Piotr Machalica, Edyta Olszówka, 27.10.2003 r., Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News
HISTORIE MIŁOSNE

Przyjaźnili się do samego końca... Oto wyjątkowa historia miłości Edyty Olszówski i Piotra Machalicy 

Śmierć byłego ukochanego była dla aktorki ogromnym ciosem

Redakcja VIVA! 15 grudnia 2022 16:57
Piotr Machalica, Edyta Olszówka, 27.10.2003 r., Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Nawet po 10 latach związku, Edyta Olszówka i Piotr Machalica byli przyjaciółmi. Rozstali się w zgodzie. Zawsze darzyli się szacunkiem i byli w stałym kontakcie. Jego śmierć była dla niej prawdziwym ciosem. Nie pożegnała go publicznie. Przeżyła żałobę w sercu i spokoju. Oto wzruszająca historia miłości Edyty Olszówki i Piotra Machalicy.

Edyta Olszówka i Piotr Machalica: historia poznania

Edyta Olszówka i Piotr Machalica poznali się dzięki wspólnej pracy. Od 10 lat współpracowali razem w teatrze. Na deskach teatralnych nie tylko grali, ale też długo ze sobą rozmawiali. Mimo że kobieta była młodsza od mężczyzny o 16 lat, to dzielnie go wspierała w trudnych chwilach. Zbliżyła ich m.in. śmierć jego ojca, Henryka. 

W rozmowie z magazynem "Gala" aktorka ujawniła, że ich związek narodził się z przyjaźni: „na początku nie miało to nic wspólnego z miłością. To był powolny, żółwi proces, wsparty dziesiątkami długich rozmów. Dopiero potem dojrzała w nas decyzja: a może jednak byśmy spróbowali?”, wspominała początki miłości aktorka. 

Związek Piotra Machalica z młodą aktorką był szeroko komentowany przez media, które przypisywały Edycie Olszówce rozbicie wieloletniego małżeństwa aktora z żoną Małgorzatą. W obronie ukochanej stanął wówczas Piotr Machalica, który w wywiadzie dla „Gali” wyznał, że jego małżeństwo pomimo sporego stażu dawno już się rozpadło i nie było czego ratować.

„Ten związek po 24 latach dobrnął do takiego etapu, kiedy już niczego nie dało się wyprostować ani wytłumaczyć. Jak większość ludzi nie znoszę pustki i samotności wokół siebie, a z drugiej strony jestem absolutnym monogamistą. Nie wchodziło więc w grę rozwiązanie pod tytułem: utrzymuję fasadowy związek z żoną, a jednocześnie potajemnie spotykam się z kimś innym. Nie potrafiłbym tak lawirować. Odszedłem”, szczerze wyznał gwiazdor.

Czytaj także: Ich miłość rozdzieliła śmierć... Oto historia Piotra i Aleksandry Machaliców

 

Piotr Machalica, Edyta Olszówska, 27.10.2003 r., Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News
Piotr Machalica, Edyta Olszówka, Warszawa, 27.10.2003 rok

Bolesne rozstanie Edyty Olszówki i Piotra Machalicy

Niestety, związek nie przetrwał próby czasu. Piotr Machalica podkreślał kilka lat temu, że powodem rozstania pary była medialna nagonka oraz złośliwości i przytyki, z którymi spotykali się na co dzień. Nie pomogły również liczne problemy osobiste: aktor miał ogromne długi wyniesione z pierwszego małżeństwa, Edyta Olszówka szukała zaś ukojenia w alkoholu.

W końcu podjęli decyzję o zakończeniu tej relacji, jednak do końca pozostawali ze sobą w serdecznych stosunkach. „Mimo że nie jesteśmy ze sobą już wiele lat, to mam do Edyty ogromny sentyment i szacunek. Rzadko się widujemy, ale jak już nam się uda spotkać, to wtedy bardzo lubimy ze sobą rozmawiać. (...) Mamy jednak w swojej relacji otwartość i gdy już rozmawiamy, nie ma w tym żadnej ściemy. Nie owijamy w bawełnę”, zwierzył się Piotr Machalica w „Fakcie”.

I nawet wtedy, gdy wziął ślub z młodszą o 21 bizneswoman Aleksandrą Sosnowską, wciąż mógł liczyć na wsparcie byłej partnerki. Niestety, relację tę przerwała jego nagła śmierć 14 grudnia 2020 roku. Jej powodem było zakażenie koronawirusem...

ZOBACZ TEŻ: Henryk Machalica miał troje dzieci, ale w domu bywał rzadko. Jego pierwsze małżeństwo nie przetrwało

Piotr Machalica Viva! 2020
Fot. Grażyna Gudejko

Piotr Machalica Viva! 2020 rok

Edyta Olszówka wzruszająco pożegnała Piotra Machalicę

Informacja o ciężkim stanie zdrowia, a następnie śmierci Piotra Machalicy, była dla Edyty Olszówki ogromnym ciosem. Aktorka nie zdecydowała się zabrać publicznie głosu na temat odejścia byłego ukochanego. Zamiast tego uczciła jego pamięć, publikując bardzo osobisty utwór na swoim prywatnym profilu na Facebooku. Mimo że nie zrobiła tego publicznie, jej gest był bardzo wymowny. 

„Jak udało się nam dowiedzieć, aktorka bardzo przeżyła odejście Piotra. Edyta jego śmierć upamiętniła jedynie, wstawiając na swoją tablicę na Facebooku link do nostalgicznej piosenki, pt. „Light in the darkness”, co oznacza „światło w ciemności”. Gwiazda stratę przyjaciela przeżywa w milczeniu i przynajmniej na razie nie chce publicznie się wypowiadać”, donosił „Super express”.

Dla Edyty Olszówki odejście długoletniego partnera i serdecznego przyjaciela było niepowetowaną stratą.  

Czytaj także: Piotr Machalica o ojcu Henryku: „Zawsze mi go brakowało. Tęskniliśmy, ale czuliśmy, że jest blisko”

Piotr Machalica, Edyta Olszówka,31.02.2003 Warszawa Teatr Ateneum Przedstawienie z okazji 40 Lecia pracy Wojciecha Mlynarskiego
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Piotr Machalica, Edyta Olszówka, Teatr Ateneum Przedstawienie z okazji 40 Lecia pracy Wojciecha Mlynarskiego, Warszawa, 31.02.2003 rok

Piotr Machalica, Edyta Olszówka,WARSZAWA 01.03.2010 GALA WRECZENIA POLSKICH NAGROD FILMOWYCH ORLY 2010
Fot. VIPHOTO/East News

Edyta Olszówka i Piotra Machalica, Gala wręczenia polskich nagród filmowych Orły 2010, Warszawa, 01.03.2010 rok

 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.