Krystian Ochman
Fot. Natasza Młudzik/TVP
O NIM JEST GŁOŚNO

Krystian Ochman laureatem The Voice of Poland 11!  Co o nim wiemy?

To wnuk słynnego tenora...

Redakcja VIVA! 6 grudnia 2020 07:04
Krystian Ochman
Fot. Natasza Młudzik/TVP

Za nami finał 11. edycji programu The Voice of Poland, w którym walczyła czwórka wokalistów! Jednym z nich był niezaprzeczalnie utalentowany Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka i to właśnie on wygrał muzyczne show! Wokalista, który podbił serca publiczności singlem Światłocienie, muzykę ma we krwi. Kim prywatnie jest Krystian Ochman? 

The Voice of Poland 2020: kim jest Krystian Ochman?

Jedenasta edycja The Voice of Poland dobiegła końca. W zaszczytnym gronie finalistów znaleźli się Anna Gąsienica-Byrcyn, Jędrzej Skiba, Adam Kalinowski, a także Krystian Ochman. W tym roku uczestników talent show pod swoje skrzydła wzięli Edyta Górniak, Urszula Dudziak, Tomson i Baron z Afromental oraz Michał Szpak. To jednak widzowie zdecydowali, że po zwycięstwo sięgnął podopieczny tego ostatniego.

Wielu widzów od początku za faworyta tegorocznej edycji The Voice of Poland uważało Krystiana Ochmana. Nic dziwnego, bowiem podopieczny Michała Szpaka muzykę ma we krwi. Finalista programu urodził się i wychowywał w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Za oceanem znalazł się za sprawą rodziców, którzy wyjechali tam na studia i do pracy jeszcze za czasów PRL. Jego dziadkiem jest natomiast Wiesław Ochman, światowej sławy śpiewak operowy. To właśnie słynny polski tenor zaproponował mu studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Krystian Ochman nie zawsze jednak był pewien swoich marzeń. Przełomowym momentem w jego życiu był dopiero udział w licealnym przedstawieniu, w którym odegrał rolę księcia... Gdy dziadek zobaczył go na scenie stwierdził, że ma duży potencjał i powinien dalej kształcić się w tym kierunku. Wnuk go posłuchał, bo – jak podkreśla – Wiesław Ochman jest dla niego wzorem oraz autorytetem. Dzięki niemu oraz swojej ciężkiej pracy Krystian został tenorem.

Kiedy młody wokalista odkrył już swoje powołanie, nie zamierzał pozostawić swojego losu przypadkowi. Krystian Ochman ma już na swoim koncie wiele koncertów, grał też w spektaklach musicalowych, m.in. w USA. Sukces osiągnąć zamierza przede wszystkim ciężką pracą. Wierzył, że udział w The Voice of Poland może być jego wielką szansą na przełom w karierze, dlatego dał z siebie wszystko. Nazywał to sam „big break”. Opłaciło się!

Krystian Ochmian: wiek, Instagram, wzrost, życie prywatne

Krystian Ochman prowadzi oczywiście profil na Instagramie. Obserwuje go ponad 25 tysięcy osób. Ile lat ma uczestnik „The Voice of Poland” i jakiego jest wzrostu? Niestety, takich informacji próżno szukać w sieci... Podobnie jak tych, dotyczących jego życia prywatnego.

W programie TVP zachwycił jurorów w trakcie „Przesłuchań w ciemno” wykonaniem „Beneath your beautiful” z repertuaru Emeli Sande i Labrinth. Odwróciły się dwa fotele: Edyty Górniak i Michała Szpaka. Ostatecznie Krystian wybrał tego drugiego.

W dalszych etapach trenerzy nie szczędzili mu komplementów, podkreślając, że ma wielki talent, dojrzałość i osobowość. I tak w „Bitwach” pokonał Weronikę Szymańską, brawurowo wykonując „Lovely” z repertuaru Billie Eilish. W Nokautach nie miał sobie równych dzięki interpretacji „Z Tobą chcę oglądać świat” (w oryginale Zbigniew Wodecki i Zdzisława Sośnicka). W odcinkach na żywo zmierzył się natomiast z „All by myself” z repertuaru Erica Carmena, „Sound of silence” (Simon & Garfunkel) oraz „Tylko mnie poproś do tańca” (Anna Jantar). W ścisłym finale brawurowo wykonał natomiast „Frozen” Madonny oraz „Nie czekaj mnie w Argentynie – cover słynnego „Don't cry for me Argentina”, spopularyzowany nad Wisłą przez Zdzisławę Sośnicką.

Widzom do gustu przypadł również jego autorski singiel „Światłocienie”, za który odpowiada @atutowy, producent Taco Hemingwaya i Pezeta (do odsłuchania poniżej). Do tej pory doczekał się ponad 700 tysięcy wyświetleń w serwisie Youtube!

Był też Waszym faworytem?  

Krystian Ochman został zwycięzcą „The Voice of Poland 11”:

Krystian Ochman, zwycięzca The Voice of Poland, 05.12.2020
Fot. VIPHOTO/East News

Krystian Ochman
Fot. Jan Bogacz/TVP

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.