Macademian Girl, Tamara Gonzalez Perea, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
WSPOMNIENIE

Tajemnica śmierci taty Macademian Girl. Zmarł, gdy miała dwa latka

Do tej pory trudno jej mówić o osobistym dramacie...

Konrad Szczęsny 23 września 2020 18:43
Macademian Girl, Tamara Gonzalez Perea, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Rzadko mówi o tragedii, której doświadczyła w dzieciństwie. Macademian Girl, czyli Tamara Gonzalez Perea, w wieku dwóch lat straciła tatę. Dla pochodzącej ze Szczecina blogerki był to bolesny cios... Czy go pamięta? Co po nim odziedziczyła? Prezenterka do tej pory niechętnie mówi o tej sytuacji...

Macademian Girl o rodzicach. Jej tata zmarł, gdy miała dwa latka

Urodziła się w październiku 1989 roku w Szczecinie. Była wychowywana przez kochających rodziców: pochodzącego z Panamy inżyniera, który projektował tam statki dla stoczni oraz mamę pielęgniarkę, później prawniczkę. Miała kochający, ciepły dom. Niestety, w wieku dwóch lat jej tata zmarł. Nigdy nie ujawniła, co wówczas naprawdę się stało, jednak w artykułach można napotkać wzmianki, że został zamordowany, a dokładniej zastrzelony... Czy Macademian Girl ma jakieś wspomnienia z nim związane?

„Ja go nie pamiętam absolutnie, zupełnie. Moja mama mi natomiast opowiadała o tym, jak on się zachowywał, co robił. I mówiła, że on do mnie już mówił po hiszpańsku, że ja mu odpowiadał, jak to dwulatek potrafi. Był bardzo radosny, cały czas próbował mnie zabawić różnymi ciekawymi rzeczami. Ale moja mama mówi, że gdy tylko ona wychodziła z domu, to mówiła: „no dobrze, to Ty musisz zrobić to, to i przy okazji zająć się Tamarą”. Gdy wracała, dom był w armagedonie, ale Tamara uhahana i zabawiona”, wspominała w programie „Demakijaż” Krzysztofa Ibisza.

I dodała, że po to właśnie po nim odziedziczyła... wyczucie stylu!

„On był właśnie nonkomformistą. Nie dość, że już się w tych czasach w Szczecinie wyróżniał, tam nie było osób obcego pochodzenia, także obcokrajowców można było na palcach jednej ręki policzyć. I moja mama mówi, że i tak jak już wychodziła z nim gdzieś do miasta na zakupy, to głowy się odwracały absolutnie cały czas. To mimo tego w środku zimy on potrafił założyć słomkowy kapelusz, jakieś niecodzienne buty. Panama i w duszy, i na głowie”, zwierzała się.

W tej samej intymnej rozmowie dodała również, że po śmieci taty jej mama nie załamała się tylko godziła wychowywanie małej córeczki ze zobowiązaniami zawodowymi.

„Moja mama pracowała na okulistyce w szpitalu, była pielęgniarką. Miała marzenie bycia prawnikiem i do tego ją ciągnęło. Pamiętam takie czasy, że moja mama brała mnie pod pachę, na dyżur nocny, bo często to były nocki, ja jakąś książkę, bajkę, kolorowankę a moja mama obchód po oddziałach szpitala i tam po prostu dzielnie pracowała. Także powiem Ci, że niesamowitą zawziętość miała w sobie. Często jeszcze na tej nocce, o której mówię, to książka, podręcznik, kodeks i na przykład rano egzamin. Więc ona mi też pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeżeli człowiek chce”, zwierzała się.

„Czasami oczywiście zdarzało się, że mogła siostrze mnie podrzucić, ale były takie sytuacje, że byłyśmy we dwie i musiałyśmy sobie jakoś poradzić. Ale udało się. Mama pracuje w Sądzie Administracyjnym, jest referendarzem. Kocha swoją pracę”, podkreśliła Macademian Girl.

Macademian Girl o śmierci taty w „Tańcu z gwiazdami”

Gdy brała udział w dziewiątej edycji „Tańca z gwiazdami” organizowanej przez Telewizję Polsat wiosną 2019 roku, jeden z tańców zadedykował zmarłemu tacie. Był to szósty odcinek, w którym gwiazdy wiele mówiły o swoim dzieciństwie i rodzinie. Macadamian Girl, która tańczyła w parze z Rafałem Maserakiem, na parkiecie zaprezentowała walca wiedeńskiego. Był dla niej naprawdę wyjątkowy...

„Ja też często o tym nie mówię, raczej unikam tego tematu, natomiast tutaj ten odcinek był bardzo o nad wszystkich. Wszyscy tutaj daliśmy z siebie bardzo dużo takiej prawdy, czasami bolesnej”, mówiła w kwietniu zeszłego roku w rozmowie z dziennikarką portalu Jastrzabpost.

Przed kamerą nie potrafiła ukryć wzruszenia i przyznała, że dopiero od niedawna udaje jej się przełamać smutek i lęk i poruszać temat śmierci taty ze swoją mamą.

„Dla mnie to też był taki moment, żeby mogła stanąć szczerze sama ze sobą. Pojechać do mojego rodzinnego miasta, porozmawiać o moim tacie, co tak naprawdę ja robię sama szczerze, ze sobą, moją mamą dopiero od kilku lat. Bardzo długo miałam taką złość w sobie, że gdzieś tam ta ważna osoba z mojego życia zniknęła, nie na własne życzenie, ale że ja nie miałam na to wpływu. Taki odcinek jest potrzebny, bo my tez mierzymy się tutaj z własnymi demonami, nie tylko fizycznie, ale często psychicznie”, zwierzała się.

Z kolei we wspomnianej rozmowie z Krzysztof Ibiszem poinformowała, że jeszcze nigdy nie była w Panamie. Planowała ten wyjazd w 2020 roku, ale prawdopodobnie marzenie pokrzyżowała pandemia koronawirusa...

„W Panamie jeszcze nie byłam, ale mam taki plan, by zrobić to w przyszłym roku . W tym roku zaczęłam się uczyć hiszpańskiego, bo jak już tam pojadę, chciałabym móc się z nimi komunikować. Jest tam moja rodzina, mieliśmy z nimi bardzo utrudniony kontakt, więc ten kontakt trzeba będzie odnowić, zbudować, nawiązać”, mówiła w kwietniu 2019 roku.

Trzymamy kciuki, by Macademian Girl udało się nawiązać bliski kontakt z rodziną z Panamy...  

Macademian Girl z mamą:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Say hello to my mommy! 💕 #meetmymom #polishgirls #matchymatchy #loveforever

Post udostępniony przez Tamara Gonzalez Perea 👑 (@tamaragonzalezperea)

Tak Macademian Girl wyglądała w dzieciństwie:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poznajecie tę Kolorową Biedronkę? 😜🐞 Dzieciństwo to z jednej strony czas beztroskiej zabawy, a z drugiej - kształtowania nawyków, a co za tym idzie de facto... filarów całego dorosłego życia 🤷🏻‍♀️ OK, masz już dość słyszenia wymówki: „On/Ona miała trudne dzieciństwo...”, ale pomyśl: 👉 Kiedy przestraszysz czymś dziecko, ono już zawsze będzie się tego podświadomie bało - nawet, kiedy dorośnie. 👉 Powiedz mu raz czy dwa, że jest beznadziejne i do niczego w życiu nie dojdzie, a będzie się z tą traumą zmagało całe życie 😢 👉 Daj mu do zrozumienia, że nie może na Ciebie liczyć i że i tak nikt go nie pokocha, a... wszystkie jego dorosłe relacje bedą oparte o niszczący schemat pt. „Nie zasługuję na miłość” 😞 . . Teraz rozumiesz? Słowa mają moc i tną naszą duszę jak lasery, czasem zostawiając tylko spustoszenie i popiół. Mają też inną moc - mogą budować, wznosić, USKRZYDLAĆ 🧚‍♀️👼🏻 Teraz wyobraź sobie, że Ty jesteś tym dzieckiem, które kiedyś nie dostało tyle uwagi i wsparcia, ile potrzebowałaś/eś. Przykro mi z tego powodu, zasługiwałaś na więcej 😘😢 Ale teraz wyobraź sobie, że czas wcale nie jest linearnie i możesz wrócić do tamtej chwili, kiedy czułaś/eś się szczęście i bezpieczeństwo albo do momentu, w którym było Ci przykro, ale nie mogłaś/eś opowiedzieć o tym, co czujesz 🔙 Wróć tam, przywitaj się ze sobą sprzed lat i z perspektywy dorosłego powiedz sobie to, co zawsze potrzebowałaś usłyszeć 🙏 Dodaj sobie otuchy, pociesz, obejmij się czule i ukochaj. To działa jak magia, ale przynosi realne skutki w Twoim życiu - tu, teraz.❤ . . Tę metodę, nazywaną pracą z wewnętrznym dzieckiem, z powodzeniem praktykuję od lat. Czuję się tak, jakbym otwierała w sobie właściwe drzwi, zamykając na klucz te, przez które nie chcę już wracać 🙅 Zresztą, niedługo opowiem o tym więcej na YouTubie. . . Przy okazji publikowania zdjęć z dzieciństwa, pogratuluj sobie tego, co już Ci się udało osiągnąć, przypomnij sobie swoje marzenia 🙌💖 Kiedy patrzę dziś na małą Tamarę, jestem z niej dumna, że nigdy nie pozwoliła sobie wmówić, że nie warto się wyróżniać ☺ A Ty o czym myślisz, kiedy wracasz pamięcią do dzieciństwa? #childhood #childrenarethefuture #kidsarethefuture #tbt #memories

Post udostępniony przez Tamara Gonzalez Perea 👑 (@tamaragonzalezperea)

Macademian Girl straciła tatę, gdy miała zaledwie dwa latka:

Macademian Girl, Tamara Gonzalez Perea
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
 

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Dodatkowe -20% na kolekcję SS2024
Dodatkowe -20% na kolekcję SS2024
-20% dodatkowego rabatu na kol... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA2024
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na kolekcję SS2024
Online
Stacjonarnie

-20% dodatkowego rabatu na kolekcję SS2024. Oferta dostępna w sklepie stacjonarnym i na www.l37.eu. Rabat dotyczy również przecenionych pozycji. Szczegóły dostępne u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA2024
Zobacz
Do -30% na wybrane nowości
Do -30% na wybrane nowości
Rabat do -30% na wybrane nowoś... więcej»
Zobacz
+
Do -30% na wybrane nowości
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% na wybrane nowości z kolekcji Wiosna/Lato 2024 i wiele więcej! Oferta dostępna w sklepach stacjonarnych i na gomez.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Produkt widoczny na zdjęciu nie jest objęty rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Rabat do 40% na sprzęt, odzież... więcej»
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
+
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Online
Stacjonarnie

Rabat do 40% na sprzęt, odzież i akcesoria sportowe dostępny w sklepie stacjonarnym i na Sportano.pl. Szczegóły w sklepie i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
20% rabatu na kosmetyki Clarena
20% rabatu na kosmetyki Clarena
Rabat na cały asortyment dostę... więcej»
Kod rabatowy:SZALONE20
Zobacz
+
20% rabatu na kosmetyki Clarena
Online
Stacjonarnie

Rabat na cały asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych i na e-clarena.eu. Promocja obowiązuje dla zamówień powyżej 100zł oraz obejmuje produkty nieprzecenione. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALONE20
Zobacz
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.