Teresa Lipowska
Fot. Szymon Brodziak, Viva!
WSPOMNIENIE

Teresa Lipowska o ostatnich godzinach życia Kłosowskiego: „Bardzo cierpiał”

Aktorka nie wierzy w śmierć przyjaciela

Monika Katarzyna Krupska 12 czerwca 2018 20:53
Teresa Lipowska
Fot. Szymon Brodziak, Viva!

W poniedziałek poinformowaliśmy o śmierci Romana Kłosowskiego. Wybitny aktor odszedł w wieku 89 lat. Maliniak z Czterdziestolatka miał poważne problemy ze wzrokiem, przez co ostatnie miesiące spędził w domu opieki. Odwiedzała go tam Teresa Lipowska, która z aktorem przyjaźniła się blisko 60 lat! Dzień przed jego śmiercią serialowa Basia z M jak Miłość odwiedziła go w jednym z łódzkich szpitali. Dlaczego Kłosowski znalazł się tam? 

Był w strasznym stanie

Aktor do szpitala trafił z powodu zapalenia płuc. „W niedzielne południe głaskałam go po ręku. Był już bardzo słaby, z bardzo marnym kontaktem. Ale wiem, iż wiedział, że jestem obok niego”, powiedziała Teresa Lipowska Super Expressowi. Dodała, że jeszcze pod koniec maja odwiedzała Kłosowskiego w ośrodku opieki i nic nie wskazywało na pogorszenie się jego stanu zdrowia. 

„Półtora tygodnia temu odwiedziłam Romka w ośrodku opieki, w którym ostatnio przebywał. Tego dnia był w dobrej formie, normalnie rozmawialiśmy, pojechaliśmy wózkiem na spacer podczas którego Roman mówił mi wiersze. Potem pojawiło się zapalenie płuc, szpital...”, opowiadała aktorka. 

„Gdy go ujrzałam, był w strasznym stanie. Bardzo cierpiał. Głaskałam go delikatnie. To było nasze ostatnie pożegnanie. Śmierć skróciła jego męki...”, mówiła tabloidowi Lipowska. Dodała, że przez wiele lat byli ze sobą bardzo blisko i czuje ulgę, że towarzyszyła mu w ostatnich chwilach. „Nie wierzę, że Roman umarł. Nie wierzę, bo on zawsze będzie dla mnie żył”, kończy Lipowska.  

Roman Kłosowski nie żyje
Fot. East News

Roman Kłosowski nie żyje, kadr z filmu „Czterdziestolatek”
Fot. East News

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.