książę Rainier III żona
Fot. Philip Townsend/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To nie Grace Kelly miała być żoną księcia Monako. Odrzucono kandydaturę ikony seksu

Książę Rainier III miał zaskakujący pomysł...

Gabriela Czernecka 24 października 2021 14:44
książę Rainier III żona
Fot. Philip Townsend/Daily Express/Hulton Archive/Getty Images)

To nie Grace Kelly miała zostać księżną Monako? Nowy film dokumentalny poświęcony księciu Rainierowi III pod tytułem Royals: Keeping the Crown ujawnił nieznane dotąd informacje na temat monakijskiej rodziny królewskiej. Okazuje się, że doradcy księcia Monako w celu podreperowania statusu księstwa zasugerowali mu, by związał się z jakąś hollywoodzką gwiazdą. I nie była to Grace Kelly. Rainier III miał własną faworytkę, ale... jej kandydatura została odrzucona! Dlaczego? 

Marilyn Monroe mogła być księżną Monako

Nowy serial dokumentalny poświęcony księciu Rainierowi III pod tytułem Royals: Keeping the Crown wzbudził niemałe zainteresowanie. Twórcy ujawnili nieznany dotąd szczegół dotyczący księcia Rainiera III. doradcy księcia Monako, który przejął tron w 1949 roku, szukali rozwiązania na wzmocnienie pozycji politycznej Monako i ustabilizowanie sytuacji finansowej kraju. W  tym celu zasugerowali księciu Rainierowi III, by ten poszukał sobie żony spośród znanych, cenionych i lubianych powszechnie kobiet, np. aktorek. 

Zobacz: Tragiczny wypadek, a może próba zabójstwa? Oto tajemnice śmierci Grace Kelly, księżnej Monako

Zacęzto więc rozpatrywać, kto mógłby zostać przyszłą księżną Monako. Szczególnie zwrócono uwagę na hollywoodzkie aktorki, których mariaż z księciem Monako nie tylko wzmocniłby pozycję kraju, ale przyniósłby mu rozgłos i prestiż. Według serialu dokumentalnego Royals: Keeping the Crown, to nie Grace Kelly była faworytką księcia, a... Marilyn Monroe.

Zjawiskowa uroda, idealna figura i błyskotliwy charakter, a do tego ogromna popularność - nikogo nie dziwi więc dlaczego to Marilyn Monroe była kandydatką na żonę księcia Rainiera III. Propozycja księcia Monako została jednak szybko odrzucona przez jego doradców. Dlaczego? Dworowi przeszkadzał jej wizerunek seksbomby i ciągłe skandale, w jakie była zamieszana Marilyn, a które mogłyby jedynie przysporzyć niepotrzebną uwagę małemu księstwu. Chwilę później na drodze księcia Rainiera III pojawiła się aktorka, Grace Kelly, która szybko zawładnęła jego sercem....

książę Rainier III i Marilyn Monroe
Fot. Donaldson Collection/Michael Ochs Archives/Getty Images)

Zobacz także: Bajkowe życie przerwał tragiczny wypadek. Oto historia księżnej Monako, Grace Kelly!

Książę zaprosił Grace do udziału w sesji zdjęciowej w Pałacu Monakijskim dla magazynu Paris Match. Jak mówi na potrzeby dokumentu historyczka Kate Williams: „Podczas tej sesji zdjęciowej trudno było nie zauważyć, jak Rainier jest zachwycony Grace i naprawdę, jak sądzę, zakochuje się, ale też widzi w niej panaceum na wiele swoich problemów”. Rok później para była już po ślubie. Po przyjęciu tytułu księżnej Grace Kelly definitywnie zrezygnowała z aktorstwa, ale do końca życia odgrywała rolę idealnej księżnej, wspaniałej żony i cudownej matki dla trójki ich dzieci - Alberta, Karoliny i Stefanii. 

książę Rainier III i Marilyn Monroe
Fot. L. J. Willinger/Keystone Features/Hulton Archive/Getty Images)

książę Rainier III
Fot. Bettmann / Contributor/ Getty Images

Źródła: Interia, People.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.