Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go”

Co tak naprawdę stało się pomiędzy braćmi?

Dorota Falkowska 20 czerwca 2021 20:01
Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images

Meghan Markle od początku nie żyła w dobrych stosunkach z rodziną swojego męża, a w marcu do grona wojujących z żoną księcia Harry’ego dołączyli jej byli współpracownicy, którzy wysnuli przeciwko niej oskarżenie o mobbing. Z ich relacji wynikało, że księżna Meghan swoim zachowaniom wielokrotnie upokarzała i uprzykrzała życie personelowi. 

Konflikt pomiędzy księciem Williamem i księciem Harrym

Na tle innych ważnych wydarzeń, jakie spotkały rodzinę królewską w ostatnim czasie, sprawa bulwersującego zachowania Meghan ucichła. Temat miał szansę powrócić w związku z publikacją nowej wersji książki „Battle of Brothers” Roberta Lacey’a, do której pisarz dołączył rozdziały wzbogacone o nowe materiały. Dodatkowo w gazecie „The Times” w Wielkiej Brytanii w minioną sobotę pisarz zamieścił więcej szczegółów dotyczących konfliktu książąt. 

Czytaj też: Księżna Meghan mobbingowała pracowników?! Żona Harry'ego wydała oświadczenie

Najnowsze doniesienia w sprawie kłótni Williama i Harry'ego

Robert Lacey opisał, jak na wiadomość o tym, że Meghan Markle stosuje wobec pracowników pałacu mobbing, zareagował książę William. Kiedy do brata Harry’ego dotarła skarga złożona przez byłego sekretarza ds. komunikacji księżnej, ten bardzo się zdenerwował i od razu skonfrontował doniesienia z Harrym. Lacey ujawnił, że: „książę William wpadł w szał. (...) Był zdumiony i jednocześnie przerażony tym, co usłyszał”.

Starszy syn Diany i Karola miał od razu chwycić za słuchawkę i porozmawiać o tym ze swoim bratem. Harry stanął w obronie Meghan i wzburzony rzucił słuchawką. William postanowił wtedy, że rozmówi się z nim osobiście. 

„William był przerażony tym, co właśnie powiedziano mu o rzekomym zachowaniu Meghan i chciał usłyszeć, co Harry ma do powiedzenia” - relacjonował Robert Lacey. 

William wyrzucił Harry'ego?

Spotkanie twarzą w twarz nie zakończyło się dobrze. Ze strony Williama padły ostre słowa krytyki dotyczące Meghan Markle. „Pojedynek słowny między braćmi był zacięty - pisze Lacey. William wierzył, że Meghan podąża za swoim <planem>. (...) Jeśli naprawdę traktowała w ten sposób swój personel, podważała zasady monarchii. William był zły, że <wykradała> jego ukochanego brata”. 

Autor książki „Battle of Brothers” twierdzi, że William poczuł się na tyle „zdradzony i zraniony”, że w rezultacie to nie Harry, a on sam jako pierwszy postanowił ograniczyć kontakt z małżeństwem Sussexów

„Nie chciał na co dzień przebywać w otoczeniu Meghan, a to oznaczało również rozłąkę z bratem. (...) To William wykonał decydujący ruch. Wyrzucił Harry'ego”. 

Przy tym pisarz zaznaczył, że również księżna Kate miała co do ukochanej Harry’ego spore wątpliwości. „Twierdziła, że trzeba na nią uważać - napisał Lacey.

Czytaj też: Książę Harry i książę William wciąż w konflikcie. Teraz pokłócili się o matkę...

Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.