Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete
O TYM SIĘ MÓWI

Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki. Niestety, nie zdążył na niego odpowiedzieć...

„Wiele razy myślałem, żeby nawiązać kontakt po latach” 

Karol Sowa 25 września 2022 09:59
Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete

Niedawno dowiedzieliśmy się o śmierci Franciszka Pieczki. Z tego powodu wiele osób wciąż żegna wybitnego artystę. Do tego grona dołączył Maciej Musiał, który miał okazję poznać popularnego aktora na planie serialu „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. 27-latek na swoim Instagramie postanowił opublikować treść listu od Franciszka Pieczki. Niestety, na te poruszające słowa nie zdążył odpowiedzieć.

Maciej Musiał otrzymał list od Franciszka Pieczki 

Młody artysta na swoich social mediach postanowił podzielić się niezwykle osobistą rzeczą. Pokazał swoim fanom treść listu, który otrzymał od zmarłego aktora. „Pan Franciszek Pieczka. Gdy miałem 8 lat spędziliśmy wspólnie pół roku na planie serialu Hotel pod żyrafą i nosorożcem. Miałem zaszczyt grać jego wnuczka”, zaczął Maciej Musiał. „Pan Franciszek był wspaniałym człowiekiem - pełnym ciepła, życzliwości i czułości. Wiele razy myślałem, żeby napisać do niego list, nawiązać kontakt po latach. Nie zdążyłem. Śpieszmy się. Na trzecim zdjęciu kartka, która dał mi na zakończenie zdjęć”, podsumował artysta. 

A jaka jest treść listu od Franciszka Pieczki? „Będziesz na pewno, bo już zaczynasz nim być, rzetelnym aktorem. Dzięki ci, mój kolego, za miłą współpracę przy serialu „Hotel pod...". [...] Byłeś najsympatyczniejszą osobą na planie filmu”, pisał wówczas. 

CZYTAJ TEŻ: Małgorzata Foremniak ma powody do dumy! Jej 30-letnia córka szykuje się do ślubu

Franciszek Pieczka, 2006 rok Premiera ,,Jasminium"

Franciszek Pieczka, 2006 rok Premiera
Fot. Kurnikowski/AKPA

Maciej Musiał - kariera 

Swoją przygodę z aktorstwem zaczął w wieku 8 lat. Z czasem mogliśmy go oglądać w kultowych już serialach, takich jak: „Hotel pod żyrafą i nosorożcem” czy „Rodzinka.pl”. Przypomnijmy, że w produkcji, w której poznał Franciszka Pieczkę pojawiło się wiele znanych osób. Rodziców małego Janka zgrali Jolanta Fraszyńska i Rafał Królikowski.

Z czasem Maciej Musiał zaczął coraz szybciej rozwijać skrzydła. Zagrał między innymi w: „Mój biegun”, „Czas honoru” czy „1983”. Co ciekawe, za niedługo na platformie Netflix zadebiutuje serial z jego udziałem. „1899” to niemiecko-amerykańska produkcja, która będzie opowiadać o imigrantach z różnych krajów, którzy decydują się na rejs do Nowego Świata. Z czasem normalna podróż przerodzi się w prawdziwy koszmar. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Małgorzata Pieńkowska wygrała walkę z rakiem. Tak potoczyły się jej losy

Maciej Musiał, VIVA! 2016 rok

Maciej Musiał, Viva! 06/2016
Fot. Marlena Bielińska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.