EN_01399812_0017 Meghan Markle, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Meghan Markle przerywa milczenie w pierwszym wywiadzie po narodzinach córki 

Padły poruszające słowa

Olga Figaszewska 22 czerwca 2021 07:51
EN_01399812_0017 Meghan Markle, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News

W 2020 roku książę Harry wraz z małżonką, księżną Meghan ustąpili z pełnionych funkcji i części przywilejów brytyjskiej rodziny królewskiej. Wówczas podkreślali, że zamierzają być niezależnymi finansowo, ale najbardziej zależało im na rozpoczęciu nowego, spokojnego życia w Stanach Zjednoczonych. Myśleli tu głównie o przyszłości swojego synka, Archiego, a także jego rodzeństwa. Niedawno małżonkowie spełnili swoje marzenie i  doczekali się córeczki. Rodzice nie posiadają się z radości, a Meghan właśnie udzieliła pierwszego wywiadu od czasu narodzin Lili. Co zdradziła?

Meghan Markle w pierwszym wywiadzie po narodzinach drugiego dziecka

Szczęśliwą informację o narodzinach drugiego dziecka książęca para Sussex poinformowała w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Harry i Meghan od dawna marzyli o tym, by ich rodzina wkrótce się powiększyła.

Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor przyszła na świat w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii. Imiona, które szczęśliwi rodzice wybrali dla swojej pociechy nie są przypadkowe. Córeczka Meghan Markle i księcia Harry’ego odziedziczyła je po prababci, Jej Królewskiej Mości, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć zmarłej babci, Księżnej Walii.

Harry i Meghan skupiają się teraz na życiu rodzinnym i cieszą wspólnymi chwilami z dziećmi. Tymczasem ukochana księcia zrobiła wyjątek i kilka tygodni po porodzie udzieliła już pierwszego wywiadu w National Public Radio.

ZOBACZ: Jak Meghan i Harry urządzili pokój malutkiej Lilibet?

Księżna Meghan w pierwszym wywiazdie po narodzinach drugiego dziecka
Fot. Cover Images/East News

O czym jest nowa książka Meghan Markle?

Rozmowa dotyczyła przede wszystkim jej niedawno wydanej książki dla dzieci – The Bench. Meghan poruszyła w niej temat swoich doświadczeń, rodzicielskiej miłości. Przyznała, że pisała ją przyglądając się relacji wypracowanej między Archiem i Harrym.

„To opowieść o miłości, więzi między dzieckiem a rodzicem. Tak naprawdę chodzi o dorastanie z kimś i zbudowanie z nim tak głębokiej relacji, zaufania, by mieć przy sobie tą osobę w dobrych i złych chwilach”, mówiła księżna.

Bohaterowie książki zmagają się z osobistymi dramatami, obawami, szukają swojego miejsca i akceptacji. W ten sposób Meghan opisała swoje odczucia, młodej, dorastającej dziewczyny, która wchodzi w ten wielki świat. Księżna ma nadzieję, że każdy odnajdzie tutaj siebie.

„Pamiętam, gdy dorastając, nie widziałam siebie w żadnej grupie. Mam nadzieję, że każde dziecko lub każda rodzina, która natknie się na tę książkę, będzie mogła w niej zobaczyć siebie, bez względu na to, czy nosi okulary, ma piegi, nietypowy kształt ciała, pochodzenie etniczne lub religię”, wyznała.

W rozmowie Meghan przyznała, że The Bench na początku był wierszem, który podarowała mężowi na Dzień Ojca zaraz po narodzinach Archiego. 

SPRAWDŹ: Meghan Markle w centrum skandalu. Członkini rodziny królewskiej zarzuca jej „kradzież”

EN_01395032_0342, Meghan Markle
Fot. Cover Images/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.