książę Harry w Wielkiej Brytanii
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę Harry przyleciał do Frogmore Cottage. Nie będzie tam sam

Zagraniczna prasa ujawnia szczegóły

Gabriela Czernecka 25 czerwca 2021 19:59
książę Harry w Wielkiej Brytanii
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage/Getty Images

Choć oficjalne odsłonięcie pomnika księżnej Diany dopiero za tydzień, młodszy z synów królowej ludzkich serc już teraz przyleciał do Wielkiej Brytanii. Książę musi odbyć obowiązkową pięciodniową kwarantannę, wykonać test na koronawirusa i dopiero wówczas po negatywnym wyniku, będzie mógł spotkać się z najbliższymi. Czas kwarantanny spędzi we Frogmore Cottage. Nie będzie tam jednak sam. Poznajcie szczegóły.

Wielka Brytania. Książę Harry przyleciał do rodzinnego kraju

Książę Harry i księżna Meghan od niemal dwóch lat układają sobie życie w Stanach Zjednoczonych. Małżeństwo zrezygnowało z pełnienia królewskich obowiązków, zakupiło posiadłość w Santa Barbara, rozpoczęło medialne współprace. Obecnie zrobili sobie przerwę od zawodowych aktywności, by móc w pełni skoncentrować się na życiu rodzinny. Niedawno bowiem po raz drugi zostali rodzicami. Na świecie pojawiła się córeczka, Lilibet Diana.

Zobacz: Księżna Meghan martwiła się o los męża. Harry wrócił do Kanady w ostatniej chwili

książę Harry w Wielkiej Brytanii
Fot. Toby Melville - WPA Pool/Getty ImagesT

Meghan i Kate nieobecne na odsłonięciu pomnika Diany

I to właśnie narodziny córki uniemożliwiły Meghan pojawienie się u boku męża na odsłonięciu pomnika  ku pamięci księżnej Diany. Uroczystości zorganizowane zostaną pierwszego lipca, czyli w dniu kiedy księżna Diana obchodziłaby 60. urodziny. Książę Harry właśnie przyleciał do Wielkiej Brytanii. Dziś już nie ma wątpliwości, że dojdzie do spotkania braci. „Już podczas pogrzebu Filipa widzieliśmy, jak nieobecność Meghan pozytywnie wpłynęła na atmosferę w rodzinie, więc być może i tym razem jej nieobecność sprawi, że bracia choć spróbują nawiązać nić porozumienia. Tego zapewne życzyłaby sobie sama Diana, królowa i cała Wielka Brytania”, mówił w wywiadzie dla viva.pl królewski historyk Robert Lacey. Książęta spotkają się podczas odsłonięcia ponika królowej ludzkich serc, który stanie na terenach ogrodu Pałacu Kensington. Tam mieszkają od lat książę William i księżna Kate

Zobacz: Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go”

Książę Harry zamieszka we Frogmore Cottage. Nie będzie sam

Dziś informacje potwierdziły się i księżna Meghan nie pojawi się w Wielkiej Brytanii. Wbrew oczekiwaniom fanów, książę William również pojawi się sam. Nie będzie mu towarzyszyć księżna Kate oraz ich trójka dzieci - George, Charlotte i Louis. Czy decyzję o nieobecności Kate podjęto, by nie podkreślać rozłamu między braćmi i by nie odwracać uwagi od wydarzenia? Rzecznik rodziny królewskiej nie komentuje tych doniesień. Jak podaje oficjalne oświadczenie pałacu, w uroczystości wezmą udział tylko bracia, najbliższa rodzina księżnej Diany, twórcy posągu oraz projektant pałacowych ogrodów.

Dziś The Daily Mirror podał, że książę Harry wylądował już w Londynie. Księcia Sussex odebrano z lotniska i przewieziono do posiadłości, w której mieszkał przed przeprowadzką do Stanów Zjednoczonych, czyli do Frogmore Cottage. Tam książę najbliższe pięć dni spędzi na izolacji. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Wielkiej Brytanii, dopiero po tym czasie wykona test na COVID-19 i gdy okaże się on negatywny wówczas zostanie zwolniony z dalszej kwarantanny.

Zobacz także: Tu mieszkali Meghan i Harry. Zobacz spektakularne wnętrza Frogmore Cottage

Co ciekawe, książę Harry na kwarantannie nie będzie sam. We Frogmore Cottage w ostatnim czasie mieszkają księżniczka Eugenia wraz z mężem, Jackiem Brooksbankiem oraz kilkumiesięcznym synkiem Augustem: „To Harry zasugerował, że ona i Jack mogą korzystać z Frogmore Cottage, ponieważ jest on znacznie większy niż ich domek w Pałacu Kensington”, podawał jakiś czas temu informator Hello!. Więcej szczegółów dotyczących ceremonii podanych zostanie wkrótce.  

książę Harry w Wielkiej Brytanii
Fot. Joe Giddins - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.