Tomasz Komenda, Tomasz Komenda u Franciszka
Fot. PAP
O TYM JEST GŁOŚNO

Tomasz Komenda spotkał się z papieżem Franciszkiem!

„Nie spodziewałem się, że Papież zrobi taki gest w moim kierunku”

Olga Figaszewska 14 czerwca 2018 09:30
Tomasz Komenda, Tomasz Komenda u Franciszka
Fot. PAP

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Niemal połowę swojego życia odsiadywał karę za zbrodnię, której nigdy nie popełnił. We wtorek, 13 czerwca spotkał się z papieżem Franciszkiem! Od pewnego czasu mówił o tym, że jego marzeniem jest wizyta w Watykanie i modlitwa na grobie Jana Pawła II. 

Tomasz Komenda spotkał się z papieżem Franciszkiem 

Tomasz Komenda został skazany za gwałt i morderstwo piętnastoletniej Małgosi. W maju został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Wierzy, że to dzięki modlitwie do Jana Pawła II udało mu się przetrwać więzienny koszmar i odzyskać wolność. „Jeżeli mam iść do góry już teraz, weź mnie teraz, a jeżeli mam wyjść na wolność, to po prostu pozwól mi wyjść na wolność", brzmiały słowa modlitwy. 

„Po prostu to jest cud, że papież mnie wysłuchał i powiedział, że wyjdę na wolność. Dlatego obiecałem sobie, że pójdę do Rzymu na cmentarz papieża i podziękuję mu osobiście”, tłumaczył trzy miesiące temu w Superwizjerze.

Tak jak sobie postanowił, odwiedził grób Jana Pawła II.  W podróży towarzyszyli mu rodzice. Na placu św. Piotr spotkał się również z papieżem Franciszkiem, który wysłuchał go i pobłogosławił. Był ogromnie poruszony historią Polaka. Ofiarował mu i jego bliskim różańce.

Sam Tomasz Komenda wzruszony relacjonuje spotkanie z papieżem Franciszkiem. „Spotkanie z Papieżem było wyjątkowym przeżyciem. Do tej pory nie wierzę w to, że doczekałem takiej chwili, iż Papież przywitał się ze mną. Ja oczywiście chciałem pocałować go w pierścień, a on postanowił mnie przytulić. Jest to dla mnie naprawdę coś wielkiego. Naprawdę nie spodziewałem się, że Papież zrobi taki gest w moim kierunku”, mówił Radiu Watykańskiemu.

O tym niezwykłym wydarzeniu poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Szymon Hołownia. „Piękna historia dziś w Watykanie. Rozmawiałem przed chwilą z (prawie) kardynałem Konradem Krajewskim. Dziś rano do Watykanu przyjechał z rodziną pan Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18. lat niesłusznie oskarżony o zabójstwo i gwałt 15 - letniej dziewczynki. Kardynał Konrad zaprowadził ich do papieża Franciszka, który poruszony wysłuchał tej historii, pobłogosławił, wyściskał”, napisał. 

Papież Franciszek rozgrzesza aborcję
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.