości pary

„Po 40 sekundach wiedziałam, że spotkałam mężczyznę mojego życia”

Rafał Kowalski 26 lipca 2022 13:00
Omenaa Mensah, Rafał Brzoska historia miłośći
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Ona – związana od prawie 20 lat z telewizją pogodynka i właścicielka fundacji; on – założyciel marki InPost, jeden z najbogatszych Polaków. Omenaa Mensah i Rafał Brzoska od kilku lat tworzą szczęśliwy związek, a od trzech zgodne małżeństwo. Co mówią o swojej miłości? Z okazji urodzin dziennikarki przypominamy niezwykłą historię pary. 

Omena Mensah i Rafał Brzoska – rocznica ślubu

W marcu 2019 roku prezenterka TVN i miliarder przyrzekli sobie miłość aż po grób. Ślub pary odbył się w miejscu spotkania dwóch oceanów, gdzie – jak mówiła prezenterka - dzień nigdy się nie kończy. „To było spełnienie naszych marzeń. Po pierwsze to musiało być miejsce, w którym ani ja, ani Rafał nigdy nie byliśmy. Po drugie chciałabym, by było ono związane z Afryką. No i na styku dwóch oceanów, więc nie było dużego wyboru. Padło na Przylądek Dobrej Nadziei, nadziei, że wszystko będzie dobrze”, opowiadała nam jakiś czas temu na czacie na żywo.

„Zabraliśmy naszych przyjaciół, każdy napisał z nas przysięgę i została ona wygłoszona przed pastorem i całym zgromadzeniem. Potem rzuciliśmy przysięgi do oceanu, może ktoś je kiedyś znajdzie. Moi rodzice byli bardzo wzruszeni. Ja nie uroniłam łzy, ale byłam szczęśliwa”, dodawała Omenaa Mensah.

Zobacz też:  Jan Englert i Beata Ścibakówna spędzają wakacje oddzielnie? „Proszę nie szukać żadnej sensacji”

Rok temu, z okazji drugiej rocznicy ślubu, Rafał Brzoska zamieścił w mediach społecznościowych piękny wpis. Ten dzień zakochani zapamiętają do końca życia. „Dokładnie dwa lata temu szalony, wspaniały dzień... Dzień naszej Przysięgi Miłości, podczas której każde z nas tworzyło i wypowiadało swoje własnoręcznie stworzone punkty przysięgi wypowiadane Ukochanej osobie... Bo nie jest ważne gdzie i jak, ale by raz dane słowo trwało...”, wspominał biznesman.

Podobnie wyjątkowe słowa opublikowała wtedy na Instagramie Omenaa Mensah. „By raz dane słowo trwało i cieszyło każdego dnia, a wspomnienia tych chwil tylko wzmagały uczucia. To był cudny niezapomniany czas Kochanie. Bardzo się cieszę, że te magiczne momenty są w każdym z nas na zawsze”, mogliśmy przeczytać na profilu pogodynki, która zamieściła obok wpisu pamiątkowe zdjęcie z wesela.

W marcu 2022 roku, para świętowała trzecią rocznicę ślubu. Przy okazji opowiedzieli o tym, jak wyglądały początki ich znajomości. Okazało się, ze na jedną z pierwszych randek ukochany zabrał swoją przyszłą żonę właśnie do escape roomu. „W escape roomie było super. To przecież nasze początki. W Londynie zabrałeś mnie do escape roomu", opowiadała prezenterka w relacji na InstaStories.

Zobacz też: Michel Moran pokazał czułe zdjęcie z żoną. Romantyczny kadr poruszył fanów!

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska
Fot. Instagram @rbrzoska

Jak poznali się Omenaa Mensah i Rafał Brzoska? Ślub, dzieci

Przypomnijmy szczegóły początków relacji Omeny Mensah i jej ukochanego. Zarówno pogodynka, jak i biznesman mają za sobą już inne związki. „Tworzymy rodzinę patchworkową. Mąż ma z pierwszego związku dwie superdziewczynki, ja mam Vaneskę, a łącznikiem jest wspólny synek Vincent. Ukochany, wspaniały, totalnie nie z tego świata - ma jasną skórę i blond afro. Skończył dwa lata”, opowiadała pogodynka w Twoim Stylu. Dziś Vanessa ma lat 20, a Vincent 5.

Ich poznanie było stricte biznesowe – gwiazda TVN skupiała się wtedy na kolejnych celach swojej fundacji… Omenaa Mensah szukała firmy, która podejmie się wykonania zaproszeń na jeden z eventów. To dzięki pomaganiu spotkała przyszłego męża. 

„I to jest dla mnie największa nagroda. Historia naszej miłości jest przepiękna. Przypadkowo trafiłam do niego, bo potrzebowałam firmy, która dostarczy zaproszenia na event inaugurujący działalność fundacji. Zadzwoniłam do Rafała, którego wtedy nie znałam. Spotkaliśmy się. Po raz pierwszy, a odbywałam takich spotkań wiele, poczułam, że rozmawiam z człowiekiem, który faktycznie wierzy w takie same wartości jak ja. A poza tym po 40 sekundach wiedziałam, że spotkałam mężczyznę mojego życia. Nigdy wcześniej coś takiego się nie zdarzyło", mówiła w jednym z ostatnich wywiadów VIVY! Katarzynie Piątkowskiej. Gwiazda była chwilę po rozwodzie i nie szukała miłości. A jednak, los miał dla niej zupełnie inne plany. 

Polecamy też: „Tak nas dopadło, że trzyma do dzisiaj". Historia miłości Przemysława Sadowskiego i Agnieszki Warchulskiej

Otwarcie atelier Occhiello Omeny Mensah i Rafala Brzoski, Warszawa, 07.10.2019
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Otwarcie atelier Occhiello Omeny Mensah i Rafala Brzoski, Warszawa, 07.10.2019

„Byłam szczęśliwą kobietą realizującą się na polu zawodowym, spełnioną i zadowoloną. Nie szukałam miłości. A Rafał niespodziewanie wskoczył do mojego pociągu (śmiech). I nie musiałam mu wszystkiego tłumaczyć. On po prostu rozumiał, co do niego mówię, że chcę przekonać Polaków, że warto pomagać za granicą, zwrócić uwagę na człowieka, któremu jest znacznie gorzej”, dodawała. 

Omenaa Mensah zwierzyła się, że na początku nie wiedziała, czym dokładnie zajmuje się jej ukochany i jak wygląda firma, której przewodniczy. „Nie wiedziałam, kim jest Rafał, nie wiedziałam, czym jest Inpost, nie używałam tych maszyn. Sprawdziłam w Google. Trafiłam na wywiad z Rafałem, w którym padły słowa: "ludzie za pięć lat nie będą pisać listów". Pomyślałam sobie: "ja ci pokażę". Pierwszy raz w życiu napisałam list do praktycznie nieznajomego mężczyzny. Przepisywałam go trzy razy", dodała na Instagramie. Podobno Rafał Brzoska otrzymał go od ukochanej na swoje urodziny i zachował na pamiątkę.

Zakochani tworzą zgrany duet w życiu prywatnym i zawodowym. Stworzyli własną markę. „To jest idealny związek biznesowo-prywatny. Ja całkowicie oddałem pałeczkę Omenie jeżeli chodzi o rozwój naszej marki. Po prostu jej ufam. Ona ma takie poczucie gustu, smaku, designu, pomysły. Zawsze potrafi wkomponować w to element charytatywności”, mówił Rafał Brzoska w 2020 roku w rozmowie z Jastrząb Post. Z kolei Omenaa Mensah dodawała: "Rafał w domu jest tym biznesmenem numer 1. Z każdym problemem bardziej technicznym idę do niego. „On tu wszystko rozwiązuje, prowadząc swoje rozliczne biznesy ma doświadczenie i na pewno jest dla mnie osobą, u której znajdę poradę i pomoc”.

Małżonkowie mają też wielkie serca - angażują się w przeróżne działania i pomoc charytatywną. Napędzają się do działania, wspierają... To prawdziwa power couple! 

Zakochanym życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Czytaj też: Miłość drugiej żony dodawała mu sił w walce z rakiem… Oto historia Wojciecha i Joanny Wysockich

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, JAK SIĘ POZNALI
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, 2019 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, 2019 rok

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, 2019 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…