Patrycja Wódz z Idola
Fot. PAP/Jacek Turczyk
O TYM SIĘ MÓWI

Zachwyciła w Idolu, wystąpiła w CKM i zniknęła z mediów. Co dziś robi Patrycja Wódz? 

Gwiazda zmieniła profesję...

Rafał Kowalski 5 lutego 2022 12:51
Patrycja Wódz z Idola
Fot. PAP/Jacek Turczyk

Słowa „Ja od a do zet normalnie jestem b. A ty jesteś xxl”, śpiewała w 2005 niemal cała Polska. Zanim jednak Patrycja Wódz wykonywała ten utwór z grupą Queens, dała się poznać widzom Idola. Kariera pięknej piosenkarki przez lata nabierała tempa, ale ostatecznie ulubienica publiczności wycofała się z show-biznesu. Dziś poświęca się innej pasji i rodzinie...

Patrycja Wódz – występ w Idolu, kariera w Queens

Siódme miejsce w pierwszej polskiej edycji Idola zagwarantowało Patrycji Wódz ogromną rozpoznawalność i otwarte drzwi do kolejnych projektów. Pasjonująca się tańcem i śpiewem artystka już 3 lata później – w 2005 roku – była członkinią girlsbandu założonego przy pomocy Polskiej Agencji Muzycznej. W pierwszy skład grupy Queens wchodziły poza Patrycją Wódz: Agnieszka Maksyjan i Monika Niedek.

Czytaj także: Alicja Janosz zachwyca! Tak zmieniła się zwyciężczyni pierwszej edycji Idola

Patrycja Wódz w Idolu

Patrycja Wódz z Idola
Fot. AKPA/Prończyk

Patrycja Wódz z Idola, co robi, zdjęcia
Fot. Piotr TARASEWICZ/East News

Panie tworzyły covery znanych przebojów a także własne kompozycje, które powstawały z pomocą takich osób jak Jacek Cygan czy Robert Janson. Piosenki Od A do Zet, Mija Rok, I Feel in Love znali niemal wszyscy. Ten ostatni utwór dostał się nawet do konkursu, w którym artyści walczyli o wyjazd na Eurowizję. Podczas występu Queens publika doceniła jednak o wiele bardziej taniec, niż śpiew. Piosenkarki nagrały też kawałek Polska gra, który miał wspierać piłkarzy podczas Mundialu 2006 oraz pojawiły się na okładce pisma CKM.

Kilka miesięcy później Patrycja Wódz ogłosiła, że odchodzi z zespołu. Oficjalnie podano, że to przez problemy zdrowotne, ale później wyszło na jaw, że gwiazda prowadziła z menedżerem spory na tle finansowym. To nie wszystko. „Wymagano od nas przede wszystkim tego, żebyśmy fajnie wyglądały, miały zawsze zrobiony make-up, włosy... A my chciałyśmy śpiewać i tańczyć”, opowiadała Patrycja Wódz dla Echa Dnia.

Sprawdź też: Zniknęła z mediów. Jej najnowsze zdjęcia zaskakują! Tak teraz wygląda Elżbieta Zapendowska

Zespół Queens

Patrycja Wódz z Idola, zespół Queens
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Patrycja Wódz z Idola, zespół Queens
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Patrycja Wódz-Kujawska dziś

Obecnie niewiele wiadomo o życiu Patrycji Wódz. Jasnym jest na pewno, że ulubienica widzów wzięła ślub (stąd dziś posługuje się nazwiskiem Wódz-Kujawska) oraz, że jest mamą syna i córeczki. W sieci nie ma jednak aktualnych fotografii 42-latki. Najnowsza pochodzi z 2012 roku i dodajemy ją pod artykułem.

A co robi zawodowo Patrycja Wódz-Kujawska? Okazuje się, że wróciła do swojej największej pasji, czyli tańca. Na stronie Teatru Roma, z którym związana jest uczestniczka „Idola”, czytamy o niej tak: „Od wielu lat związana z tańcem. W kategorii tańca show – dance kilkakrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski i Wicemistrzostwo Europy i Świata. Jej druga pasja to śpiew. Jest laureatką Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie. Odtwórczyni roli Emaretty w Hair na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni”.

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

Życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Patrycja Wódz-Kujawska, 2012, Facebook (widok publiczny)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.