Elżbieta II pogodzi się z Harrym i Meghan?
Fot. Paul Hackett - WPA Pool/Getty Images / Ben Birchall - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Elżbieta II chce spotkać się z Meghan i Harrym. Nastąpi pojednanie?

Królowa wysłała Sussexom oficjalne zaproszenia na ważną uroczystość

Ksenia Krasko 6 czerwca 2021 07:50
Elżbieta II pogodzi się z Harrym i Meghan?
Fot. Paul Hackett - WPA Pool/Getty Images / Ben Birchall - WPA Pool/Getty Images

W przyszłym roku Brytyjczycy świętować będą Platynowy Jubileusz Elżbiety II, czyli 70-lecie jej panowania. Jak poinformował Pałac Buckingham, uroczystości odbędą się na początku czerwca i potrwają kilka dni. To oczywiste, że rodzina królewska będzie celebrować tak ważną datę wraz z monarchinią, dlatego u jej boku na pewno nie zabraknie dzieci, wnuków i prawnuków. Jak donoszą zachodnie media, które już teraz chcą się dowiedzieć jak najwięcej o tym wydarzeniu, oficjalne zaproszenie otrzymali także Meghan i Harry, pomimo wszystkich nieporozumień, jakie ostatnio miały miejsce. Czy to krok w kierunku pojednania?

Elżbieta II zaprosiła Meghan i Harry’ego na jubileusz

Kiedy książę Harry przyleciał do Wielkiej Brytanii w kwietniu, na pogrzeb księcia Filipa, stało się jasne, że jego relacja z rodziną nie jest najlepsza. Od jakiegoś czasu nie może porozumieć się z ojcem – księciem Karolem – i starszym bratem Williamem. Księżna Meghan nie towarzyszyła mężowi w podróży ze względu na zaawansowaną ciążę, ale ta decyzja tylko podburzyła plotki o kryzysie w rodzinie królewskiej.

Zobacz też: Książę Harry wypowiada wojnę monarchii?! „To mój obowiązek, żeby...”

Chociaż nie opublikowano jeszcze oficjalnej listy gości, już mówi się o tym, że Elżbieta II poleciła wysłać Meghan i Harry’emu zaproszenia na przyszłoroczną uroczystość. Podobno królowa nie wyobraża sobie świętowania bez wnuka. „Książę i księżna Sussex są „absolutnie” zaproszeni”, donosi Page Six. Informator z Pałacu przekazał, że członkowie rodziny są podekscytowani przede wszystkim tym, że spotkają się z synem pary Archiem i poznają córkę Sussexów, która ma urodzić się już wkrótce.

Książę Harry i księżna Meghan przylecą do Wielkiej Brytanii?
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Sophie i Edward komentują wywiad Meghan i Harry’ego

O serdecznym powitaniu Sussexów może świadczyć również to, co powiedzieli ich „następcy”, czyli hrabina Sophie i książę Edward, najmłodszy syn królowej. Podczas wywiadu, jakiego para udzieliła po raz pierwszy od kilkunastu lat, nie mogło zabraknąć pytania o kontrowersyjną rozmowę Meghan i Harry’ego z Oprah Winfrey, w której ujawnili między innymi, że royalsi wygłaszali rasistowskie uwagi o odcieniu skóry ich syna.

„Oprah – kto?”, zażartował Edward w odpowiedzi na pytanie dziennikarza The Telegraph Magazine, który zainteresował się, czy para oglądała wywiad Sussexów z amerykańską dziennikarką. „Jaki wywiad?”, dodała w podobnym tonie Sophie, po czym dość poważnie zapewniła, że „bez względu na to, co się stanie, Meghan i Harry zawsze będą rodziną”.

Hrabina Wessex przyznała też, że miała „długą pogawędkę” z Harrym po pogrzebie księcia Edynburga. Co ciekawe, wcześniej eksperci królewscy komentowali, że to właśnie Sophie i Edward nie zamienili z wnukiem królowej ani słowa.

Zobacz też: Wielka Brytania. Bliscy zignorowali Harry’ego na pogrzebie księcia Filipa

Hrabina Sophie dodała w wywiadzie z The Telegraph Magazine, że ceremonia pogrzebowa księcia Filipa była „piękna” i „nie przesadzona”, czego chciał sam małżonek królowej. Para ujawniła też, że Elżbieta II jest ciągle „zajęta”. „Praca nie jest czymś, od czego można odejść. Ona po prostu trwa”, podkreślił Edward.

Czy zaproszenie Elżbiety II to gest pojednania czy jedynie zastosowanie się do protokołu? Prawdopodobnie królowa chce poznać prawnuczkę – nie jest tajemnicą, że uwielbia najmłodszych członków rodziny. Jednak nikt nie wie, jak zachowają się Meghan i Harry, a para lubi ostatnio zaskakiwać. 

Źródło: news.sky.com

Książę Edward i hrabina Sophie, „następcy” Meghan i Harry’ego

Książę Edward i hrabina Sophie. To oni zastąpią Meghan i Harry’ego?
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry i księżna Meghan przylecą do Wielkiej Brytanii?
Fot. Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…