Roman Kłosowski nie żyje
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI!

Roman Kłosowski nie żyje! Aktor „odszedł spokojnie”

Publiczność kochała go za rolę w „Czterdziestolatku”

Monika Katarzyna Krupska 11 czerwca 2018 11:18
Roman Kłosowski nie żyje
Fot. East News

W wieku 89 lat zmarł Roman Kłosowski. O śmierci wybitnego aktora poinformował warszawski Teatr Syrena, a także Teatr im. Jerzego Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Jego syn Tomasz w rozmowie z Super Expressiem wyznał, że ostatnio aktor ciężko chorował. 

„To prawda, tato nie żyje. Nie chciałbym mówić o szczegółach. Mogę powiedzieć, że w ostatnich dniach bardzo ciężko chorował. Odszedł spokojnie”, powiedział syn aktora.

Wybitny aktor 

Roman Kłosowski na ekranie zadebiutował w 1953 roku w filmie Celuloza. Serca widzów podbił rolą Maliniaka w Czterdziestolatku. W latach 1976-1981 kierował Teatrem Powszechnym w Łodzi, a od 1981 pracował w Teatrze Syrena w Warszawie. 

Kłosowski od lat zmagał się z groźną chorobą. W 2016 roku poinformował o zakończeniu swojej kariery. Aktor miał bardzo poważne problemy ze wzrokiem. „Mam kłopoty ze zdrowiem i podjąłem decyzję, że już nie pojawię się na scenie. Zawsze twierdziłem, że aktor powinien odejść z godnością i wyłączyć się z zawodu, jeśli nawet był jego pasją. I tak zrobię. Dlatego już nie pojawię się w telewizji”, powiedział Faktowi.

Pięć lat temu, po śmierci ukochanej żony, Krystyny jego problemy mocno nasiliły się. Aktor nie radził sobie z załatwianiem codziennych spraw i samodzielnym wykonywaniem podstawowych czynności. Był zmuszony opuścić mieszkanie, w którym spędził najpiękniejsze lata i zamieszkał w domu opieki.  

Roman Kłosowski nie żyje, kadr z filmu „Hydrozagadka”
Fot. East News

Roman Kłosowski nie żyje, kadr z filmu „Czterdziestolatek”
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.