Kuba Wojewódzki i Monika Brodka w „Idolu”
Fot. East News
ZE ŚWIATA GWIAZD

Kuba Wojewódzki po raz kolejny drwi z programu „Idol”. Zobaczcie, co powiedział o jednym z jurorów

Weronika Bruździak-Gębura 25 listopada 2016 12:15
Kuba Wojewódzki i Monika Brodka w „Idolu”
Fot. East News

Kuba Wojewódzki po raz kolejny drwi z programu „Idol”. W najnowszym numerze tygodnika „Polityka” odniósł się do wyboru czwartego jurora show, Wojciecha Łuszczykiewicza.

 

Kuba Wojewódzki o Wojciechu Łuszczykiewiczu i „Idolu”

„Czwartym i ostatnim jurorem powracającego programu „Idol” został Wojtek Łuszczykiewicz, wokalista zespołu Video. Wojtek kiedyś zaprosił do nagrania teledysku Renatę Beger. Jak widać, ma chłopak kompetencje w selekcjonowaniu najlepszych” - napisał Kuba Wojewódzki w „Polityce”.

 

W poprzednim felietonie też skomentował nową edycję „Idola”.

 

„Mamy już prawie cały skład jury nowej edycji programu "Idol". Za stołem usiądą Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna i Janusz Panasewicz. Szykuje się ostra zabawa. Janusz lubi wypić. A Ewa ich rozwiezie” - napisał dziennikarz.

 

Program skrytykowała też Monika Brodka

Dziennikarz nie jest jedyną osobą, która skrytykowała program. Zrobiła to też Monika Brodka, zwyciężczyni trzeciej edycji. W wywiadzie dla portalu cgm.pl tak mówiła o reaktywacji „Idola”:

 

„Reaktywacja Idola? Po co? Każdy z tych programów to nadprodukcja talentów. I co później robić z tymi ludźmi? W przypadku Idola, gdy ja brałam w nim udział było tak, że to był jeden jedyny program i trochę inne czasy. A teraz tych programów jest ze trzy, cztery, więc w każdym finale takiego programu znajduje się jakieś 10 osób, czyli w sumie 40 osób, którymi trzeba się zająć, rozsądnie, z głową, mieć na nich pomysł, a nie podejść do nich jak do produktów. A, niestety, tak się podchodzi do tych ludzi. Tak podchodzą mejdżersi, czyli duże wytwórnie płytowe. Ja trochę współczuję młodym ludziom, którzy wygrywają takie formaty, bo to nie są czasy na takie programy. Teraz można zrobić karierę przez założenie konta na SoundCloudzie i w ten sposób pojawić się, robić swoją muzykę. Niepotrzebna do tego jest nawet wytwórnia. Wyłanianie ludzi z takich programów wydaje mi się już dosyć oldschoolowe. W tych programach zupełnie nie chodzi o muzykę. Czy to jest jakieś Azja Express, Idol express czy Teleexpress – to jest to jedna wielka papka” - powiedziała wokalistka, która obok Ani Dąbrowskiej odniosła największy sukces ze wszystkich uczestników „Idola”.

 

Nowa edycja wiosną 2017

Wiosną 2017 roku ruszy kolejna, piąta edycja programu, która będzie emitowana w Polsacie. Od początku listopada trwają castingi. Program znowu poprowadzi Maciek Rock. Jurorami są Ewa Farna, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz i wspomniany już Wojciech Łuszczykiewicz.

 

Łuszczykiewicz to polski kompozytor, autor tekstów i gitarzysta. Z wykształcenia jest polonistą. Jest wokalistą zespołu Video. Razem z Anną Wyszkoni w 2008 roku nagrali przebój „Soft”.

 

„Idol” to konkurs wokalny – zwycięzca nagrywa profesjonalny album. Dzięki niemu wybiły się wspomniane już Monika Brodka i Ania Dąbrowska, ale też Tomek Makowiecki, Sławek Uniatowski, Szymon Wydra czy Krzysztof Zalewski.

 

Kuba Wojewódzki też był w „Idolu”

Właśnie dzięki „Idolowi” sławę zdobył też Kuba Wojewódzki. Razem z Jackiem Cyganem, Elżbietą Zapendowską i Robertem Leszczyńskim był w jury programu w pierwszej, drugiej i czwartej edycji. W trzeciej zastąpił go Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop.

Kuba Wojewódzki nie wraca do Polsatu - od 10 lat prowadzi swój program w TVN: „Kuba Wojewódzki Show”.

 

Polecamy też: Katarzyna Warnke nie chce jechać do Hollywood. Dlaczego?​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?