KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Brak zdjęć z rodzicami, nie było Kate i Meghan. Oto, co musicie wiedzieć o ślubie Beatrice!

Tego mogliście nie zauważyć!

Gabriela Czernecka 20 lipca 2020 12:13

Wnuczka królowej Elżbiety II księżniczka Beatrice już po ślubie. Ta ceremonia z pewnością przejdzie do historii, bowiem nie był to typowy królewski ślub. Rodzina Windsorów zwykle dość hucznie celebruje takie uroczystości, ale nie tym razem. Brytyjska rodzina królewska postanowiła pokazać, że podobnie jak wszyscy Brytyjczycy, dostosowują się do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ślub miał być odwołany, później pisano, że para powie sobie tak dopiero po zakończeniu tego wyjątkowego czasu. W końcu jednak wnuczka królowej Elżbiety II stanęła na ślubnym kobiercu u boku ukochanego Edoardo Mapelli Mozzi. Para wzięła skromny ślub, ale to wcale nie znaczy, że nie zostanie on zapamiętany. Oto dlaczego ta ceremonia przejdzie do historii!

Ślub księżniczki Beatrice - ciekawostki

Ślub księżniczki Beatrice już przejdzie do historii, bowiem w przeciwieństwie do innych takich ceremonii w rodzinie Windsorów, pojawiła się na nim tylko najbliższa rodzina. „Para złożyła przysięgę małżeńską podczas prywatnej ceremonii w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Royal Lodge, w Windsor Great Park, w piątek 17 lipca. Księżniczka Beatrice oraz Edoardo Mapelli Mozzi świętowali w gronie najbliższej rodziny.”, czytamy na Instagramie rodziny królewskiej. W uroczystości według zagranicznych źródeł wzięło udział tylko dwadzieścia osób, ale nie mogło zabraknąć królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Ci jednak jako pierwsi wyszli z przyjęcia. Dlaczego?

Jeszcze tego samego dnia królowa wróciła do pełnienia swoich obowiązków. W piątek 17 lipca nadała Tomowi Moore’owi tytuł szlachecki. Mężczyzna z balkonikiem chodził w okół domu, prosząc ludzi o wpłacanie pieniędzy na służbę zdrowia. Udało mu się uzbierać 33 mln funtów! „To ogromna nagroda otrzymana od Jej Królewskiej Mości, czego więcej można chcieć?”, powiedział, po odebraniu zaszczytnego tytułu. Co ciekawe, to właśnie ze względu na stuletniego Toma Moore’a oficjalnie ślub księżniczki Beatrice ogłoszono dopiero następnego dnia. Podobno taką decyzję podjęli sami małżonkowie. Nie chcieli odwracać uwagi od Toma Moore’a i jego niezwykłego czynu. To naprawdę piękny gest ze strony młodej pary, ale tego wyjątkowego dnia księżniczka Beatrice postanowiła przede wszystkim oddać hołd swojej babci.

Ślub księżniczki Beatrice
Fot. Instagram

Ślub Beatrice - suknia ślubna i ozdobna tiara

Chodzi o suknię ślubną księżniczki Beatrice. Wnuczka królowej miała na sobie suknię królowej Elżbiety II, którą odrobinę przerobiono. To jednak nie wszystko, Beatrice zdecydowała się także na diamentową tiarę z frędzlami królowej Marii. „Zarówno suknia jak i tiara należały do Jej Królewskiej Mości. Tiara była noszona przez Jej Wysokość w dniu jej ślubu w 1947 roku”, możemy przeczytać na Instagramie Royal Family. 

Ślub księżniczki Beatrice
Fot. Instagram

Piękne fotografie ślubne Beatrice i jej męża Edoardo wykonał Benjamin Wheeler. Na jednej z nich młoda para pozowała do zdjęcia z królową Elżbietą II i księciem Filipem. Widać, że zachowali odpowiednia odległość, ale przede wszystkim nie da się nie zauważyć ogromnej radości na twarzy królowej. Nie ma wątpliwości, że Beatrice ma z babcią świetny kontakt. Niektórzy zwrócili jednak uwagę, że na oficjalnych fotografiach brak zdjęcia Beatrice z rodzicami. Powodem ma być skandal z udziałem ojca księżniczki, który został oskarżony o gwałt i powiązania z pedofilem, Jeffreyem Epsteinem. Mówi się, że najprawdopodobniej para nie udostępniła takiej fotografii, by nie przykuwać uwagi do wydarzeń mocno naruszających wizerunek rodziny królewskiej. Książę Andrzej pojawił się jednak na ceremonii i prowadził córkę do ołtarza, ale żadne z ich wspólnych ujęć nie trafiło do sieci.

Ślub księżniczki Beatrice
Fot. Instagram

Dlaczego na ślubie Beatrice nie było Kate i Meghan?

Warto także dodać, że na ślubie nie pojawiła się ani rodzina księżnej Kate i księcia Williama, ani książę Harry i księżna Meghan z synem Archiem. Mówi się, że obie pary nie chciały ryzykować - jedni ze względu na małe dzieci i nadmiar obowiązków (a gdyby doszło do zarażenia koronawirusem ich plany drastycznie mogłyby ulec zmianom), a drudzy ze względu na dzielącą ich odległość i fakt, że po podróży czekałaby ich dwutygodniowa kwarantanna. Kate i William nie zapomnieli jednak uczcić ślubu Beatrice na swoim Instagramie, gdzie zamieścili krótkie życzenia. 

Nie da się nie zauważyć, że ślub księżniczki Beatrice i Edoardo Mapalli Mozzi był zdecydowanie skromniejszy niż ślub księżniczki Eugenii. Nieoficjalnie mówi się, że małżeństwo zamierza wyprawić  kolejne przyjęcie weselne w późniejszym czasie tak, by móc zaprosić najbliższych przyjaciół i znajomych.  Wygląda na to, że był to ślub idealny, ale nie wszystkie królewskie ceremonie odbywały się bez wpadek. Wymięta suknia ślubna, płacząca panna młoda... Zobaczcie nasze wideo z wpadek na królewskich ślubach  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.