Franciszek Pieczka nie żyje
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
Pożegnanie

Wnuczka Franciszka Pieczki w poruszających słowach pożegnała ukochanego dziadka

„Mogłabym mówić godzinami o tym, jak wielkim był aktorem, ale dla mnie był po prostu dziadkiem”

Olga Figaszewska 29 września 2022 20:45
Franciszek Pieczka nie żyje
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Franciszek Pieczka odszedł 23 września 2022 roku w wieku 94 lat. Wybitny aktor, wspaniały człowiek pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę, przyjaciół i wiernych fanów. W czwartek, 29 września odbyły się uroczystości pogrzebowe artysty. Franciszka Pieczkę w poruszającym przemówieniu pożegnała ukochana wnuczka, Alicja. Jej słowa chwytają za serce.

Pogrzeb Franciszka Pieczki

W czwartek w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy odbył się pogrzeb Franciszka Pieczki. Po mszy świętej trumna z ciałem aktora została odprowadzona na cmentarz w Aleksandrowie. Artysta spoczął w rodzinnym gronie, obok ukochanej żony, Henryki.

W ostatniej drodze Franciszkowi Pieczce towarzyszyła rodzina, przyjaciele: Daniel Olbrychski, Maja Komorowska, Włodzimierz Press, Jerzy Fedorowicz, Kazimierz Kaczor. Ponieważ pogrzeb miał charakter państwowy, na uroczystości zjawił się prezydent Andrzej Duda, który wygłosił przemówienie, oddając hołd aktorowi.

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda, orkiestra górnicza i tłumy ludzi. Tak pożegnano Franciszka Pieczkę

Franciszek Pieczka, Pogrzeb Franciszka PIeczki, 29.09.2022
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Pogrzeb Franciszka Pieczki
Fot. Piotr Molecki/East News

Wnuczka Franciszka Pieczki żegna go w poruszających słowach

Poruszające słowa wygłosiła ukochana wnuczka Franciszka Pieczki. Alicja Pieczka żegnała dziadka w imieniu całej rodziny. Trudno było jej powstrzymać wzruszenie.

„Mogłabym mówić godzinami o tym, jak wielkim był aktorem, ale dla mnie był po prostu dziadkiem. Dziadkiem, który z nami mieszkał, który nam codziennie śniadanie i miód z herbatą. Budził nas codziennie, odwoził nas do szkoły i odbierał. A gdy byliśmy mali zawsze przychodziliśmy do jego pokoju oglądać bajki i podjadać słodycze, które trzymał zawsze na szafie. Dziadkiem, który zawsze trzymał naszą stronę, gdy mieliśmy jakieś małe sprzeczki z rodzicami”, mówiła.

Alicja Pieczka podkreślała, że dla dziadka rodzina zawsze była na pierwszym miejscu. Franciszek Pieczka w ostatnim czasie zagrał w filmie wnuczki, która na co dzień studiuje w Warszawskiej Szkole Filmowej. „Rodzina była dla niego najważniejsza. Jeżeli to słyszysz tam na górze dziadku, to bardzo bym chciała ci podziękować za zagranie ostatnio w moim filmie. Do końca życia będę pamiętać twoje słowa: "Gdyby nie moja ukochana wnusia czołgiem byście mnie tu nie zaciągnęli!". Dziękuję”, dodawała w poruszającym przemówieniu. 

 Czytaj też: Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki. Niestety, nie zdążył na niego odpowiedzieć...

Franciszek Pieczka, 02.03.2015 Warszawa Ceremonia wreczenia Orłów 2015 rok
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?