Prawda w końcu wyszła na jaw!

redakcja VIVA! 3 marca 2019 20:25

Nagła śmierć Michaela Jacksona była ogromnym ciosem dla jego rodziny i fanów… Niektórzy do dziś nie mogą poradzić sobie z odejściem Króla Popu. Na światło dzienne wychodzą kolejne tajemnice skrywane przez legendarnego artystę. Ujawniono, że Michael Jackson cierpiał na chorobę skóry.

Michael Jackson miał bielactwo

Gwiazdor był „mistrzem” metamorfoz. Przez lata przyglądaliśmy się ewolucji jego wyglądu. Michael Jackson sukcesywnie ingerował w swój wygląd. Nie jest tajemnicą, że przeszedł serię operacji plastycznych. Potwierdziła to sekcja zwłok.

„Na ciele gwiazdora znaleziono też mnóstwo blizn po operacjach plastycznych. Miał je między innymi za uszami, przy nozdrzach, u podstawy szyi i na nadgarstkach. W kilku miejscach jego ciała odkryto też subtelne, „upiększające” tatuaże”, pisał RadarOnline

Jeden z nich okalał jego usta, nadając im wyraźniejszy kształt, inny przyciemniał nieowłosioną plamę po oparzeniu na skórze głowy Michael Jackson nosił peruki, co było spowodowane wypadkiem. Artysta stracił włosy wskutek oparzeń jakich doznał  w 1984 roku w trakcie kręcenia reklamy Pepsi.

Matka wokalisty w rozmowie z Oprah wyjawiła, że w młodzieńczym wieku nie lubił swojego wyglądu. „Mówił: "Jestem taki brzydki. Nie chcę wychodzić do ludzi". Dla matki wszystkie jej dzieci są zawsze piękne. I jednego dnia po prostu podjął decyzję: "Zrobię sobie nos. Jest zbyt duży." I jednego dnia się zdecydował i po prostu wyszedł. I gdy zapytałam, gdzie jest, on poszedł zrobić sobie nos. Myślał, że będę próbowała go od tego odwieść. Tak myślę. Więc po prostu poszedł i to zrobił”, zdradziła.

W pewnym momencie również kolor skóry gwiazdora zmienił kolor.  Pojawiły się spekulacje, że Michael Jackson go nie akceptuje i dlatego próbował się wybielić. Czy dążył do niedoścignionego ideału? Nie. Był dumny ze swojego pochodzenia. Miał silne poczucie godności.

Lekarz Jacksona zaznaczał, że z wiekiem skóra artysty traciła barwnik z powodu schorzenia. „Pomimo tego, że stosowaliśmy kremy, aby wyrównać kolor skóry, Michael nadal wyglądał osobliwie", mówił w jednym z wywiadów Arnold Klein. Dr Christopher Rogers, kontrolujący przebieg sekcji zwłok potwierdził, że wokalista cierpiał na bielactwo. Kiedy na jego ciele zaczęły pojawiać się kolejne białe place, Michael Jackson poddał się depigmentacji.  Skóra była wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego artysta wciąż musiał ją zasłaniać.  

1/9
Michael Jackson, zespół Jackson Five
Copyright @East News
1/9

Michael Jackson, zespół Jackson Five

2/9
Michael Jackson
Copyright @East News
2/9

Michael Jackson 

3/9
Michael Jackson
Copyright @Anita Weber/SIPA/East News
3/9

Michael Jackson 

4/9
Michael Jackson
Copyright @Vincent Amalvy/East News
4/9

Michael Jackson 

5/9
Michael Jackson molestował, nosił peruki i był królem popu
Copyright @Getty Images
5/9

Michael Jackson 

6/9
Michael Jackson ile zarabia po śmierci
Copyright @ONS
6/9

Michael Jackson 

7/9
Michael Jackson
Copyright @EastNews
7/9

Michael Jackson 

8/9
Michael Jackson, proces w 1996 roku
Copyright @Screen z DailyMail.com
8/9

Michael Jackson 

9/9
Michael Jackson molestował, nosił peruki i był królem popu
Copyright @Getty Images
9/9

Michael Jackson 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.