Omenaa Mensah, Rafał Brzoska historia miłośći
Fot. Andrzej Hulimka / Forum
historia miłości

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska od czterech lat tworzą zgrane małżeństwo. Jak wygląda historia ich miłości? 

Prezenterka chciała udowodnić nieznajomemu mężczyźnie, że się myli. Nie wiedziała, że w ten sposób zacznie się ich romans

Maria Elas 13 listopada 2023 11:30
Omenaa Mensah, Rafał Brzoska historia miłośći
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Związana z telewizją od ponad 20 lat pogodynka i właścicielka fundacji Omenaa Mensah znalazła szczęście u boku założyciela marki InPost, Rafała Brzoski. Para najpierw zaczęła się spotykać, a cztery lata temu zdecydowali się sformalizować swój związek i wzięli ślub. Od tam tego czasu tworzą wyjątkową, zgraną parę. Z okazji urodzin przedsiębiorcy przypominamy niezwykłą historię pary. Jak co roku, partnerka złożyła mu życzenia poprzez swój profil na mediach społecznościowych. 

Omena Mensah i Rafał Brzoska – rocznica ślubu

W marcu 2019 roku prezenterka TVN i jeden z najbogatszych Polaków przyrzekli sobie miłość aż po grób. Ślub pary odbył się w miejscu spotkania dwóch oceanów, gdzie — jak mówiła prezenterka — dzień nigdy się nie kończy. „To było spełnienie naszych marzeń. Po pierwsze to musiało być miejsce, w którym ani ja, ani Rafał nigdy nie byliśmy. Po drugie chciałabym, by było ono związane z Afryką. No i na styku dwóch oceanów, więc nie było dużego wyboru. Padło na Przylądek Dobrej Nadziei, nadziei, że wszystko będzie dobrze”, opowiadała nam jakiś czas temu na czacie na żywo.

„Zabraliśmy naszych przyjaciół, każdy napisał z nas przysięgę i została ona wygłoszona przed pastorem i całym zgromadzeniem. Potem rzuciliśmy przysięgi do oceanu, może ktoś je kiedyś znajdzie. Moi rodzice byli bardzo wzruszeni. Ja nie uroniłam łzy, ale byłam szczęśliwa”, dodawała Omenaa Mensah.

Zobacz też: Gdy powiedziała mamie o swoich planach, obie się popłakały. Taką relację z córką ma Agnieszka Pilaszewska

Dwa lata temu, z okazji drugiej rocznicy ślubu, Rafał Brzoska zamieścił w mediach społecznościowych piękny wpis. Ten dzień zakochani zapamiętają do końca życia. „Dokładnie dwa lata temu szalony, wspaniały dzień... Dzień naszej Przysięgi Miłości, podczas której każde z nas tworzyło i wypowiadało swoje własnoręcznie stworzone punkty przysięgi wypowiadane Ukochanej osobie... Bo nie jest ważne gdzie i jak, ale by raz dane słowo trwało...”, wspominał biznesman.

Podobnie wyjątkowe słowa opublikowała wtedy na Instagramie Omenaa Mensah. „By raz dane słowo trwało i cieszyło każdego dnia, a wspomnienia tych chwil tylko wzmagały uczucia. To był cudny niezapomniany czas Kochanie. Bardzo się cieszę, że te magiczne momenty są w każdym z nas na zawsze”, mogliśmy przeczytać na profilu pogodynki, która zamieściła obok wpisu pamiątkowe zdjęcie z wesela.

W marcu 2022 roku para świętowała trzecią rocznicę ślubu. Przy okazji opowiedzieli o tym, jak wyglądały początki ich znajomości. Okazało się, że na jedną z pierwszych randek ukochany zabrał swoją przyszłą żonę właśnie do escape roomu. „W escape roomie było super. To przecież nasze początki. W Londynie zabrałeś mnie do escape roomu”, opowiadała prezenterka w relacji na instastories.

W październiku 2023 r. para świętowała najprawdopodobniej kolejny rok, od czasu gdy zaczęli się spotykać. Rafał Brzoska wstawił z tej okazji zdjęcie z ukochaną, które podpisał krótko: „Po prostu My… Nasza kolejna rocznica… RAZEM”. 

Zobacz też: Jolanta Kwaśniewska wspomniała początki swojego małżeństwa. „Zarabiałam więcej”

Rafał Brzoska, Omenaa Mensah, instagram
Fot. instagram.com/rbrzoska

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah w publikacji na Instagramie

Jak poznali się Omenaa Mensah i Rafał Brzoska? Ślub, dzieci

Przypomnijmy początki relacji Omeny Mensah i jej ukochanego. Zarówno pogodynka, jak i biznesmen mają za sobą już inne związki. „Tworzymy rodzinę patchworkową. Mąż ma z pierwszego związku dwie superdziewczynki, ja mam Vaneskę, a łącznikiem jest wspólny synek Vincent. Ukochany, wspaniały, totalnie nie z tego świata — ma jasną skórę i blond afro. Skończył dwa lata”, opowiadała pogodynka w Twoim Stylu. Dziś Vanessa ma lat 21 i studiuje medycynę, a Vincent skończył sześć lat.

Para poznała się poprzez sprawy finansowe – gwiazda TVN skupiała się wtedy na kolejnych celach swojej fundacji… Omenaa Mensah szukała firmy, która podejmie się wysłania zaproszeń na jeden z eventów. To właśnie wtedy spotkała przyszłego męża. 

„I to jest dla mnie największa nagroda. Historia naszej miłości jest przepiękna. Przypadkowo trafiłam do niego, bo potrzebowałam firmy, która dostarczy zaproszenia na event inaugurujący działalność fundacji. Zadzwoniłam do Rafała, którego wtedy nie znałam. Spotkaliśmy się. Po raz pierwszy, a odbywałam takich spotkań wiele, poczułam, że rozmawiam z człowiekiem, który faktycznie wierzy w takie same wartości jak ja. A poza tym po 40 sekundach wiedziałam, że spotkałam mężczyznę mojego życia. Nigdy wcześniej coś takiego się nie zdarzyło”, mówiła w jednym z ostatnich wywiadów VIVY! Katarzynie Piątkowskiej. Gwiazda była chwilę po rozwodzie i nie szukała miłości. A jednak los miał dla niej zupełnie inne plany. 

Polecamy też: Marta Żmuda Trzebiatowska kiedyś nie miała szczęścia w miłości. „Skazałam siebie na samotność”

Otwarcie atelier Occhiello Omeny Mensah i Rafala Brzoski, Warszawa, 07.10.2019
Fot. Andrzej Hulimka / Forum

Otwarcie atelier Occhiello Omeny Mensah i Rafała Brzoski, Warszawa, 07.10.2019

„Byłam szczęśliwą kobietą realizującą się na polu zawodowym, spełnioną i zadowoloną. Nie szukałam miłości. A Rafał niespodziewanie wskoczył do mojego pociągu (śmiech). I nie musiałam mu wszystkiego tłumaczyć. On po prostu rozumiał, co do niego mówię, że chcę przekonać Polaków, że warto pomagać za granicą, zwrócić uwagę na człowieka, któremu jest znacznie gorzej”, dodawała. 

Omenaa Mensah zwierzyła się, że na początku nie wiedziała, czym dokładnie zajmuje się jej ukochany i jak wygląda firma, której przewodniczy. „Nie wiedziałam, kim jest Rafał, nie wiedziałam, czym jest Inpost, nie używałam tych maszyn. Sprawdziłam w Google. Trafiłam na wywiad z Rafałem, w którym padły słowa: „ludzie za pięć lat nie będą pisać listów”. Pomyślałam sobie: „ja ci pokażę”. Pierwszy raz w życiu napisałam list do praktycznie nieznajomego mężczyzny. Przepisywałam go trzy razy”, dodała na Instagramie. Podobno Rafał Brzoska otrzymał go od ukochanej na swoje urodziny i zachował na pamiątkę.

Praca charytatywna Rafała Brzoski i Omeny Mensah została doceniona

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska mają też wielkie serca — angażują się w przeróżne działania i pomoc charytatywną. Napędzają się do działania, wspierają... To prawdziwa power couple! Ostatnio małżonkowie odznaczeni zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wyjątkowe zasługi w działalności społeczno-filantropijnej. Doceniona została przede wszystkim ich akcja humanitarna „Konwój Polskich Serc” dla objętej wojną Ukrainy oraz stworzenie ośrodka dla uchodźczyń i ich dzieci Rio Edu Centrum. „Czuje się zaskoczona i wdzięczna, że to zaszczytne wyróżnienie przyznano właśnie nam. Jako kobieta o ciemnym kolorze skóry, od najmłodszych lat musiałam stawiać czoła różnym wyzwaniom w Polsce, ale dzięki pozytywnemu nastawieniu oraz otwartości do świata nie przestałam wierzyć w jego pozytywną zmianę. [...] Relacja z moim mężem jest doskonałym przykładem, że możemy różnić się na polu światopoglądowym, ale cele mamy te same i wspieramy się w ich realizacji. Pomaganie na rzecz społeczeństwa jest ważne. Łączy, inspiruje i nie jest powodem do konkurowania” mówiła prezenterka, gdy odbierała swoją nagrodę.

Jej mąż dodał także, że to nie koniec ich działalności: „Nie osiadamy na laurach. Mamy zamiar kontynuować nasze wysiłki i apelujemy do innych, aby dołączyli do nas, żeby impakt pomocy był jeszcze większy. A tych, którym nasze starania i sposób w jaki pomagamy nie podoba się, prosimy o to, aby nam nie przeszkadzali w działaniach na rzecz pomocy innym”. 

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, Krzyż Kawalerski
Fot. materiały prasowe

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska zostali odznaczeni Krzyżem Kawalerskim, 11 listopada 2023 r. 

Urodziny Rafała Brzoski 

Zakochani tworzą zgrany duet w życiu prywatnym i zawodowym. Stworzyli własną markę. „To jest idealny związek biznesowo-prywatny. Ja całkowicie oddałem pałeczkę Omenie, jeżeli chodzi o rozwój naszej marki. Po prostu jej ufam. Ona ma takie poczucie gustu, smaku, designu, pomysły. Zawsze potrafi wkomponować w to element charytatywności”, mówił Rafał Brzoska w 2020 roku w rozmowie z Jastrząb Post. Z kolei Omenaa Mensah dodawała: „Rafał w domu jest tym biznesmenem numer 1. Z każdym problemem bardziej technicznym idę do niego. On tu wszystko rozwiązuje, prowadząc swoje rozliczne biznesy, ma doświadczenie i na pewno jest dla mnie osobą, u której znajdę poradę i pomoc”.

13 listopada Rafał Brzoska świętuje urodziny. Z okazji święta jak każdego roku Omenaa Mensah złożyła ukochanemu wyjątkowe życzenia. Pod video, które jest wesołą kompilacją filmików szczęśliwej pary, możemy przeczytać krótkie, ale szczere życzenia. „You’re my one in a million ❤️[z ang. „Jesteś moim jedynym na milion”].  Sto lat, moje kochanie” napisała pod udostępnionym nagraniem. 

Zakochanej parze życzymy wszystkiego dobrego!  

Czytaj też: Matt Dusk przed laty zakochał się w Polsce i... w Polce. „Jest jedną na milion”, mówi o ukochanej

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, JAK SIĘ POZNALI
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, 2019 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, 2019 rok

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska, 2019 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Rafał Brzoska, Omenaa Mensah, XII Bal Charytatywny Gwiazdy Dobroczynności
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Rafał Brzoska, Omenaa Mensah, XII Bal Charytatywny Gwiazdy Dobroczynności

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.