Roman Kłosowski nie żyje
Fot. East News
POŻEGNANIE

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Romana Kłosowskiego?

Lubiany aktor zmarł w wieku 89 lat

Damian Duda 15 czerwca 2018 10:40
Roman Kłosowski nie żyje
Fot. East News

Lubiany aktor Roman Kłosowski zmarł 11 czerwca 2018 roku. O śmierci 89-latka poinformował Teatr im. Jerzego Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Syn aktora w rozmowie z Super Expressem przyznał, że w ostatnim czasie jego ojciec miał poważne problemy zdrowotne. „To prawda, tato nie żyje. Nie chciałbym mówić o szczegółach. Mogę powiedzieć, że w ostatnich dniach bardzo ciężko chorował. Odszedł spokojnie”. 

Pogrzeb Romana Kłosowskiego 

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek, 18 czerwca. I, jak podaje Super Express, „będą miały charakter państwowy’’. Ten rodzaj pochówku przysługuje jedynie osobom, które zmarły w trakcie służenia państwu. Aktor znany w roli w kultowym serialu Czterdziestolatek zostanie pochowany na Cmentarzu Państwowym na Powązkach w Alei Zasłużonych. 

„Po śmierci żony nie radził sobie sam. Ostatnie miesiące spędził w domu opieki pod Łodzią. Miał nadzieję jednak na powrót do swojego mieszkania w Warszawie. Niestety, zmarł na zapalenie płuc w poniedziałek nad ranem w szpitalu w Łodzi’’, donosi dziennik.

Dzień przed śmiercią aktora odwiedziła w domu opieki jego wieloletnia przyjaciółka, Teresa Lipowska. „Gdy go ujrzałam, był w strasznym stanie. Bardzo cierpiał. Głaskałam go delikatnie. To było nasze ostatnie pożegnanie. Śmierć skróciła jego męki...”, wyznała Lipowska. „Nie wierzę, że Roman umarł. Nie wierzę, bo on zawsze będzie dla mnie żył”, skwitowała gwiazda.

Roman Kłosowski zmarł 11 czerwca 2018 roku. Miał 89 lat.  

Roman Kłosowski, Teresa Lipowska
Fot. East News

Roman Kłosowski
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.