Christian Meier, Gustavo Gonzálvez, Luz Maria, Angie Cepeda
Fot. Materiały prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Tak dziś wygląda Gustavo z telenoweli Luz Maria. Christian Meier jest jeszcze bardziej przystojny!

Ma 51 lat i trudno oderwać od niego wzrok

Konrad Szczęsny 27 czerwca 2021 21:03
Christian Meier, Gustavo Gonzálvez, Luz Maria, Angie Cepeda
Fot. Materiały prasowe

Losy bohaterów telenoweli „Luz Maria” z zapartym tchem śledziły miliony widzów. Kobiety kibicowały ubogiej służącej o imieniu Lucecita i majętnemu oraz niezwykle przystojnemu Gustavo. Dla odtwórcy głównej roli, Christiana Meiera, serial stał się przepustką do międzynarodowej sławy. A jak wygląda dzisiaj? Jest szczęśliwym ojcem oraz... jest nie mniej atrakcyjny niż kiedyś!

Christian Meier: początki kariery, występy z zespołami

Gdy spadła na niego duża popularność, miał 28 lat. Christian Meier, syn biznesmena niemieckiego pochodzenia Antonio Meiera oraz byłej Miss Peru i Miss Universe 1957 Gladys Zender, przyszedł na świat 23 czerwca 1970 roku w Limie. Ma trójkę rodzeństwa. Choć nie bał się wymagających fizycznych prac, jak ta w myjni samochodowej, szybko poczuł, że jego miejsce jest w błysku fleszy. W wieku 12 lat zaczął występować z zespołem popowym, który porzucił w 1987 roku dla... rockowej formacji Arena Hash, która w krótkim czasie zdobyła w Peru dużą popularność. Romans ten trwał sześć lat i zakończył się w 1993 roku rozpadem grupy. Wtedy też Christian zdecydował się na karierę solową.

Doskonale łączył ją z nauką. Gdy ukończył liceum w 1992 roku, rozpoczął studiowanie projektowania graficznego. Wówczas zaczął również przejawiać talent aktorski: jego debiut filmowy to rola outsidera w horrorze science-fiction „Obserwatorzy 3: pokonać bestię”, którego premiera miała miejsce w 1994 roku. Z kolei w operach mydlanych, bardzo popularnych w regionie i na świecie, zaczął grywać już w 1993 roku (El ángel vengador: Calígula).

W 1996 roku powrócił do śpiewania, wydając solowy album „No Me Acuerdo Quien Fui”, który sam stworzył i wyprodukował. Promowały go świetnie przyjęte w ojczyźnie single „Esperame en el tren” oraz „Carreteras Mojadas”. Z racji sukcesu debiutanckiego krążka poszedł za ciosem i wydał kolejny album „Primero en mojarme” (1999). Trzeci krążek – „Once noches” – okazał się tym najbardziej znanym na całym świecie (2002)! Do muzyki powrócił w 2016 roku, wydając album „Nada ha cambiado” („Nic się nie zmieniło”) z doskonale znanymi kompozycjami oraz nowymi utworami.

Christian Meier, Gustavo Gonzálvez, Luz Maria, Angie Cepeda
Fot. Materiały prasowe

Christian Meier: rola Gustavo w telenoweli „Luz Maria”

Mimo wielu ról w operach mydlanych, przełom przyszedł w 1998 roku, gdy rozpoczęto emisję telenoweli „Luz Maria”. Losy ubogiej dziewczyny ze wsi, którą połączyło silne uczucie z majętnym Gustavem, oparte zostały na powieści Delii Fiallo o tym samym tytule. Serial liczył 176 odcinków i obfitował w wiele zwrotów akcji. Miłość kochanków wystawiona została na wiele prób. Antagoniści – dwie kobiety: Angelina i Mirta – próbowały niejednokrotnie ich rozdzielić. Na szczęście koniec końców siła uczucia zwyciężyła, doczekali się nawet córeczki Marii Rosy, którą później wychowywali.

Ciekawostką jest, że „Luz Maria” była tak naprawdę remakiem argentyńskiej telenoweli „Stellina”, emitowanej od 1987 roku. Popularnością zdecydowanie pobiła jednak pierwowzór. Nad Wisłą emitowana była od  1 grudnia 1999 do 4 sierpnia 2000, później zaś od 7 października 2002 do 23 czerwca 2003 na antenie telewizji Polsat. Następnie zastąpił go serial „Fiorella”, w którym główną rolę również zagrała Angie Cepeda. 

Christian Meier, Gustavo Gonzálvez, Luz Maria, Angie Cepeda
Fot. Materiały prasowe

Christian Meier, Gustavo Gonzálvez, Luz Maria, Angie Cepeda
Fot. Materiały prasowe

Losy Lucecity i Gustava z zapartym tchem śledziły miliony widzów na całym świecie

Christian Meier: kariera po Luz Maria, rola geja, występy u boku Natalii Oreiro

Dla Christiana Meiera rola Gustava była przełomowa. Szybko zdobył popularność poza Peru, w tym w wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Zaczął regularnie grywać w telenowelach oraz filmach, w tym w hiszpańskim dramacie „Nie mów nikomu” (No se lo digas a nadie) z 1998 roku u boku Santiago Magilla. Była to rola wymagającą, wcielił się bowiem w osobę o orientacji homoseksualnej. Z kolei w telenoweli Zorro (Zorro: La espada y la rosa, 2007) zagrał tytułową postać Diego de la Vega. Inne produkcje z jego udziałem to: „Isabella, mujer enamorada” (Isabella, zakochana kobieta, 1999), „Luciana y Nicolás” (2003) czy „La mujer de mi hermano” (Kobieta/Żona mojego brata, 2005, oparta na pracach peruwiańskiego pisarza Jaime'a Bayly'ego) oraz „La tormenta” (Burza) z tego samego roku, która umocniła jego pozycję w Kolumbii.

Pozostaje aktywny zawodowo przez cały czas, aż do teraz. Co ciekawe, z Angie Cepedą spotkał się ponownie na planie w 2013 roku w serialu Fox „Latina Exposos”. W latach 2012-2013 grał Emilio Triana w kolumbijsko-argentyńskim „Lynchu” u boku m.in. Natalii Oreiro. W 2014 roku dał się z kolei poznać jako Esteban Domínguez w meksykańskiej telenoweli „La malquerida” u boku Victorii Ruffo i Ariadne Diaz.

Od maja 2019 roku występuje w serialu Colombian Fox Premium, „El general Naranjo”, opartym na prawdziwych wydarzeniach i inspirowanym życiem emerytowanego generała policji narodowej Kolumbii Óscara Naranjo.

Christian Meier: życie prywatne, żona dzieci. Jak wygląda obecnie? 2020

13 sierpnia 1995 roku wziął ślub z peruwiańską modelką i aktorką Marisol Aguirre. Zamieszkali na stałe w Bogocie i doczekali się trójki dzieci: syna Stefano (ur. 1996) i dwóch córek Tairy (ur. 2001) i Gii (2003). Niestety, małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Aktor i jego żona rozstali się po 12 latach, w 2007 roku. Po zakończeniu relacji związał się z aktorką Génesis Rodríguez, jednak i ten związek rozpadł się.

Wielokrotnie otrzymywał tytuł jednego z najseksowniejszych aktorów. W 2007 roku hiszpańska edycja magazynu „People” umieściła go na liście „50 najpiękniejszych Latynosów 2007”, w październiku 2008 roku ten sam tytuł stwierdził, że Christian Meier zasługuje na miano jednego z „50 najseksowniejszych mężczyzn 2008”, zaś cztery lata później został okrzyknięty „najseksowniejszym mężczyzną roku 2012” w Kolumbii.

Jak Gustavo z telenoweli „Luz Maria” wygląda obecnie? Możesz zobaczyć poniżej! Wciąż jest tak samo atrakcyjny i często zamieszcza na swoim profilu na Instagramie (który obserwuje niemal 800 tysięcy osób!) gorące zdjęcia, na których prezentuje imponująca muskulaturę...  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Covid days.

Post udostępniony przez Christian Meier (@oliverdog)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Need some playa 🏖 #fbf

Post udostępniony przez Christian Meier (@oliverdog)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🦇 Don't let the ☀ go down on me.

Post udostępniony przez Christian Meier (@oliverdog)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10/05/2020 Happy #MothersDay ✨

Post udostępniony przez Christian Meier (@oliverdog)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🔵 Monday

Post udostępniony przez Christian Meier (@oliverdog)

Christian Meier z dziećmi:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Por camas más grandes, feliz día papá. ✨ To bigger beds, happy father's day. ❤️

Post udostępniony przez Christian Meier (@oliverdog)

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.