EN_01399812_0017 Meghan Markle, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Meghan Markle przerywa milczenie w pierwszym wywiadzie po narodzinach córki 

Padły poruszające słowa

Olga Figaszewska 22 czerwca 2021 07:51
EN_01399812_0017 Meghan Markle, księżna Meghan
Fot. Rex Features/East News

W 2020 roku książę Harry wraz z małżonką, księżną Meghan ustąpili z pełnionych funkcji i części przywilejów brytyjskiej rodziny królewskiej. Wówczas podkreślali, że zamierzają być niezależnymi finansowo, ale najbardziej zależało im na rozpoczęciu nowego, spokojnego życia w Stanach Zjednoczonych. Myśleli tu głównie o przyszłości swojego synka, Archiego, a także jego rodzeństwa. Niedawno małżonkowie spełnili swoje marzenie i  doczekali się córeczki. Rodzice nie posiadają się z radości, a Meghan właśnie udzieliła pierwszego wywiadu od czasu narodzin Lili. Co zdradziła?

Meghan Markle w pierwszym wywiadzie po narodzinach drugiego dziecka

Szczęśliwą informację o narodzinach drugiego dziecka książęca para Sussex poinformowała w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Harry i Meghan od dawna marzyli o tym, by ich rodzina wkrótce się powiększyła.

Lilibet „Lili” Diana Mountbatten-Windsor przyszła na świat w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii. Imiona, które szczęśliwi rodzice wybrali dla swojej pociechy nie są przypadkowe. Córeczka Meghan Markle i księcia Harry’ego odziedziczyła je po prababci, Jej Królewskiej Mości, której przydomek rodzinny to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane na cześć zmarłej babci, Księżnej Walii.

Harry i Meghan skupiają się teraz na życiu rodzinnym i cieszą wspólnymi chwilami z dziećmi. Tymczasem ukochana księcia zrobiła wyjątek i kilka tygodni po porodzie udzieliła już pierwszego wywiadu w National Public Radio.

ZOBACZ: Jak Meghan i Harry urządzili pokój malutkiej Lilibet?

Księżna Meghan w pierwszym wywiazdie po narodzinach drugiego dziecka
Fot. Cover Images/East News

O czym jest nowa książka Meghan Markle?

Rozmowa dotyczyła przede wszystkim jej niedawno wydanej książki dla dzieci – The Bench. Meghan poruszyła w niej temat swoich doświadczeń, rodzicielskiej miłości. Przyznała, że pisała ją przyglądając się relacji wypracowanej między Archiem i Harrym.

„To opowieść o miłości, więzi między dzieckiem a rodzicem. Tak naprawdę chodzi o dorastanie z kimś i zbudowanie z nim tak głębokiej relacji, zaufania, by mieć przy sobie tą osobę w dobrych i złych chwilach”, mówiła księżna.

Bohaterowie książki zmagają się z osobistymi dramatami, obawami, szukają swojego miejsca i akceptacji. W ten sposób Meghan opisała swoje odczucia, młodej, dorastającej dziewczyny, która wchodzi w ten wielki świat. Księżna ma nadzieję, że każdy odnajdzie tutaj siebie.

„Pamiętam, gdy dorastając, nie widziałam siebie w żadnej grupie. Mam nadzieję, że każde dziecko lub każda rodzina, która natknie się na tę książkę, będzie mogła w niej zobaczyć siebie, bez względu na to, czy nosi okulary, ma piegi, nietypowy kształt ciała, pochodzenie etniczne lub religię”, wyznała.

W rozmowie Meghan przyznała, że The Bench na początku był wierszem, który podarowała mężowi na Dzień Ojca zaraz po narodzinach Archiego. 

SPRAWDŹ: Meghan Markle w centrum skandalu. Członkini rodziny królewskiej zarzuca jej „kradzież”

EN_01395032_0342, Meghan Markle
Fot. Cover Images/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.