Konrad Szczęsny 23 stycznia 2017 09:45
1/7
Michał Szpak, Madox, Mateusz Maga, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
1/7

Szokują, mają oryginalny typ urody, wzbudzają ogromne zainteresowanie fanów i mediów. Michał Szpak, Mateusz Maga i Madox to trzy popularne młode gwiazdy, o których w ostatnich latach mówiło się bardzo dużo. Dlaczego mają taki a nie inny wizerunek? Czy emocje, jakie wywołują, uniemożliwiają im odniesienie sukcesu? Czy uroda w ich przypadku jest w show-biznesie wadą czy zaletą? Co ich łączy, a co dzieli?

 

W naszej galerii przybliżamy ich sylwetkami i staramy się odpowiedź na pytanie, na ile bycie wyrazistym artystą w Polsce szkodzi, a na ile pomaga. 

 

Polecamy też: Co łączy Dawida Kwiatkowskiego i Michała Szpaka? Będziecie zaskoczeni, że aż tak wiele!

2/7
Michał Szpak, androgyniczni mężczyźni
Copyright @East News
2/7

Michał Szpak ma ugruntowaną pozycję na rynku, głównie za sprawą sukcesu na ubiegłorocznej Eurowizji (zajął w finale 8. miejsce, najlepsze od czasu występu grupy Ich Troje w 2003 r.). Jednak początki nie były proste: stylizacje z elementami damskiej garderoby, buty na koturnie, makijaż i pomalowane paznokcie sprawiały, że mało osób traktowało go poważnie i wierzyło w jego talent. Zaistniał w 2011 r. w programie "X Factor" (zajął drugie miejsce), później wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami", ponadto pojawiał się na deskach festiwalu w Opolu i w Zielonej Górze (na których zdobył Grand Prix), jednak w latach 2013-2015 było go w mediach dosyć mało, aż do zwycięstwa w czerwcu w opolskich Premierach i wydania debiutanckiego krążka jesienią 2015 r. Wtedy to zmienił nieco wizerunek, jego stylizacje stały się bardziej stonowane, co zauważyło wielu fanów i dziennikarzy. Okazało się, że jest to recepta na sukces: dziś ma mnóstwo ofert koncertów, jest uważany za jedno z najgorętszych nazwisk 2016 r. i da się odczuć, że czuje się w show-biznesie jak ryba w wodzie. Nic dziwnego! Spośród trzech gwiazd, jego świeci najjaśniej. 

 

Polecamy też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

3/7
Mateusz Maga, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
3/7

Mateusz Maga dał się poznać szerszej publiczności za sprawą udziału w "Top Model. Zostań Modelką". Pojawił się w czwartej edycji show i od razu zachwycił jurorów. Wszystko za sprawą bardzo delikatnych rysów twarzy, długich blond włosów oraz nietuzinkowej aparycji. Choć odpadł jako piąty w kolejności, zdołał zyskać rozpoznawalność. Dzięki temu wystąpił m.in. w pokazach w trakcie New York Fashion Week i London Fashion Week. W tym pierwszym został zakwalifikowany zarówno do grupy modelek, jak i... modeli. Dostrzegł go również amerykański "Vogue". Na początku tego roku zrobiło się o nim głośno za sprawą piosenki "First kiss", z którą planuje walczyć o reprezentowanie Polski w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Kijowie. Jak widać, to człowiek wielu talentów. Jednak wydaje się, że nietuzinkowa uroda także i w jego przypadku była przyczyną kpin i rzucania kłód pod nogi. On stara się jednak nie poddawać, robi swoje i wytrwale pracuje na sukces. Czy zyska popularność na miarę tej Michała Szpaka?

 

Polecamy też: Patryk Grudowicz wygrał Top Model 6. Na czym polega jego fenomen?

4/7
Madox, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
4/7

Madox, a właściwie Marcin Majewski, to model, kompozytor i piosenkarz. Przełomem w jego karierze był udział w drugiej edycji "Mam Talent" w 2010 r. Jego występ zauważył m.in. amerykański bloger, który śledzi doniesienia ze świata show-biznesu, Perez Hilton. Madox dotarł w programie do półfinału. W 2011 r. na rynku ukazał się jego debiutancki album La révolution sexuelle, który zebrał mieszane recenzje. W czerwcu 2015 r. podpisał kontrakt z Universal Music Polska. I on, tak jak jego poprzednicy, chciał pojawić się na Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2016 r. zgłosił do Telewizji Polskiej piosenkę "Les Roses Noires". Niestety, nie zyskała ona uznania komisji kwalifikującej utwory do Krajowych Eliminacji. Z całej trójki to właśnie Madox jako pierwszy zaistniał w show-biznesie na szeroką skalę i zyskał miano ciekawej osobowości o androgynicznej urodzie. Jak przyznał w jednym z wywiadów, przetarł szlaki Michałowi Szpakowi. Czy jego wielki dzień nadzieje i zyska popularność na skalę nie tylko ogólnopolską, lecz także światową? 

 

Polecamy też: Michał Szpak: „Moje marzenia dopiero zaczynają się spełniać”

 

5/7
Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Copyright @Mateusz Stankiewicz
5/7

Wydaje się, że w przypadku wszystkich trzech panów uroda była tak samo zaletą, jak i wadą. Zaletą dlatego, że byli charakterystyczni i od początku przykuwali uwagę mediów i osób postronnych. Wadą dlatego, że Polska niekoniecznie była gotowa na ich fenomen i przełamanie obowiązujących "kanonów piękna". Wszyscy są jednak kolorowymi ptakami, którzy byli w show-biznesie powiewem świeżości. Choć jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej, z pewnością funkcjonowanie w medialnej rzeczywistości dało im wiele siły i samozaparcia.

 

Polecamy też: Niemiecki Dżyngis-chan, menedżerowie, śpiewający indyk. Poznajcie najdziwniejsze występy z Eurowizji

6/7
Mateusz Maga, androgyniczni mężczyźni
Copyright @East News
6/7

To m.in. dzięki nim przełamywane są w społeczeństwie stereotypy dotyczące męskości i kobiecości. Madox, Michał Szpak i Mateusz Maga udowadniają, że nigdy nie należy się poddawać, jeśli chodzi o spełnianie marzeń. Charakterystyczni, zadziorni, nietuzinkowi - te określenia, które z pewnością pasują do nich najlepiej. Choć, jak zapewne przyznałby każdy z nich, droga na szczyt nie była łatwa. 

 

Polecamy też: Czy MaRina Łuczenko-Szczęsna pojedzie na Eurowizję? Tylko VIVIE! zdradza swoje plany

7/7
Madox, androgyniczne gwiazdy
Copyright @East News
7/7

Czy Madox i Mateusz Maga, podobnie jak Michał Szpak, zawojują Eurowizję? Czy zdołają zdobyć tak liczne i wierne grono fanów? Czy ich androgyniczna uroda im w tym przeszkodzi czy pomoże? O tym przekonamy się zapewne w najbliższych miesiącach i latach.

 

Polecamy też: Ekstrawaganckie stroje, pomalowane paznokcie, buty na koturnach. Wszystkie prowokacje Michała Szpaka

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?