forum-0429027406 Agata Kulesza
Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Gdy usłyszała o śmierci Tomasza Komendy, aktorka chwyciła za telefon. Odbyła trudną rozmowę z matką zmarłego

Agata Kulesza ujawniła jej treść

Dorota Falkowska 6 kwietnia 2024 15:30
forum-0429027406 Agata Kulesza
Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Aktorka nie tak dawno miała okazję wcielić się w rolę matki Tomasza Komendy. Podczas tworzenia filmu historia Teresy Klemańskiej stała jej się bardzo bliska, do tego stopnia, że kiedy kraj obiegła smutna wiadomość o śmierci Tomasza, Agata Kulesza zadzwoniła do jego matki. Aktorka ujawniła treść tej rozmowy. 

Agata Kulesza zagrała matkę Tomasza Komendy 

Tomasz Komenda przeżył w życiu piekło. W czerwcu 2004 roku mężczyzna został niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności za rzekomy gwałt i zabójstwo na małoletniej dziewczynie. W 2018 roku wyszedł na wolność, otrzymując przy tym duże odszkodowanie za niesłuszny wyrok. Jego tragiczną historię pokazano w filmie fabularnym z 2020 roku pt. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". W rolę matki głównego bohatera wcieliła się Agata Kulesza i jak podkreślała, nie było to dla niej łatwe zadanie. Miała nawet moment, kiedy wahała się, czy w ogóle przyjąć tę propozycję, ale gdy decyzja już zapadła, odbyła wiele rozmów z panią Teresą, co umocniło ją w słuszności tego zadania. 

"To było duże przeżycie dla mnie i fajnie, że ich poznałam. Zobaczyłam siłę matki, choć na początku myślała, że nie jest mi to potrzebne, bo wszystko jest zapisane. Kiedy się spotkaliśmy, bo oni przychodzili na plan, to zobaczyłam rodzaj jej siły, to jaka była zdeterminowana i pogodna w tym wszystkim. Dla mnie jako człowieka dużo to dało", opowiadała Agata Kulesza. 

Czytaj także: Krzysztof Krawczyk ostatkiem sił pożegnał się z rodziną. Do karetki zaniósł go prywatny kierowca

Agata Kulesza po śmierci Tomasza Komendy zadzwoniła do jego matki. Ujawniła, o czym rozmawiały 
Fot. TRICOLORS/East News

Agata Kulesza po śmierci Tomasza Komendy zadzwoniła do jego matki 

Kiedy media obiegła wiadomość o śmierci Tomasza Komendy, aktorka postanowiła zadzwonić do mamy byłego więźnia. O tym, jak przebiegła ta rozmowa, opowiedziała w podcaście Imponderabilia Karola Paciorka.

"Jest mi bardzo przykro, że tak się to skończyło. Nawet zadzwoniłam po śmierci Tomka do Teresy, czyli jego mamy. Chwilę porozmawiałyśmy, złożyłam jej kondolencje i wyrazy współczucia. Rozmawiałyśmy o tym, że to wszystko za dużo, ale świat taki jest i nie wiadomo, dlaczego ktoś wyciągnął taki tragiczny los", opowiadała Agata Kulesza. 

"Nie ma tu pocieszenia ani dla Teresy, ani dla całej rodziny. Bardzo im współczuję i wolałabym, żeby nie było pretekstu, aby o takiej historii opowiadać. To była tragiczna historia w przebiegu, walce i sile. Mam nadzieję, że Teresa będzie miała jeszcze siłę. Myślę o niej", dodała. 

Zobacz też: Oliwia Bieniuk pokazała prywatną wiadomość. Dotyczyła zmarłej Anny Przybylskiej 

Od prawej: Teresa Klemańska i Tomasz Komenda, 2018 r. 

Teresa Klemańska, Tomasz Komenda
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Rodzina Tomasza Komendy, Teresa Klemańska, Warszawa, 16.05.2018. Ogłoszenie wyroku Sadu Najwyższego w sprawie Tomasza Komendy

Rodzina Tomasza Komendy, Teresa Klemańska
Fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.