Tomasz Makowiecki, 2000
Fot. PAWEL MIZERSKI/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Co dziś słychać u Tomasza Makowieckiego? 20 lat temu debiutował przed milionami widzów

Jaki jest prywatnie?

Rafał Kowalski 19 lutego 2022 14:54
Tomasz Makowiecki, 2000
Fot. PAWEL MIZERSKI/REPORTER

Gdy miał 18 lat, poznała go cała Polska. Tomasz Makowiecki wziął bowiem udział w Szansie na sukces. Odcinek z 2001 roku z zespołem Wilki zwyciężył, a dwa lata później walczył o sławę w Idolu. Ostatecznie zajął tam piąte miejsce, ale tysiące fanów słucha muzyki artysty do dziś. Co słychać dziś u 38-latka?

Tomasz Makowiecki – początek kariery, związek z Reni Jusis

Chwilę po zakończeniu Idola Tomek Makowiecki podpisał kontrakt z dużą wytwórnią płytową i wraz z kolegami muzykami wydał album Makowiecki Band. To na tym krążku znalazł się jeden z największych przebojów gwiazdora, czyli Spełni się. Później na rynku pojawiły się jeszcze trzy inne płyty wokalisty: Piosenki na nie (2005), Ostatnie wspólne zdjęcie (2007) i Moizm z 2013 roku.

Tomasz Makowiecki gościnnie w drugiej edycji Idola - 2003

Tomasz Makowiecki, 2002 Idol
Fot. Co dziś robi Tomasz Makowiecki?

Prywatnie Tomasz Makowiecki spędził 11 szczęśliwych lat u boku Reni Jusis. Artyści poznali się w 2007 roku, a już dwanaście miesięcy później stanęli na ślubnym kobiercu. Wesele odbyło się w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Zakochanych łączyło zainteresowanie do muzyki, instrumentów i ekologii. Wkrótce małżonków połączyły również dzieci.  Dziś urodzony w styczniu 2010 roku Teofil ma 11 lat, a Gaja – która przyszła na świat w lutym 2012 roku – dziewięć.

Piosenkarkę i wokalistę dzieliło 9 lat różnicy. „Tomek jest ode mnie młodszy, ale nikt się nas tym nie zastanawia, jak przychodzi ten impuls. Ale np. sprzeczamy się bardzo muzycznie i wtedy lubię dyrygować, chociaż staram się jak najrzadziej. Poza tym ja jestem niedojrzała, a on nad wyraz dojrzały i spotykamy się gdzieś pośrodku”, opowiadała Reni pięć lat temu Kubie Wojewódzkiemu. Ostatecznie małżonkowie postanowili się rozwieść. Od 2019 roku nie są już oficjalnie razem.

Reni Jusis nie ukrywa, że ten rozwód wiele ją kosztował. Gwiazda musiała zaczerpnąć pomocy u specjalistów, aby w pełni dojść do siebie. Szczegóły zdradziła w podcaście „Tak mamy!".

„Ja dopiero po rozwodzie zrozumiałam, że to jest jakaś przestrzeń, która mi pomoże i od trzech lat jestem na terapii, ale ilekroć ktoś mnie prosi o wsparcie i jest o krok od rozwodu, to ja jestem tą pierwszą, która go od tego odwodzi. Uważam, że trzeba spróbować wszystkich dostępnych sposobów i narzędzi, żeby się nad tym zastanowić. Uważam, że to się też dzieje dzisiaj pochopnie..."

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

Tomasz Makowiecki, Reni Jusis, 2010

Tomasz Makowiecki, Reni Jusis 2010
Fot. Piotr WYGODA/East News

Tomasz Makowiecki – pandemia, nowy singiel, nowa partnerka

W lipcu 2021 roku, po ośmiu latach od ostatniej płyty, Tomek Makowiecki ogłosił, że wraca na scenę z nową muzyką. Piosenka, którą niedawno poznali słuchacze jest zapowiedzią całej płyty. „Tak naprawdę utwór Bardziej niż zwykle powstał 5 lat temu. Leżał w szufladzie i któregoś dnia po prostu do niego wróciłem. Przy wsparciu Michała Wiraszko z zespołu Muchy nabrał ostatecznego kształtu”, opowiadał artysta w Dzień Dobry TVN.

Gwiazdor nie ukrywa, że pandemia wiele zmieniła w jego życiu i pracy. „Wszystko się wywróciło do góry nogami, przewartościowało. Moje plany legły w gruzach. Wtedy zacząłem składać tę płytę”, tłumaczył Tomasz Makowiecki, który po rozstaniu z Reni Jusis znów jest zakochany.

Nie wiadomo jednak, kim jest obecna partnerka muzyka, bo ten mocno strzeże swojej prywatności. W sieci i gazetach pojawiały się jedynie czułe zdjęcia pary wykonane z ukrycia.

Życzymy mnóstwa miłości i sukcesów muzycznych. Sprawdźcie, jak zmienił się Tomasz Makowiecki. 

Sprawdź też: Zniknęła z mediów. Jej najnowsze zdjęcia zaskakują! Tak teraz wygląda Elżbieta Zapendowska

Tomasz Makowiecki, 2021

Tomasz Makowiecki, 2021
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.