Co stoi na przeszkodzie ślubu Meghan Markle i księcia Harry'ego?
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Książę Harry i Meghan Markle nie mogą wziąć ślubu! Co stanęło im na przeszkodzie? „Meghan musi najpierw...”

Konrad Szczęsny 29 listopada 2017 17:45
Co stoi na przeszkodzie ślubu Meghan Markle i księcia Harry'ego?
Fot. Getty Images

Zaręczyny Meghan Markle i księcia Harry’ego zelektryzowała media na całym świecie. Jak się okazuje, zapowiadany na maj 2018 rok ślub pary może nie dojść do skutku! Dlaczego?

 

Zobacz także: To już oficjalne: Książę Harry i Meghan Markle zaręczyli się. Poznajcie szczegóły!

 

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle

 

Okazuje się, że przed zawarciem związku małżeńskiego amerykańska aktorka musi spełnić szereg kryteriów. M.in. powinna zostać ochrzczona w obrządku Kościoła Anglii i przyjąć bierzmowanie. 

 

Informację tę podał na specjalnej konferencji prasowej sekretarz księcia Harry'ego do spraw komunikacji, Jason Knauf. Powołał się na nią w swoim artykule natomiast „The Telegraph”.

 

Warto przypomnieć, że przed ślubem z księciem Williamem do bierzmowania przystąpiła również księżna Kate (ochrzczona w obrządku Kościoła Anglii została jeszcze jako dziecko).

 

Meghan Markle wychowywała się w wierze protestanckiej, podobnie jak jej matka. Jak donosi magazyn „People”, jej ojciec należał natomiast do Kościoła Episkopalnego. Aktorka uczęszczała jednak do katolickiego liceum. Jak podkreślają zagraniczne media to, że zdecydowała się na chrzest i bierzmowanie w obrządku Kościoła Anglii to ukłon w stronę babci przyszłego męża, Elżbiety II, która posiada tytuł „Obrończyni Wiary i Najwyższego Zwierzchnika Kościoła Anglii”.

 

Aktorka znana z serialu „Suits” urodziła się w Los Angeles, jednak planuje starać się o obywatelstwo Wielkiej Brytanii. W związku z tym nie wiadomo, czy po ślubie z księciem Harrym zrezygnuje docelowo z amerykańskiego paszportu czy też ich dzieci będą posiadały podwójne obywatelstwo. 

 

Zobacz też: Czym różniły się zaręczynowe stylizacje Meghan Markle i księżnej Kate? I co mówią o obu narzeczonych?

 

Zaręczyny Meghan Markle i księcia Harry'ego

 

Wiadomość o zaręczynach Meghan Markle i księcia Harry'ego obiegła media 27 listopada. Potwierdził ją Pałac Kensington, zaś wkrótce po tym aktorka i syn księżnej Diany wzięli udział w sesji zdjęciowej, w trakcie której przyszła panna młoda zaprezentowała pierścionek zaręczynowy. Udzielili również pierwszego wspólnego wywiadu, w którym m.in. zdradzili, jak wyglądał moment, w którym książę Harry poprosił aktorkę o rękę.

 

Zobacz także: Od randki w ciemno do romantycznych zaręczyn. Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy o swoim związku!

 

Związek księcia Harry'ego i Meghan Markle

 

Meghan Markle i książę Harry poznali się latem 2016 roku w trakcie turnieju Wimbledon. Bardzo długo nie mówili oficjalnie o swoim związku. Po raz pierwszy kulisy znajomości zdradziła aktorka w wywiadzie dla „Vanity Fair” we wrześniu tego roku. O tym, jak zmieniło się jej życie, gdy podjęła decyzję, że wyjdzie za mąż za przedstawiciela brytyjskiej monarchii, pisaliśmy tutaj: Jak zmieni się życie Meghan Markle, kiedy wyjdzie za mąż za księcia Harry’ego?

 

Meghan Markle
Fot. Getty Images

 

Zobacz też: Ona starsza od niego, rozwódka, on do niedawna niepoprawny kobieciarz. Dlaczego zaręczyny księcia Harry'ego i Meghan Markle są tak ważne? EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.