Angelina Jolie i Brad Pitt
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Angelina Jolie i Brad Pitta doszli do porozumienia w sprawie rozwodu: „To wielki przełom”

Kto przejmie opiekę nad dziećmi?

Weronika Kostyra 4 kwietnia 2018 11:50
Angelina Jolie i Brad Pitt
Fot. East News

Angelina Jolie i Brad Pitt przez lata uchodzili za idealną parę. Gdy ogłosili decyzję o rozstaniu, nikt temu nie dowierzał. Szczegóły końca ich związku były szokujące, a walka o prawa do opieki nad sześciorgiem dzieci – dramatyczne. Na jaw wyszło, że Brad Pitt od lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu, przypisywano mu też liczne romanse, którym zaprzeczał. Wciąż jednak nie słyszeliśmy o ostatecznym rozwodzie pary. Dopiero teraz byli małżonkowie doszli do porozumienia. Kto otrzyma prawo do opieki na d dziećmi?

Rozwód Angeliny Jolie i Brada Pitta

Głównym powodem, dla którego rozwód nie nastąpił do tej pory, był spór o prawa do opieki nad szóstką dzieci pary. Teraz podobno emocje opadły na tyle, by udało się wypracować kompromis – dziećmi będą zajmować się wspólnie: „To wielki przełom od momentu, gdy się rozstali, zwłaszcza w kontekście oskarżeń, które Angelina kierowała w stronę Brada. Teraz żyją w dobrych stosunkach. Obydwoje stwierdzili, że dla dobra dzieci istotny jest wzajemny szacunek. Ważne, że zgodzili się na wspólną opiekę”, podał The Sun.

Tuż po ogłoszeniu rozstania, kiedy pod adresem Brada Pitta trwało śledztwo, dzieci mogły spotykać się z nim tylko pod opieką psychologa. Dla wszystkich była to bardzo trudna i traumatyczna sytuacja. Przypomnijmy, że para była razem 12 lat. Pobrali się w 2014 roku głównie ze względu na dzieci, którym bardzo na tym zależało. Rozstali się natomiast 1,5 roku temu. Kryzys narastał od pewnego czasu, a osiągnął swój punkt kulminacyjny podczas dramatycznego lotu prywatnym samolotem, kiedy to podobno doszło do konfliktu i agresji pomiędzy Bradem a Maddoxem. Gdy tylko wylądowali, Jolie zabrała dzieci i wyrzuciła męża z ich życia. Nie ugięła się. Wkrótce po „anonimowym telefonie” FBI i inne służby rozpoczęły śledztwo przeciwko Pittowi za nadużycia wobec dzieci. Później Brad Pitt został oczyszczony z zarzutów. Wyznał potem, że tak ostre odcięcie go od rodziny było dla niego i dzieci niezwykle bolesne. Przyznał się także do poważnego problemu z alkoholem i terapii, która bardzo mu pomogła.

Angelina Jolie uwierzyła w jego poprawę na tyle, że znowu jest w stanie mu zaufać i powierzyć dzieci. Od tej pory ostateczny rozwód może nastąpić nawet w ciągu kilku tygodni. Para ma już dość skandali wokół swojej rodziny. 

Fot. Getty Images

Angelina Jolie i Brad Pitt
Fot. East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.