Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Harry i Meghan odrzucili tytuł dla syna. Archie nie zostanie hrabią Dumbarton

Z czego wynika ta decyzja? Powód zaskakuje!

Dorota Falkowska 24 czerwca 2021 10:01
Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Od wielu miesięcy każdy krok księcia Harry’ego i jego wybranki Meghan Markle jest śledzony pod czujnym okiem mediów. 6 czerwca na świat przyszło ich drugie dziecko, córka Lilibet "Lili" Diana, która nie otrzymała książęcego tytułu, podobnie z resztą jak jej brat Archie. „The Telegraph” poinformował, że synowi Harry'ego i Meghan chciano przyznać szkocki tytuł arystokratyczny, ustanowiony w 1674; pierwsze dziecko księcia Harry’ego miało być nazwane hrabią Dumbarton. Co ciekawe, za decyzją królowej Elżbiety II ten sam tytuł Harry otrzymał w dniu ślubu z Meghan. 

Harry i Meghan odrzucili tytuł dla syna

Sussexowie nie chcą, aby ich syn otrzymał tytuł hrabiego Dumbarton. Dlaczego? Chodzi o nazwę. Harry i Meghan boją się, że z powodu zawartego w tytule słowa dumb, które w slangu USA oznacza kogoś głupiego, za Archim będzie ciągnęło się pechowe przezwisko

Zobacz też: Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową. Dlaczego? Wyjaśniamy

Jak Sussexowie skomentowali swoją decyzję? Jeden z brytyjskich informatorów potwierdził, że „nie zaakceptowali samego pomysłu, żeby Archie został hrabią Dumbarton, ponieważ tytuł rozpoczyna się od słowa »dumb«. Martwili się, jak może to w przyszłości wpłynąć na życie ich syna”. 

Nie tylko Meghan zauważyła potencjalny problem. Harry też go dostrzegł”, poinformował drugi. 

Harry’emu zależały na tym, żeby jego dzieci dorastały bez tytułów, tak jak w przypadku Petera i Zary Phillips - dzieci księżniczki Anny. Podkreślał to kilkukrotnie w słynnym wywiadzie dla Oprah. Jak zauważył dziennik „The Telegraph”, to właśnie odrzucenie tytułu dla ich syna sprawiło, że podjęli decyzję o tym, aby opuścić rodzinę królewską.  

Przeczytaj także: Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go”

Księżna Meghan w pierwszym wywiazdie po narodzinach drugiego dziecka
Fot. Cover Images/East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.