Widzowie zapamiętali ją jako Kasię z „Plebanii”. Jak dziś wygląda życie Weroniki Parys? Metamorfoza, zawód co dziś robi 
Fot. Prończyk/AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Widzowie zapamiętali ją jako Kasię z „Plebanii”. Jak dziś wygląda życie Weroniki Parys? 

Udział w serialu sprawił, że była wyszydzana

Dorota Falkowska 1 września 2022 19:00
Widzowie zapamiętali ją jako Kasię z „Plebanii”. Jak dziś wygląda życie Weroniki Parys? Metamorfoza, zawód co dziś robi 
Fot. Prończyk/AKPA

Weronika Parys dołączyła do obsady "Plebanii", gdy miała zaledwie pięć lat. Przez kolejną dekadę wcielała się w postać Kasi Cieplak, siostrzenicy serialowego proboszcza, jednak w pewnym momencie odeszła z produkcji. Serial, który otwarcie poruszał temat wiary okazał się być także powodem, dla którego nastolatka czuła się wyszydzana przez rówieśników. "Wiara jest jednak kontrowersyjnym tematem", podkreśliła w jednym z wywiadów. Jaką drogę zawodową wybrała dla siebie Weronika Parys i jak mocno zmieniła się od czasów granej przez siebie roli? 

Weronika Parys wcieliła się w postać Kasi Cieplak w "Plebanii"

Serial "Plebania" miał swoją premierę w 2000 roku. Przez 12 lat widzowie tłumnie gromadzili się przed odbiornikami, śledząc losy ulubionych bohaterów. W czasach największej popularności produkcja przyciągała codziennie przed telewizory aż 5,5 mln osób. Skąd aż tak duża popularność? Włodzimierz Matuszczak, który wcielał się w postać proboszcza, nie miał wątpliwości, że zasługą były historie bardzo trafnie osadzone w realiach, z którymi widzowie łatwo mogli się identyfikować, a także znajdować w nich otuchę i komfort. Na planie obok znanego aktora pojawili się także Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Małgorzata Teodorska czy Agnieszka Włodarczyk.

Wśród tej aktorskiej plejady swoje pierwsze kroki na planie filmowym stawiała także Weronika Parys. Wcieliła się w postać Kasi Cieplak, córki Krystyny i siostrzenicy proboszcza. Kiedy dziewczynka dołączyła do obsady, miała zaledwie pięć lat! Nie zaczęła jeszcze nauki w szkole, ale miała za to niepowtarzalną okazję na zdobycie wczesnego, aktorskiego doświadczenia. "Zaczęłam grać w 'Plebanii', gdy miałam 5 lat i przez długi czas było to naprawdę niesamowita przygoda i porządna szkoła życia" - wspominała po latach.

Czytaj także: Była gwiazdą serialu Plebania! Tak dziś wygląda życie Małgorzaty Teodorskiej

Weronika Parys, 2006 r. 

Widzowie zapamiętali ją jako Kasię z „Plebanii”. Jak dziś wygląda życie Weroniki Parys? Metamorfoza, zawód co dziś robi 
Fot. Mikulski/AKPA

Weronika Parys urodziła się 14 września 1994 roku w Warszawie. Poza popularną rolą w "Plebanii" młoda aktorka miała szansę zagrać również epizod w "Na dobre i na złe". Jej aktorska przygoda trwała przez kolejną dekadę, jednak dziecięca gwiazda nie zdecydowała się jej kontynuować. Praca zaczęła mocno kolidować z jej życiem prywatnym, nie pozwalając na chwile wytchnienia i po prostu — bycie dzieckiem. "Muszę przyznać, że z czasem zaczęło być to uciążliwe — nagrania po szkole i w weekendy, bardzo ograniczony kontakt ze znajomymi", wyznała w rozmowie z "Faktem". 

Dodatkowym i równie istotnym powodem, który skłonił serialową Kasię do odejścia z "Plebanii" były sytuacje, w których czuła się wyszydzana i szykanowana. Serial bardzo bezpośrednio poruszał temat wiary katolickiej, opowiadał bowiem o losach mieszkańców plebanii i wiernych. Jak się okazało, wywołało to poruszenie nie tylko wśród rówieśników młodziutkiej aktorki, ale także dorosłych. 

"Rówieśnicy bardzo mi dokuczali, co było dodatkową motywacją do odejścia z serialu [...] Wiara jest jednak kontrowersyjnym tematem. Często dogadywali mi nawet dorośli i zakładali, że skoro gram w takim serialu, to sama jestem osobą silnie prawicową i konserwatywną" - podkreślała Weronika Parys. 

Czytaj też: Joanna Sienkiewicz grała policjantkę Zofię w serialu „13 posterunek". Z czasem zniknęła. Co się z nią stało?

Marcin Krawczyk, Urszula Dębska, Weronika Parys, Bernadetta Machała-Krzemińska, Włodzimierz Matuszak, Wojciech Dąbrowski, 2008 r. 

Widzowie zapamiętali ją jako Kasię z „Plebanii”. Jak dziś wygląda życie Weroniki Parys? Metamorfoza, zawód co dziś robi 
Fot. Engelbrecht/AKPA

Serialowa Kasia z "Plebanii". Co dziś robi? 

Ostatni klaps na planie produkcji padł w 2012 roku, Weronika Parys odeszła z serialu dwa lata wcześniej. Pożegnała się z produkcją w 1605. odcinku, choć nie ukrywała, że liczyła, że uda jej się odejść jeszcze wcześniej. W jej postać wcieliła się później Olga Kalicka. "Już jakiś czas przed "podmianką" chciałam zrezygnować, ale nie bardzo była taka możliwość. Aż w końcu w pewnym momencie produkcja serialu chciała zmian i wtedy bardzo pokojowo się rozstaliśmy" - mówiła dla "Faktu" w 2017 roku. 

Weronika Parys i Bernadetta Machała-Krzemińska, listopad, 2008 r. 

Widzowie zapamiętali ją jako Kasię z „Plebanii”. Jak dziś wygląda życie Weroniki Parys? Metamorfoza, zawód co dziś robi 
Fot. Podsiebierska/AKPA

Życie Weroniki Parys zmieniło się o 180 stopni. Skupiła się na nauce, aby później móc wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Mieszkała tam przez rok, szlifując język i zdobywając nowe życiowe doświadczenia. Po powrocie do kraju rozpoczęła studia dziennikarskie i rozwijała swoją nową pasję — fotografię. 

"Fotografią zajmuję się hobbystycznie, studiuję dziennikarstwo ze specjalnością fotograficzną i pracuję jako lektor języka angielskiego" - opowiadała kilka lat temu Weronika Parys (cytat za swiatseriali.interia.pl). W jednym z wywiadów podkreśliła także, że nie ma już zamiaru wracać do aktorstwa. Jak wspomniała, prowadzi teraz „normalne” życie, w którym nikt nie zatrzymuje jej na ulicy z pytaniem co się następnie wydarzy w serialu. Od kilku lat była aktorka pracuje w branży PR. Jak poinformował serwis proto.pl, w marcu tego roku Weronika Parys dołączyła do zespołu PR & Community w Grupie eSky na stanowisku PR & Influencer Marketing Specialist. 

Fotografie autorstwa Weroniki Parys można podziwiać na jej profilu na Instagramie. Tam też widać, jak bardzo zmieniła się serialowa Kasia i jak dziś wygląda. 

Zobacz również: Włodzimierz Matuszak grał księdza w „Plebanii”. Swoją miłość poznał na planie serialu

Źródła: teleshow.wp.pl, swiatseriali.interia.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?