Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, Viva!, luty 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF FM
ZE ŚWIATA GWIAZD

Katarzyna Warnke nie chce jechać do Hollywood. Dlaczego?

Weronika Bruździak-Gębura 25 listopada 2016 09:45
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, Viva!, luty 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF FM

Piotr Stramowski ma szansę na karierę w Hollywood? Tak twierdzą jego znajomi. Jednak jego żona, Katarzyna Warnke, chce mieszkać w Polsce.

 

29-letni Piotr Stramowski, który zdobył sławę dzięki roli Majamiego w filmie „Pitbull” Patryka Vegi, podobno ma szansę na międzynarodową karierę. Musiałby jednak przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych, by móc chodzić na castingi. Nie zgadza się na to jego żona, 39-letnia Katarzyna Warnke. Aktorka nie wyobraża sobie wyprowadzki z Polski.

 

„W Warszawie czuję się najlepiej” - mówi Warnke

Tak Katarzyna Warnke tłumaczyła swoją decyzję w „Fakcie”:

 

„Nie wyobrażam sobie opuszczenia Polski. Lubię podróżować, ale w Warszawie czuję się najlepiej. Mogę grać za granicą, ale chcę mieszkać w Polsce, bo jestem Polką”.

 

Piotr Stramowski zyskał ogromną popularność w 2016 roku dzięki roli w „Pitbullu”. Aktor ma też na koncie rolę w amerykańsko-polskiej produkcji. Wystąpił w filmie „True Crimes” w reżyserii Alexandrosa Avaranasa. Zagrał u boku hollywoodzkich gwiazd: Jima Careya, Christopha Waltza i Charlotte Gainsbourg.

 

Zaiskrzyło między nimi na planie

Stramowski i Warnke poznali się na planie filmu „W spirali”, gdzie grali małżeństwo przechodzące kryzys. Zaiskrzyło. Para wzięła ślub 30 lipca 2016 roku. Aktorka jest starsza od męża o 10 lat. Różnica wieku kompletnie im nie przeszkadza, co widać na ich wspólnych zdjęciach i co razem podkreślają w wywiadach.

 

Wywiad dla VIVY!

W wywiadzie, którego w lutym 2016 roku udzielili VIVIE!, Piotr Stramowski tak mówił o żonie:

 

„Nie potrafię myśleć o Kasi jak o starszej kobiecie, po prostu tego nie widzę i nie jest to kwestia moich głębokich uczuć do niej, tylko jej wrażliwości, spontaniczności i świeżości. Obserwując niektóre moje koleżanki rówieśniczki, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ich zachowanie dużo bardziej kojarzy mi się z zachowaniem „starszej pani”, a przecież one są dopiero przed trzydziestką! Jak to jest? (...) A poza tym, różnica wieku między nami nie jest raczej widoczna, więc o czym tu gadać”.

 

W tym samym wywiadzie Katarzyna Warnke przyznała Beacie Nowickiej, że ma problem z akceptacją norm społecznych dotyczących kobiet.

 

Bycie kobietą dojrzałą kojarzy mi się z jakimś rodzajem niewoli. Że mi czegoś nie będzie wypadało zrobić, powiedzieć, w jakiś sposób się zachować, bo… tej pani już nie wolno. Ja w ogóle mam problem z akceptacją, na przykład hierarchii społecznej. Do każdego człowieka podchodzę indywidualnie. (...) Kiedy na plaży w Grecji wysiada z motorówki 65-letni pan z brzuszkiem i łysinką, a obok niego pierś wypina zachwycona 25-latka, to taki obrazek jest normą. Gdyby tą samą motorówką podpłynęła 65-latka z 25-letnim chłopakiem… - tłumaczyła aktorka.

 

Polecamy też: Kasia Warnke i Piotr Stramowski pobrali się! Gdzie? Kiedy? Znamy szczegóły ich ślubu!​

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.