Woody Allen odniósł się do zarzutów Mii Farrow
Fot. Piyal Hosain/Fotos International/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Woody Allen udzielił pierwszego wywiadu od trzydziestu lat. Odniosł się do zarzutów Dylan Farrow

„Nic, co w życiu z nią zrobiłem, nie może być w ten sposób interpretowane”

Ksenia Krasko 29 marca 2021 11:10
Woody Allen odniósł się do zarzutów Mii Farrow
Fot. Piyal Hosain/Fotos International/Getty Images

Woody Allen od zawsze unika mediów, dlatego wywiad wyemitowany przez program CBS Sunday Morning wzbudził spore kontrowersje. To pierwsza rozmowa z reżyserem od prawie trzydziestu lat, czyli od 1992 roku, gdy został oskarżony o molestowanie córki Dylan. Rozmowę Lee Cowan z twórcą filmowym nagrano w lipcu 2020 roku, przy okazji premiery jego książki Apropos of nothing.

Woody Allen udzielił pierwszego wywiadu od 30 lat. Odniósł się do oskarżeń córki

Woody Allen odniósł się w wywiadzie dla stacji CBS do oskarżeń Dylan Farrow, jego adoptowanej córki z małżeństwa z aktorką Mią Farrow. Kobieta wyznała, że przybrany ojciec molestował ją, gdy miała zaledwie siedem lat. Jednocześnie z rozmową z reżyserem wyemitowano fragmenty wywiadu z Dylan z 2018 roku, ale przedstawiciele Allena przekazali w komentarzu dla portalu Variety, że nie poinformowano ich o takim rozwiązaniu.

ZOBACZ TEŻ: Oskarżenia o pedofilie, molestowanie. Serial Allen kontra Farrow ujawnia szokujące szczegóły

„Była dobrym dzieckiem. Nie sądzę, żeby kłamała. Jestem pewien, że wierzy w to, co mówi”, skomentował reżyser, podkreślając jednocześnie, że „to wszystko jest niedorzeczne”. „Ciągle mnie oczerniają. Wierzą, że molestowałem Dylan, chociaż nic, co w życiu z nią zrobiłem, nie może być w ten sposób interpretowane”, dodał. Zwrócił się również do aktorów, którzy odmawiają z nim współpracy. „Myślę, że mają dobre intencje, ale są głupi. Jedyne, co zyskują, to prześladowanie całkowicie niewinnej osoby i dalsze utrwalanie tych kłamstw”.

W wywiadzie Allen porusza również temat jego związku z żoną Soon-Yi Previn, adoptowaną córką Mii Farrow. Ich związek ropoczął się, gdy dziewczyna miała 21 lat. „Gdyby wtedy powiedzieli mi, że będę szczęśliwym mężem Azjatki znacznie młodszej ode mnie, w dodatku osoby nie ze świata show-biznesu, to odpowiedziałbym, że szanse na to są bardzo małe”, skomentował reżyser. Dodał też, że nigdy nie widział w ich związku niczego niewłaściwego, ponieważ „to najbardziej naturalna rzecz na świecie”.

Córka Mii Farrow oskarża Woody’ego Allena o molestowanie

Woody Allen odniósł się do zarzutów Mii Farrow
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Kontrowersje wokół dokumentu „Allen vs Farrow”

W lutym na platformie HBO ukazał się serial dokumentalny Allen kontra Farrow, wyprodukowany przez Amy Ziering i Kirby Dick. Produkcja przedstawiła światu szokujące wyznania Dylan Farrow, jej słynnej matki Mii Farrow i świadków, którzy wiedzieli, co się dzieje. Serial zawiera archiwalne materiały wideo i audio.

ZOBACZ TEŻ: Moses Farrow broni Woody’ego Allena. Oskarża przybraną matkę o kłamstwo i znęcanie

Po premierze Woody Allen i jego żona oświadczyli redakcji The Hollywood Reporter, że twórcy tego serialu „nie byli zainteresowani prawdą”. Para dodała, że produkcja odezwała się z prośbą o komentarz, ale dała na to jedynie kilka dni. „Jak wiadomo od dekad, te zarzuty są nieprawdziwe. Wiele agencji sprawdzało je w tamtym czasie w ramach śledztw i uznało, że nie doszło do żadnego nadużycia”, podkreślił reżyser. 

Źródło: Onet, Marie Claire, Elle

Woody Allen i Soon-Yi Previn są małżeństwem od 1997 roku

Żona Woody’ego Allena
Fot. Jamie McCarthy/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.