Homoseksualizm, równość, legalizacja związkow jednopłciowych
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Irlandia Północna uznaje małżeństwa jednopłciowe!

„Zbyt długo osoby LGBT+ były traktowane jak obywatele drugiej kategorii”

REDAKCJA VIVA! 15 stycznia 2020 09:27
Homoseksualizm, równość, legalizacja związkow jednopłciowych
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Irlandia Północna w poniedziałek wprowadziły nowe prawo zawarcia małżeństwa dla osób tej samej płci. Za cztery tygodnie pary jednopłciowe będą mogły oficjalnie zalegalizować swój związek. Już 10 lutego odbędą się pierwsze ceremonie?

Irlandia Północna zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe

Okazuje się, że dotychczas Irlandia Północna była jedynym państwem Zjednoczonego Królestwa, gdzie nie były zalegalizowane małżeństwa jednopłciowe. Dopiero rok temu przyjęto poprawkę.

„To jest dobry dzień dla Irlandii Północnej, ważny dzień dla praw obywateli na Wyspach i bardzo ekscytujący dzień dla par jednopłciowych”, komentował w rozmowie z BBC Conor McGinn z partii laburzystów.

A jak podkreślił z kolei Patrick Corrigan z Amnesty International, to historyczny dzień dla równości i praw człowieka w Irlandii Północnej.

„Zbyt długo osoby LGBT+ w Irlandii Północnej były traktowane jak obywatele drugiej kategorii. Dzisiaj jest niesamowity moment, bo mogą w końcu się ożenić, a ich związki zostaną uznane za równe”, wyznał. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.