Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA
o tym się mówi

Stan Borys przeszedł udar i zawał serca. W dniu 82. urodzin życzył sobie tylko jednej rzeczy...

"To cud, że żyję. Gdyby nie pomoc mojej Ani, lekarzy, przyjaciół i fanów, byłoby już po mnie"

Marcjanna Maryszewska 8 września 2023 08:38
Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Stan Borys ma za sobą wiele trudnych chwil — wszystkie związane z problemami zdrowotnymi. Gwiazdor sceny cztery lata temu przeszedł udar niedokrwienny mózgu, który wywołał kolejne choroby współistniejące. "To cud, że żyję. Gdyby nie pomoc mojej Ani, lekarzy, przyjaciół i fanów, byłoby już po mnie" — zwierzył się w najnowszym wywiadzie. Kilka dni temu Stan Borys obchodził urodziny... Co 82-letni artysta mówi o swoim samopoczuciu?

Stan Borys — problemy zdrowotne

Po udarze, który Stan Borys przeszedł na początku 2019 roku, zdawało się, że to koniec nieszczęść w życiu muzyka. Długo walczył o powrót do zdrowia i pełnej sprawności, na nowo ucząc się chodzić i mówić... Rehabilitacja przyniosła zamierzony efekt, lecz niestety był to zaledwie początek problemów — dwa lata później do tego wszystkiego doszedł zawał serca. Wówczas życie uratowała mu jego ukochana Anna Maleady.

Jakby tego było mało, na początku roku u artysty wykryto zmiany nowotworowe we wczesnym stadium. Konieczne było wycięcie sporego fragmentu skóry z pleców... Na szczęście udało się zapobiec najgorszemu. Jak dziś czuje się gwiazdor?

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Stan Borys skończył 82 lata. Jak czuje się artysta?

Chociaż jego stan od tamtego czasu uległ widocznej poprawie, Stan Borys nie ukrywa, że z okazji urodzin najbardziej cieszą go życzenia zdrowia. "Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie dobre słowa, a najważniejsze dla mnie są życzenia zdrowia, bo bez tego nie będę mógł spełnić kolejnych życzeń, które sobie trzymam w sercu" — powiedział artysta w najnowszej rozmowie z Super Expressem.

CZYTAJ TAKŻE: Po rozwodzie rodziców córka odcięła się od Elżbiety Góralczyk. Nie zmieniła tego nawet śmiertelna choroba

Serwisowi ujawnił swoje marzenia z głębi serca. Artysta chciałby znów śpiewać i nagrywać. Ma już pewne muzyczne plany, których nie zdradza nawet ukochanej. Potrzebuje jednak jej pomocy i wsparcia, aby w pełni odzyskać głos. Anna Maleady staje na wysokości zadania — bardzo dba o artystę i robi wszystko, aby wrócił on do pełni sił.

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

"Od wielu miesięcy Ania systematycznie wozi mnie na terapię wokalną na zatłoczony Manhattan. Prawdę mówiąc, wiele razy poddawałem się i już nie chciałem uczęszczać na rehabilitację. Ania jest wielkim wsparciem i motywacją każdego dnia. Swój cenny czas poświęca na opiekę i zajęcia związane z moją terapią i leczeniem. Za każdym razem, kiedy wracam z rehabilitacji, w domu wita mnie Ania i nasza kochana rodzinka — Apollo i Muza — czyli nasze pieski. Moje serce topnieje na ich widok i z powodu tego, co robią dla mnie już tyle lat. Dziękuję im z całego serca" — kontynuował wzruszony Stan Borys, który 3 września skończył 82 lata.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Aleksandra Popławska i Marek Kalita po 23 wspólnych latach wzięli sekretny ślub

W dniu jego urodzin ukochana zadbała o atmosferę i wyjątkowe atrakcje. Partnerowi zorganizowała uroczystą kolację w restauracji. Nie mogło zabraknąć też wspaniałego tortu dla jubilata, a po wszystkim zakochani udali się na romantyczny spacer po Nowym Jorku. Na zdjęciach udostępnionych przez Super Express widać, że z twarzy artysty ani na moment nie schodził uśmiech. Pamiątkowy kadr pojawił się także na Instagramie Anny Maleady. Tymczasem dołączamy się do życzeń i przesyłamy same najcieplejsze myśli!  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.