Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA
O tym jest głośno

Stan Borys przeszedł zawał! Życie ukochanego uratowała Anna Maleady

Jaki jest stan zdrowia artysty?

Marta Nawacka 22 października 2021 11:57
Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Borykający się w ostatnim czasie z problemami zdrowotnymi Stan Borys miał zawał serca. Dwa lata temu przeszedł udar, z którego skutkami cały czas jeszcze się zmagał, walcząc o powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Tym razem w porę zareagowała jego ukochana... Szybka reakcja Anny Maleady uratowała artyście życie.

Stan Borys miał zawał

Jak donosi Super Express, parę dni temu Stan Borys miał zawał serca. 80-letni artysta trafił do szpitala w Nowym Jorku, gdzie przez cały czas czuwała nad nim ukochana, Anna Maleady. „Tak, to prawda, Stan miał zawał. Tego dnia rano narzekał na ból w klatce piersiowej i złe samopoczucie. Zmierzyłam mu ciśnienie i okazało się, że jest bardzo wysokie, mimo że bierze odpowiednie leki. Z przychodni skierowano mnie na pogotowie. Obawiałam się bardzo, że coś może się stać w międzyczasie, więc podałam Stanowi nitroglicerynę i dwie duże aspiryny”, powiedziała kobieta w wywiadzie dla Super Expressu.

Do domu Stana Borysa błyskawicznie dotarła straż pożarna oraz karetka, a lekarze wykonali badania, które jasno wskazywały na zawał serca. Okazało się, że Anna Maleady, podając ukochanemu wspomniane leki, uratowała mu życie. Artysta spędził cztery dni w szpitalu, bez konieczności operacji. Po kilku tygodniach dostał od medyków zielone światło na przyjazd do Polski, za którą bardzo tęsknił. Lekarze uznali, że spotkanie z rodziną i przyjaciółmi będzie dla Stana korzystne i pomoże mu zregenerować siły. Niestety pobyt w ukochanej ojczyźnie był również nieco stresujący dla mężczyzny. „Stan musi bardzo uważać na to, aby mieć spokój i jak najmniej stresu. Cały pobyt w Polsce, który był zaplanowany na spotkania z bliskimi i publicznością z okazji jego 80. urodzin, bardzo się udał. Jednak sprawa sądowa związana z pomówieniami w internecie i wypowiedzi publiczne Karola Strasburgera na temat Stana i mój znacznie pogorszyły zarówno Stana jak i moje zdrowie”, tłumaczyła Super Expressowi Anna Maleady, partnerka i jednocześnie menedżerka Stana Borysa.

Czytaj też: Mimo wielkiej kariery zniknął na 30 lat. Burzliwe życie Stana Borysa

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Stan Borys i Anna Maleady w sesji dla VIVY!, 2019 rok

Stan Borys – problemy ze zdrowiem

Zawał serca to nie jedyny problem zdrowotny Stana Borysa. Dwa lata temu mężczyzna przeszedł udar, którego skutki odczuwa do dzisiaj. Artysta cały czas jeszcze walczył o powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Po wylewie na nowo uczył się chodzić i mówić. Zarówno wtedy, jak i teraz cały czas była przy nim i wspierała go ukochana kobieta, Anna Maleady. Stanowi życzymy dużo zdrowia i spokoju!  

Zobacz także: Karol Strasburger został pozwany przez Stana Borysa i jego partnerkę!

Stan Borys i Anna Maleady przed studiem Dzień Dobry TVN, 25.09.2021, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Stan Borys i Anna Maleady przed studiem Dzień Dobry TVN, 25.09.2021, Warszawa

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.