Jerzy Kalibabka
Fot. PAP
O NIM SIĘ MÓWI

Doczekał się 28 dzieci. Dwoje wystąpi w Top Model. Kim był słynny uwodziciel Jerzy Kalibabka? 

Jego życie stało się inspiracją serialu „Tulipan”

Rafał Kowalski 1 września 2020 07:43
Jerzy Kalibabka
Fot. PAP

Oszukiwał i wyłudzał pieniądze od zauroczonych w nim kobiet, choć sam twierdził, że po prostu je w sobie rozkochiwał. Życie Jerzego Kalibabki było tak ciekawe, że w 1986 roku powstał nawet serial Tulipan, którego scenarzyści wzorowali się na losach słynnego casanovy. Serial doczekał się 6 odcinków. Z kolei dzieci z przelotnych związków Kalibabki było aż... 28!

Niestety w marcu 2019 roku dziennikarze Super Expressu jako pierwsi dotarli do smutnej informacji o śmierci Jerzego Kalibabki. Słynny PRL-owski uwodziciel kobiet zmarł w Dziwnowie. Miał 62 lata. Teraz jego historia po raz kolejny trafia na pierwsze strony gazet. A to za sprawą dwójki jego dzieci, które wezmą udział w najnowszej edycji Top Model. Kim był Jerzy Kalibabka? Przypominamy jego niezwykłą historię!

Śmierć Jerzego Kalibabki. Kim był?

Kalibabka pochodził z Dziwnowa, gdzie zdobył podstawowe wykształcenie i pracował jako rybak. W 1977 roku, w dniu swoich 21. urodziny, podjął decyzję, że chce zmienić swoje życie. Postanowił zostać… uwodzicielem kobiet i przestępcą! Przez trzy lata okradał zamożne panie oraz wypoczywające nad morzem turystki z Niemiec. Nawiązywał też z nimi przelotne romanse. Z czasem stał się także sutenerem, a jego działalność uwodzicielsko-przestępcza miała miejsce w wielu miastach Polski. Jerzy Kalibabka często zmieniał miejsca pobytu. Oszukiwał bogate panie w Szczecinie, Warszawie, Zielonej Górze oraz wielu kurortach, gdzie najłatwiej było mu (i jego wspólnikom) natrafić na majętne ofiary. W późniejszych latach sąd obliczył, że wartość skradzionych przez Kalibabkę dóbr wynosiła 15 milionów złotych.

Milicja obywatelska zatrzymywała go wielokrotnie, ale dopiero w 1980 roku Kalibabkę udało schwytać się na dłużej. Przestępca został osadzony w areszcie w Kamieniu Pomorskim. Niestety podczas badań rentgenowskich, sprytny młodzieniec uciekł. Na dobre złapano go w 1982 roku w Szczawnicy, gdzie wypoczywał z ówczesną kochanką. Dwa lata później skazano go na 15 lat więzienia za popełnienie 103 przestępstw. „Polski Casanova” miał też zapłacić milion złotych grzywny. Po niespełna 10 latach odsiadki, uwodziciel wyszedł na wolność. A jak spłacił kaucję? Wszystko dzięki producentom serialu Tulipan, którzy w trakcie pobytu w więzieniu zatrudnili go na stanowisku produkcyjnego konsultanta. To właśnie Jerzy Kalibabka stał się pierwowzorem głównej postaci, którą grał Jan Monczka.

Po wyjściu z więzienia Kalibabka powrócił do Dziwnowa, gdzie miał założyć rodzinę i prowadzić własną kawiarnię. Utrzymywał się także ze sprzedaży warzyw oraz prowadzenia szkoły uwodzenia dla panów. Po roku 2000 Jerzy Kalibabka od czasu do czasu gościł w programach telewizyjnych,w tym w Rozmowach w Toku (TVN) czy Seksie bez tajemnic (TLC). W serwisie YouTube wciąż są dostępne wykłady, w których tłumaczy, jak podrywać kobiety. Jemu udało się uwieść ich ponad 2 tysiące! „Naprawdę kochałem każdą kobietę, z którą spałem”, opowiadał. Owocem licznych romansów Kalibabki jest podobno aż… 28 dzieci! 

Jerzy Kalibabka
Fot. Ja Fryta / Wikipedia

Jerzy Kalibabka
Fot. Screen YouTube

Serial „Tulipan”. Główną rolę zagrał Jan Monczka

serial „Tulipan”
Fot. INPLUS/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co ma na myśli, mówiąc, że rodzicielstwo to podróż, o partnerstwie i szczęściu mówi nam MARTA KULIGOWSKA, dziennikarka TVN24. W świecie skolonizowanym przez mężczyzn została kobietą rektorem słynnej krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. DOROTA SEGDA o władzy, walce z mobbingiem i małżeńskim życiu w czasach lockdownu. CHRIS NIEDENTHAL o tym, dlaczego wznowił swoją bestsellerową książkę „Zawód: fotograf” i jak się dziś odnajduje. Ten wywiad szokuje! Jest dosadny, bezkompromisowy, niepoprawny politycznie. Tylko u nas wyjątkowa rozmowa z BRIGITTE BARDOT oraz jak zaprzysięgano amerykańskich prezydentów na przestrzeni stuleci.