Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go”

Co tak naprawdę stało się pomiędzy braćmi?

Dorota Falkowska 20 czerwca 2021 20:01
Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Samir Hussein/WireImage/Getty Images

Meghan Markle od początku nie żyła w dobrych stosunkach z rodziną swojego męża, a w marcu do grona wojujących z żoną księcia Harry’ego dołączyli jej byli współpracownicy, którzy wysnuli przeciwko niej oskarżenie o mobbing. Z ich relacji wynikało, że księżna Meghan swoim zachowaniom wielokrotnie upokarzała i uprzykrzała życie personelowi. 

Konflikt pomiędzy księciem Williamem i księciem Harrym

Na tle innych ważnych wydarzeń, jakie spotkały rodzinę królewską w ostatnim czasie, sprawa bulwersującego zachowania Meghan ucichła. Temat miał szansę powrócić w związku z publikacją nowej wersji książki „Battle of Brothers” Roberta Lacey’a, do której pisarz dołączył rozdziały wzbogacone o nowe materiały. Dodatkowo w gazecie „The Times” w Wielkiej Brytanii w minioną sobotę pisarz zamieścił więcej szczegółów dotyczących konfliktu książąt. 

Czytaj też: Księżna Meghan mobbingowała pracowników?! Żona Harry'ego wydała oświadczenie

Najnowsze doniesienia w sprawie kłótni Williama i Harry'ego

Robert Lacey opisał, jak na wiadomość o tym, że Meghan Markle stosuje wobec pracowników pałacu mobbing, zareagował książę William. Kiedy do brata Harry’ego dotarła skarga złożona przez byłego sekretarza ds. komunikacji księżnej, ten bardzo się zdenerwował i od razu skonfrontował doniesienia z Harrym. Lacey ujawnił, że: „książę William wpadł w szał. (...) Był zdumiony i jednocześnie przerażony tym, co usłyszał”.

Starszy syn Diany i Karola miał od razu chwycić za słuchawkę i porozmawiać o tym ze swoim bratem. Harry stanął w obronie Meghan i wzburzony rzucił słuchawką. William postanowił wtedy, że rozmówi się z nim osobiście. 

„William był przerażony tym, co właśnie powiedziano mu o rzekomym zachowaniu Meghan i chciał usłyszeć, co Harry ma do powiedzenia” - relacjonował Robert Lacey. 

William wyrzucił Harry'ego?

Spotkanie twarzą w twarz nie zakończyło się dobrze. Ze strony Williama padły ostre słowa krytyki dotyczące Meghan Markle. „Pojedynek słowny między braćmi był zacięty - pisze Lacey. William wierzył, że Meghan podąża za swoim <planem>. (...) Jeśli naprawdę traktowała w ten sposób swój personel, podważała zasady monarchii. William był zły, że <wykradała> jego ukochanego brata”. 

Autor książki „Battle of Brothers” twierdzi, że William poczuł się na tyle „zdradzony i zraniony”, że w rezultacie to nie Harry, a on sam jako pierwszy postanowił ograniczyć kontakt z małżeństwem Sussexów

„Nie chciał na co dzień przebywać w otoczeniu Meghan, a to oznaczało również rozłąkę z bratem. (...) To William wykonał decydujący ruch. Wyrzucił Harry'ego”. 

Przy tym pisarz zaznaczył, że również księżna Kate miała co do ukochanej Harry’ego spore wątpliwości. „Twierdziła, że trzeba na nią uważać - napisał Lacey.

Czytaj też: Książę Harry i książę William wciąż w konflikcie. Teraz pokłócili się o matkę...

Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go z posiadłości”
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.