MaRina Łuczenko, MaRina Łuczenko-Szczęsna, VIVA! listopad 2016
Fot. Bartek Wieczorek/Laf am
TYLKO U NAS!

Czy MaRina Łuczenko-Szczęsna pojedzie na Eurowizję? Tylko VIVIE! zdradza swoje plany

Konrad Szczęsny 13 stycznia 2017 11:45
MaRina Łuczenko, MaRina Łuczenko-Szczęsna, VIVA! listopad 2016
Fot. Bartek Wieczorek/Laf am

Trwają zgłoszenia do krajowych eliminacji, które wyłonią polskiego reprezentanta na Eurowizję w Kijowie. Póki co brakuje wśród chętnych do udziału w nich gwiazd dużego formatu. Zapytaliśmy MaRinę Łuczenko-Szczęsną, czy chciałaby pojechać na konkurs do stolicy Ukrainy. – Fani mnie do tego namawiają, zastanawiam się nad tym - komentuje w rozmowie z viva.pl wokalistka.

Polecamy też: Świetnie wygląda, ma talent i bardzo znanego męża. Czy to wystarczy, żeby MaRina Łuczenko-Szczęsna podbiła Europę?

MaRina Łuczenko-Szczęsna o Eurowizji w Kijowie

W rozmowie z Krystyną Pytlakowską MaRina Łuczenko-Szczęsna zdradziła, że sympatycy jej talentu piszą do niej z prośbą, by wzięła udział w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, które odbędą się 11 lutego w siedzibie TVP. – Zastanawiam się nad tym, moi fani bardzo mnie do tego namawiają, ale chyba jednak nie zdecyduję się na udział w preselekcjach. Co prawda nagrywam piosenki na nowy album, ale nie wydaje mi się, żeby któraś z nich była odpowiednia na konkurs. Płyta powstaje według koncepcji, która różni się od założeń piosenki odpowiedniej na Eurowizję – zdradziła nam wokalistka. Przypomnijmy, że MaRina współpracuje ze światowej sławy producentami, album nagrywany jest w najlepszych studiach, m.in. w Londynie.

MaRina Łuczenko-Szczęsna na Eurowizji

Mało kto pamięta, że MaRina Łuczenko wzięła udział w pierwszych polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2003 r. z piosenką „Sen”. Jednak wówczas zwycięzcą okazała się Kasia Żurawik z utworem „Coś mnie nosi”. Plotkowano także, że Telewizja Polska prowadziła rozmowy z wokalistką przed Konkursem Piosenki Eurowizji 2014, który odbywał się w Kopenhadze. Choć ostatecznie do stolicy Danii pojechał Donatan i Cleo z hitem „My Słowianie”,  podobno MaRina była dla nich poważną konkurencją. Jednak koniec końców nie została wybrana na reprezentantkę Polski.

O tym, kto pojedzie na Konkurs Piosenki Eurowizji do Kijowa zdecydują widzowie oraz jurorzy stosunek głosów 50:50. Polskie preselekcje odbędą się 11 lutego, transmisja rozpocznie się o 20:30, zaś zakończy o 22:10. Zgłoszenia trwają do 20 stycznia. Wszelkie szczegóły oraz regulamin krajowych eliminacji dostępne są na stronie Telewizji Polskiej: Eurowizja.tvp.pl.

Polecamy też: „Zaklepałem ją sobie i już mi nie ucieknie”. Jak Wojtek Szczęsny podrywał MaRinę? Przeczytacie tylko w najnowszej VIVIE!

Doda o Eurowizji

Wcześniej informacje o udziale w preselekcjach zdementowała Doda. Choć mówiło się, że dostała propozycje utworów od zagranicznych producentów, wokalistka nie zdecydowała się na udział w konkursie. Twierdzi jednak, że prywatnie jest fanką Eurowizji i co roku ogląda zmagania reprezentantów z innych krajów. Gdyby miała pojawić się na konkursowej scenie – co podkreślała wielokrotnie – musiałaby być pewna, że dysponuje odpowiednią kwotą, aby przygotować profesjonalne show na światowym poziomie. Nie wydaje się jednak, by Telewizja Polska była skłonna spełnić te wymagania finansowe.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.