Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Harry i Meghan odrzucili tytuł dla syna. Archie nie zostanie hrabią Dumbarton

Z czego wynika ta decyzja? Powód zaskakuje!

Dorota Falkowska 24 czerwca 2021 10:01
Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Od wielu miesięcy każdy krok księcia Harry’ego i jego wybranki Meghan Markle jest śledzony pod czujnym okiem mediów. 6 czerwca na świat przyszło ich drugie dziecko, córka Lilibet "Lili" Diana, która nie otrzymała książęcego tytułu, podobnie z resztą jak jej brat Archie. „The Telegraph” poinformował, że synowi Harry'ego i Meghan chciano przyznać szkocki tytuł arystokratyczny, ustanowiony w 1674; pierwsze dziecko księcia Harry’ego miało być nazwane hrabią Dumbarton. Co ciekawe, za decyzją królowej Elżbiety II ten sam tytuł Harry otrzymał w dniu ślubu z Meghan. 

Harry i Meghan odrzucili tytuł dla syna

Sussexowie nie chcą, aby ich syn otrzymał tytuł hrabiego Dumbarton. Dlaczego? Chodzi o nazwę. Harry i Meghan boją się, że z powodu zawartego w tytule słowa dumb, które w slangu USA oznacza kogoś głupiego, za Archim będzie ciągnęło się pechowe przezwisko

Zobacz też: Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową. Dlaczego? Wyjaśniamy

Jak Sussexowie skomentowali swoją decyzję? Jeden z brytyjskich informatorów potwierdził, że „nie zaakceptowali samego pomysłu, żeby Archie został hrabią Dumbarton, ponieważ tytuł rozpoczyna się od słowa »dumb«. Martwili się, jak może to w przyszłości wpłynąć na życie ich syna”. 

Nie tylko Meghan zauważyła potencjalny problem. Harry też go dostrzegł”, poinformował drugi. 

Harry’emu zależały na tym, żeby jego dzieci dorastały bez tytułów, tak jak w przypadku Petera i Zary Phillips - dzieci księżniczki Anny. Podkreślał to kilkukrotnie w słynnym wywiadzie dla Oprah. Jak zauważył dziennik „The Telegraph”, to właśnie odrzucenie tytułu dla ich syna sprawiło, że podjęli decyzję o tym, aby opuścić rodzinę królewską.  

Przeczytaj także: Książę William pierwszy podjął decyzję o odcięciu się od Harry'ego i Meghan? „Wyrzucił go”

Księżna Meghan w pierwszym wywiazdie po narodzinach drugiego dziecka
Fot. Cover Images/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.