Tomasz Makowiecki, 2000
Fot. PAWEL MIZERSKI/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Co dziś robi Tomasz Makowiecki? 20 lat temu debiutował przed milionami widzów, teraz wraca do muzyki

Jaki jest prywatnie?

Rafał Kowalski 8 września 2021 13:59
Tomasz Makowiecki, 2000
Fot. PAWEL MIZERSKI/REPORTER

Gdy miał 18 lat, poznała go cała Polska. Tomasz Makowiecki wziął bowiem udział w Szansie na sukces. Odcinek z 2001 roku z zespołem Wilki zwyciężył, a dwa lata później walczył o sławę w Idolu. Ostatecznie zajął tam piąte miejsce, ale tysiące fanów słucha muzyki artysty do dziś. Co słychać u 38-latka?

Tomasz Makowiecki – początek kariery, związek z Reni Jusis

Chwilę po zakończeniu Idola Tomek Makowiecki podpisał kontrakt z dużą wytwórnią płytową i wraz z kolegami muzykami wydał album Makowiecki Band. To na tym krążku znalazł się jeden z największych przebojów gwiazdora, czyli Spełni się. Później na rynku pojawiły się jeszcze trzy inne płyty wokalisty: Piosenki na nie (2005), Ostatnie wspólne zdjęcie (2007) i Moizm z 2013 roku.

Tomasz Makowiecki gościnnie w drugiej edycji Idola - 2003

Tomasz Makowiecki, 2002 Idol
Fot. Co dziś robi Tomasz Makowiecki?

Prywatnie Tomasz Makowiecki spędził 11 szczęśliwych lat u boku Reni Jusis. Artyści poznali się w 2007 roku, a już dwanaście miesięcy później stanęli na ślubnym kobiercu. Wesele odbyło się w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie. Zakochanych łączyło zainteresowanie do muzyki, instrumentów i ekologii. Wkrótce połączyły też małżonków dzieci.  Dziś urodzony w styczniu 2010 roku Teofil ma 11 lat, a Gaja – która przyszła na świat w lutym 2012 roku – dziewięć.

Piosenkarkę i wokalistę dzieliło 9 lat różnicy. „Tomek jest ode mnie młodszy, ale nikt się nas tym nie zastanawia, jak przychodzi ten impuls. Ale np. sprzeczamy się bardzo muzycznie i wtedy lubię dyrygować, chociaż staram się jak najrzadziej. Poza tym ja jestem niedojrzała, a on nad wyraz dojrzały i spotykamy się gdzieś pośrodku”, opowiadała Reni pięć lat temu Kubie Wojewódzkiemu. Ostatecznie małżonkowie postanowili się rozwieść. Od 2019 roku nie są już oficjalnie razem.

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

Tomasz Makowiecki, Reni Jusis, 2010

Tomasz Makowiecki, Reni Jusis 2010
Fot. Piotr WYGODA/East News

Tomasz Makowiecki – pandemia, nowy singiel, nowa partnerka

W lipcu tego roku, po ośmiu latach od ostatniej płyty, Tomek Makowiecki ogłosił, że wraca na scenę z nową muzyką. Piosenka, którą niedawno poznali słuchacze jest zapowiedzią całej płyty. „Tak naprawdę utwór Bardziej niż zwykle powstał 5 lat temu. Leżał w szufladzie i któregoś dnia po prostu do niego wróciłem. Przy wsparciu Michała Wiraszko z zespołu Muchy nabrał ostatecznego kształtu”, opowiadał artysta w Dzień Dobry TVN.

Gwiazdor nie ukrywa, że pandemia wiele zmieniła w jego życiu i pracy. „Wszystko się wywróciło do góry nogami, przewartościowało. Moje plany legły w gruzach. Wtedy zacząłem składać tę płytę”, tłumaczył Tomasz Makowiecki, który po rozstaniu z Reni Jusis znów jest zakochany.

Nie wiadomo jednak, kim jest obecna partnerka muzyka, bo ten mocno strzeże swojej prywatności. W sieci i gazetach pojawiały się jedynie czułe zdjęcia pary wykonane z ukrycia.

Życzymy mnóstwa miłości i sukcesów muzycznych. Sprawdźcie, jak zmienił się Tomasz Makowiecki. 

Sprawdź też: Zniknęła z mediów. Jej najnowsze zdjęcia zaskakują! Tak teraz wygląda Elżbieta Zapendowska

Tomasz Makowiecki, 2021

Tomasz Makowiecki, 2021
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.