Edyta Olszówka, Viva! 2011
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
POŻEGNANIE

Tak Edyta Olszówska uczciła pamięć Piotra Machalicy. Wzruszający gest

Przyjaźnili się do samego końca...

Konrad Szczęsny 17 grudnia 2020 17:44
Edyta Olszówka, Viva! 2011
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Byli razem przez dekadę. Jednak nawet po rozstaniu Piotr Machalica i Edyta Olszówka utrzymywali przyjacielskie relacje. Kontaktowali się ze sobą regularnie. Śmierć aktora wstrząsnęła jego byłą partnerką. Nie zdecydowała się jednak zabrać publicznie głosu, by go pożegnać. Zrobiła to w o wiele bardziej intymny sposób...

Związek Edyty Olszówki i Piotra Machalicy. Po rozstaniu utrzymywali dobre relacje

Ona była młodsza od niego o 16 lat. Zbliżyła ich m.in. śmierć jego ojca, Henryka. Edyta Olszówka i Piotr Machalica byli ze sobą przez 10 lat. Media rozpisywały się wówczas o ich relacji tym bardziej, że dla młodej aktorki mężczyzna rozwiódł się z żoną. Niestety, związek nie przetrwał próby czasu. Zmarły niedawno artysta podkreślał kilka lat temu, że powodem była nagonka oraz złośliwości i przytyki, z którymi spotykali się na co dzień. Nie pomogły również liczne problemy osobiste: aktor miał ogromne długi wyniesione z małżeństwa, Edyta Olszówka szukała zaś ukojenia w alkoholu.

W końcu podjęli decyzję o zakończeniu tej relacji, jednak do końca pozostawali ze sobą w serdecznych stosunkach 

„Mimo że nie jesteśmy ze sobą już wiele lat, to mam do Edyty ogromny sentyment i szacunek. Rzadko się widujemy, ale jak już nam się uda spotkać, to wtedy bardzo lubimy ze sobą rozmawiać. (...) Mamy jednak w swojej relacji otwartość i gdy już rozmawiamy, nie ma w tym żadnej ściemy. Nie owijamy w bawełnę”, zwierzał się Piotr Machalica cztery lata temu w „Fakcie”.

I nawet wtedy, gdy we wrześniu tego roku wziął ślub z młodszą o 21 bizneswoman Aleksandrą, mógł liczyć na wsparcie byłej partnerki. Niestety, relację przerwała jego nagła śmierć w poniedziałek 14 grudnia. Jej powodem było zakażenie koronawirusem...

Edyta Olszówka wzruszająco pożegnała Piotra Machalicę

Mimo że nie zrobiła tego publicznie, jej gest jest bardzo wymowny. Edyta Olszówka nie zdecydowała się zabrać publicznie głosu na temat śmierci Piotra Machalicy. Zamiast tego uczciła jego pamięć, publikując bardzo osobisty utwór na swoim prywatnym profilu na Facebooku.

„Jak udało się nam dowiedzieć aktorka bardzo przeżyła odejście Piotra. Edyta jego śmierć upamiętniła jedynie wstawiając na swoją tablicę na Facebooku link do nostalgicznej piosenki, pt. „Light in the darkness”, co oznacza „światło w ciemności”. Gwiazda stratę przyjaciela przeżywa w milczeniu i przynajmniej na razie nie chce publicznie się wypowiadać”, podkreśla „Super express”.

Dla Edyty Olszówki odejście długoletniego partnera i serdecznego przyjaciela jest zapewne ogromnym ciosem...  

Edyta Olszówka i Piotr Machalica, październik 2003:

Piotr Machalica, Edyta Olszówska, 27.10.2003 r., Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Edyta Olszówka i Piotra Machalica, marzec 2010, jedno z ostatnich wspólnych dostępnych zdjęć pary:

Piotr Machalica, Edyta Olszówska, 01.03.2010 r., Warszawa
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?