Małgorzata Kurzajewska-Zarinah, Maciej Kurzajewski, siostra
Fot. Pawel Wodzynski/East News, Instagram @margorka
O TYM SIĘ MÓWI

Siostra Macieja Kurzajewskiego mieszka w Izraelu. Tak wygląda w nim sytuacja cywilów

„Od zawsze żyjemy w strachu”, podkreśla

Konrad Szczęsny 8 października 2023 17:09
Małgorzata Kurzajewska-Zarinah, Maciej Kurzajewski, siostra
Fot. Pawel Wodzynski/East News, Instagram @margorka

Siostra Macieja Kurzajewskiego – Małgorzata Kurzajewska–Zarinah – mieszka na co dzień w Izraelu. W państwie tym jest pilotką wycieczek. Teraz opowiedziała, jak wygląda życie w kraju, w którym doszło do ataku ze strony Hamasu. Podkreśla, że konflikt izraelsko-palestyński pochłania ofiary po obu stronach...

Siostra Macieja Kurzajewskiego o sytuacji cywilów w Izraelu

W sobotę 7 października media obiegła informacja o brutalnym ataku Hamasu na Izrael, zwłaszcza jego południową część. Oczy całego świata zwróciły się na Strefę Gazy. Wiadomo, że ofiary po obu stronach można liczyć już w setkach. Dla cywilów z całego regionu te działania są wielkim dramatem. O tym, jak wygląda sytuacja w kraju ogarniętym konfliktem zbrojnym opowiedziała Małgorzata Kurzajewska–Zarinah. Siostra jednego z prowadzących „Pytanie na śniadanie” mieszka w Izraelu, gdzie trudni się pilotowaniem wycieczek, zwłaszcza tych, które za cel obierają sobie Ziemię Świętą.

Jak z perspektywy zwykłego mieszkańca wygląda to, co ma miejsce w regionie? Dla wielu to w mniejszym lub większym stopniu przykra codzienność – oswoili się już z konfliktem izraelsko-palestyńskim. „Tu w Izraelu od zawsze żyjemy w strachu, oswoiliśmy to i ta postawa jest naszą bronią”, deklaruje w rozmowie z portalem shownews.pl. I dodaje, że w tym niezwykle trudnym czasie może liczyć na wsparcie najbliższych, w tym mamy, siostry i sławnego brata. „Jeśli ktoś teraz do nas dzwoni, prosimy o dobrą energię i modlitwę zamiast paniki. Na razie jesteśmy na miejscu cali i zdrowi. Pomagamy polskim pielgrzymom, którzy tu utknęli. Jestem w codziennym kontakcie z moją mamą i siostrą, rozmawiam też z Maćkiem i Kasią, którą bardzo lubię. W trudnych chwilach zawsze jesteśmy razem nawet kiedy dzieli nas odległość”, zadeklarowała.

Czytaj także: Siostra Macieja Kurzajewskiego o życiu w Izraelu: „W przypadku ataku rakietowego chowamy się w pomieszczeniu, które ma najmniejsze okna”

Siostra Macieja Kurzajewskiego o ataku Hamasu na Izrael

Małgorzata Kurzajewska–Zarinah zwróciła przy tym uwagę, że działania zbrojne prowadzone w Strefie Gazy odbijają się na codzienności zarówno jednej, jak i drugiej strony konfliktu. Pochłaniają kolejne ofiary, wiążą się z dramatem wielu rodzin. „Po dwóch stronach granicy rozpaczają matki i dzieci, giną ludzie. Dziś zadzwoniła do mnie koleżanka Izraelka, ma małe dziecko. Płacz tego dziecka cały dzień mieszał się z wyciem syren”, zwierzyła się siostra Macieja Kurzajewskiego.

Z kolei na swoim profilu na Facebooku Małgorzata Kurzajewska–Zarinah podziękowała internautom za troskę i wsparcie po atakach na Izrael przez terrorystów z Hamasu. Na Instagramie dodała natomiast zdjęcie, które podpisała: „Spokój. Jedność. Modlitwa. To jest teraz najważniejsze”.  

Czytaj także: Siostra Macieja Kurzajewskiego jest ekspertem w swojej dziedzinie. Kim jest Małgorzata Kurzajewska-Zarinah? 

Maciej Kurzajewski, 7. etap Tour de Pologne na trasie Zabrze - Kraków, 04.08.2023 rok
Fot. AKPA

Maciej Kurzajewski, 7. etap Tour de Pologne na trasie Zabrze - Kraków, 04.08.2023 rok 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.