Tomasz Komenda wyszedł na wolnośćTomasz Komenda wyszedł na wolność
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Łamali mu kości, był wyzywany, szykanowany. Każdego dnia drżał o swoje życie’’

Sprawa Tomasza Komendy wstrząsnęła Polską!

Damian Duda 17 marca 2018 21:00
Tomasz Komenda wyszedł na wolnośćTomasz Komenda wyszedł na wolność
Fot. East News

Historią 42-letniego Tomasza Komendy żyje cały kraj. Mężczyzna, który został niesłusznie skazany na karę więzienia, był za kratkami 18 lat życia. A piątkowy poranek był dla niego pierwszym, który spędził poza aresztem. „Za kratami najbardziej brakuje kobiety i normalnego jedzenia’’, wyznał Komenda w rozmowie z Faktem.

Tomasz Komenda o pobycie w więzieniu

Choć już wyszedł z więzienia, to, co miało tam miejsce, już na zawsze pozostanie w jego pamięci. „Ten koszmar jest już za mną, ale nigdy o nim nie zapomnę. Mam 42 lata i nie mam nic, teraz wszystko zaczyna się od początku’’, mówi w rozmowie z dziennikarzem. Od samego początku pobytu w areszcie było mu bardzo ciężko. „Tacy osadzeni jak ja nie mają łatwego życia po drugiej stronie muru’’, powiedział Komenda, który został niesprawiedliwie skazany za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi. Niestety, nikt nie chciał wówczas słuchać argumentów jego bliskich.

Zaskoczyło mnie najbardziej to, że telefonem można zrobić zdjęcie

„Współwięźniowie znęcali się nad niewinnym mężczyzną – kilka razy łamali mu kości, był wyzywany, szykanowany i każdego dnia drżał o swoje życie. Nigdy nie był na przepustce, bo nie przyznał się do winy’’, czytamy na łamach serwisu Fakt24.pl.

Tomasz Komenda na wolności

Kiedy w 2000 r. Komenda trafił do więzienia, świat wyglądał zupełnie inaczej. Jednak najbardziej zdziwił mężczyznę postęp technologiczny. „Na wolności zaskoczyło mnie najbardziej to, że telefonem można zrobić zdjęcie’’, powiedział w rozmowie z Faktem. 42-latek nie zamierza planować swojej przyszłości. „Na razie cieszę się wolnością’’, kwituje w rozmowie z dziennikarzem. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.