Tomasz Komenda
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tomasz Komenda otrzyma gigantyczne zadośćuczynienie. Znamy kwotę!

„On był traktowany w więzieniu jak śmieć”

Olga Figaszewska 10 czerwca 2018 10:45
Tomasz Komenda
Fot. East News

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Został niesłusznie osądzony i skazany za gwałt i morderstwo. Według ostatnich doniesień, pełnomocnik mężczyzny będzie żądał dla niego najwyższego zadośćuczynienia! Czy jakakolwiek kwota będzie w stanie wynagrodzić mu mu wiele lat cierpień, jakich doznał?  

Prawnik Tomasza Komendy walczy o milionowe zadośćuczynienie

Tomasz Komenda został 16 maja został uniewinniony! Profesor Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości, a obecnie pełnomocnik Tomasza Komendy, już jakiś czas temu zapowiadał, że będzie domagał się wysokiego zadośćuczynienia dla swojego klienta. Jak ustalił Fakt będzie walczył o 18 milionów zadośćuczynienia dla swojego klienta.

„Ostatnio w USA wyszło na wolność trzech mężczyzn, którzy spędzili w zakładzie karnym po trzy lata. Każdy dostał po milionie dolarów za rok. Mieliśmy sprawę niesłusznie skazanego na 12 lat, który dostał 3 miliony złotych, ale on był uważany za płatnego mordercę i członka zorganizowanej grupy przestępczej. Żył w więzieniu jak król, o czym sam mówił. Nie można go porównywać ze sprawą Tomasza. On był traktowany w więzieniu jak śmieć”, mówił pełnomocnik Tomasza Komendy.

Kwota zadośćuczynienia wynika z faktu, iż odszkodowanie, o które się ubiegano nie byłaby zbyt wysoka, ponieważ wylicza się ją na podstawie zarobków, które Tomasz Komenda miałby otrzymywać na wolności. Jednak w chwili zatrzymania miał wykształcenie podstawowe i dorabiał myjąc samochody. Z kolei na zadośćuczynienie składają się straty emocjonalne i wizerunkowe poszkodowanego, a także jego najbliższych. To przede wszystkim forma rekompensaty z tytułu szkody niemajątkowej.

„Tomek jedzie teraz do Rzymu pomodlić się na grobie Jana Pawła II . Czyniono starania, by mógł trafić na audiencję do ojca świętego Franciszka. Potem przyjedzie do mnie i opowie o gehennie w więzieniu. Jeśli pojawią się zarzuty, nasza pozycja będzie silniejsza, zdradził Zbigniew Ćwiąkalski. 

Tomasz Komenda został uniewinniony przez Sąd Najwyższy
Fot. East News

Tomasz Komenda
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.