Księżniczka Beatrice urodziła
Fot. Chris Jackson/Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tak ma na imię córka księżniczki Beatrice. Wnuczka królowej oddała jej hołd! 

Jedno z imion córki pary podkreśla z kolei korzenie Edoardo...

Gabriela Czernecka 1 października 2021 17:48
Księżniczka Beatrice urodziła
Fot. Chris Jackson/Getty Images)

Królowa Elżbieta II ma już spore grono wnuków i prawnuków. Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi postanowili nadać jednemu z jej prawnucząt, czyli swojej córce, imię, które podkreśla włoskie pochodzenie męża księżniczki i jednocześnie jest hołdem dla monarchini. Co oznacza?

Księżniczka Beatrice została mamą

Córka księcia Andrzeja i Sarah Ferguson została mamą 18 września 2021 roku. Pałac Buckingham wydał wówczas oficjalne oświadczenie, ujawniając szczegóły narodzin dziecka. Najpierw o narodzinach dziecka Beatrice i Edoardo zgodnie z tradycją, poinformowano królową Elżbietę II, najbliższych księżniczki i jej męża. Pałac Buckingham już w oświadczeniu o ciąży księżniczki podawał, że pierwsze dziecko pary przyjdzie na świat jesienią tego roku, a gdy w piątek 17 września podano, że księżniczka trafiła do szpitala, wszyscy z niecierpliwością czekali na radosną nowinę. Tę ogłosił Pałac Buckingham.

Zobacz:  Brak zdjęć z rodzicami, nie było Kate i Meghan. Oto, co musicie wiedzieć o ślubie Beatrice!

Księżniczka Beatrice urodziła córeczkę. Dziecko księżniczki Beatrice przyszło na świat w szpitalu Chelsea and Westiminster Hospital. „Księżniczka i jej dziecko czują się dobrze, a para już nie może doczekać się aż przedstawi swoją córeczkę synkowi Christopherowi Woolfowi”, głosiło wówczas oświadczenie Pałacu. 

Imię córki księżniczki Beatrice - znaczenie

Mąż księżniczki BeatriceEdoardo Mapelli Mozzi, od kilku lat spełnia się w roli rodzica - ma syna z poprzedniego związku. Christophera Wolfa, dla którego Beatrice jest macochą. Na początku 2021 roku mamą została siostra Beatrice, księżniczka Eugenia, która urodziła chłopca, Augusta Philipa. Dziecko Beatrice jest dwunastym prawnukiem królowej. Córka księżniczki Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi otrzymała imiona Sienna Elizabeth. Tym samym podkreślono włoskie pochodzenie Edoardo i przywiązanie Beatrice do rodziny, przede wszystim królowej. 

Zobacz: Córka księżniczki Beatrice jest już na świecie. Czy jej narodziny zmieniły linię sukcesji brytyjskiegotronu?

Imię Sienna to imię pochodzenia włoskiego, sama słowo sienna oznacza „pomarańczowo-czerwony”. Być może to również nawiązanie do koloru włosów małej dziewczynki, która mogła odziedziczyć rudawe włosy po mamie oraz babci, Sarah Ferguson, której bujna fryzura rudych włosów stała się jej znakiem rozpoznawczym. Imię Elisabeth nadane zostało najprawdopodobniej na cześć królowej Elżbiety II.  

księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for Apple)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.