Konrad Szczęsny 23 stycznia 2017 09:45
1/7
Michał Szpak, Madox, Mateusz Maga, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
1/7

Szokują, mają oryginalny typ urody, wzbudzają ogromne zainteresowanie fanów i mediów. Michał Szpak, Mateusz Maga i Madox to trzy popularne młode gwiazdy, o których w ostatnich latach mówiło się bardzo dużo. Dlaczego mają taki a nie inny wizerunek? Czy emocje, jakie wywołują, uniemożliwiają im odniesienie sukcesu? Czy uroda w ich przypadku jest w show-biznesie wadą czy zaletą? Co ich łączy, a co dzieli?

 

W naszej galerii przybliżamy ich sylwetkami i staramy się odpowiedź na pytanie, na ile bycie wyrazistym artystą w Polsce szkodzi, a na ile pomaga. 

 

Polecamy też: Co łączy Dawida Kwiatkowskiego i Michała Szpaka? Będziecie zaskoczeni, że aż tak wiele!

2/7
Michał Szpak, androgyniczni mężczyźni
Copyright @East News
2/7

Michał Szpak ma ugruntowaną pozycję na rynku, głównie za sprawą sukcesu na ubiegłorocznej Eurowizji (zajął w finale 8. miejsce, najlepsze od czasu występu grupy Ich Troje w 2003 r.). Jednak początki nie były proste: stylizacje z elementami damskiej garderoby, buty na koturnie, makijaż i pomalowane paznokcie sprawiały, że mało osób traktowało go poważnie i wierzyło w jego talent. Zaistniał w 2011 r. w programie "X Factor" (zajął drugie miejsce), później wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami", ponadto pojawiał się na deskach festiwalu w Opolu i w Zielonej Górze (na których zdobył Grand Prix), jednak w latach 2013-2015 było go w mediach dosyć mało, aż do zwycięstwa w czerwcu w opolskich Premierach i wydania debiutanckiego krążka jesienią 2015 r. Wtedy to zmienił nieco wizerunek, jego stylizacje stały się bardziej stonowane, co zauważyło wielu fanów i dziennikarzy. Okazało się, że jest to recepta na sukces: dziś ma mnóstwo ofert koncertów, jest uważany za jedno z najgorętszych nazwisk 2016 r. i da się odczuć, że czuje się w show-biznesie jak ryba w wodzie. Nic dziwnego! Spośród trzech gwiazd, jego świeci najjaśniej. 

 

Polecamy też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

3/7
Mateusz Maga, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
3/7

Mateusz Maga dał się poznać szerszej publiczności za sprawą udziału w "Top Model. Zostań Modelką". Pojawił się w czwartej edycji show i od razu zachwycił jurorów. Wszystko za sprawą bardzo delikatnych rysów twarzy, długich blond włosów oraz nietuzinkowej aparycji. Choć odpadł jako piąty w kolejności, zdołał zyskać rozpoznawalność. Dzięki temu wystąpił m.in. w pokazach w trakcie New York Fashion Week i London Fashion Week. W tym pierwszym został zakwalifikowany zarówno do grupy modelek, jak i... modeli. Dostrzegł go również amerykański "Vogue". Na początku tego roku zrobiło się o nim głośno za sprawą piosenki "First kiss", z którą planuje walczyć o reprezentowanie Polski w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Kijowie. Jak widać, to człowiek wielu talentów. Jednak wydaje się, że nietuzinkowa uroda także i w jego przypadku była przyczyną kpin i rzucania kłód pod nogi. On stara się jednak nie poddawać, robi swoje i wytrwale pracuje na sukces. Czy zyska popularność na miarę tej Michała Szpaka?

 

Polecamy też: Patryk Grudowicz wygrał Top Model 6. Na czym polega jego fenomen?

4/7
Madox, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
4/7

Madox, a właściwie Marcin Majewski, to model, kompozytor i piosenkarz. Przełomem w jego karierze był udział w drugiej edycji "Mam Talent" w 2010 r. Jego występ zauważył m.in. amerykański bloger, który śledzi doniesienia ze świata show-biznesu, Perez Hilton. Madox dotarł w programie do półfinału. W 2011 r. na rynku ukazał się jego debiutancki album La révolution sexuelle, który zebrał mieszane recenzje. W czerwcu 2015 r. podpisał kontrakt z Universal Music Polska. I on, tak jak jego poprzednicy, chciał pojawić się na Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2016 r. zgłosił do Telewizji Polskiej piosenkę "Les Roses Noires". Niestety, nie zyskała ona uznania komisji kwalifikującej utwory do Krajowych Eliminacji. Z całej trójki to właśnie Madox jako pierwszy zaistniał w show-biznesie na szeroką skalę i zyskał miano ciekawej osobowości o androgynicznej urodzie. Jak przyznał w jednym z wywiadów, przetarł szlaki Michałowi Szpakowi. Czy jego wielki dzień nadzieje i zyska popularność na skalę nie tylko ogólnopolską, lecz także światową? 

 

Polecamy też: Michał Szpak: „Moje marzenia dopiero zaczynają się spełniać”

 

5/7
Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Copyright @Mateusz Stankiewicz
5/7

Wydaje się, że w przypadku wszystkich trzech panów uroda była tak samo zaletą, jak i wadą. Zaletą dlatego, że byli charakterystyczni i od początku przykuwali uwagę mediów i osób postronnych. Wadą dlatego, że Polska niekoniecznie była gotowa na ich fenomen i przełamanie obowiązujących "kanonów piękna". Wszyscy są jednak kolorowymi ptakami, którzy byli w show-biznesie powiewem świeżości. Choć jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej, z pewnością funkcjonowanie w medialnej rzeczywistości dało im wiele siły i samozaparcia.

 

Polecamy też: Niemiecki Dżyngis-chan, menedżerowie, śpiewający indyk. Poznajcie najdziwniejsze występy z Eurowizji

6/7
Mateusz Maga, androgyniczni mężczyźni
Copyright @East News
6/7

To m.in. dzięki nim przełamywane są w społeczeństwie stereotypy dotyczące męskości i kobiecości. Madox, Michał Szpak i Mateusz Maga udowadniają, że nigdy nie należy się poddawać, jeśli chodzi o spełnianie marzeń. Charakterystyczni, zadziorni, nietuzinkowi - te określenia, które z pewnością pasują do nich najlepiej. Choć, jak zapewne przyznałby każdy z nich, droga na szczyt nie była łatwa. 

 

Polecamy też: Czy MaRina Łuczenko-Szczęsna pojedzie na Eurowizję? Tylko VIVIE! zdradza swoje plany

7/7
Madox, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
7/7

Czy Madox i Mateusz Maga, podobnie jak Michał Szpak, zawojują Eurowizję? Czy zdołają zdobyć tak liczne i wierne grono fanów? Czy ich androgyniczna uroda im w tym przeszkodzi czy pomoże? O tym przekonamy się zapewne w najbliższych miesiącach i latach.

 

Polecamy też: Ekstrawaganckie stroje, pomalowane paznokcie, buty na koturnach. Wszystkie prowokacje Michała Szpaka

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.