Magdalena Pańkowska, Shazza, Warszawa, 1995 rok
Fot. Magic Media / Forum
O TYM JEST GŁOŚNO

Shazza poruszająco o walce z nowotworem. Choroba pojawiła się u progu pandemii

Diagnoza przyszła niespodziewanie...

Konrad Szczęsny 15 czerwca 2022 11:45
Magdalena Pańkowska, Shazza, Warszawa, 1995 rok
Fot. Magic Media / Forum

Jej hity „Bierz, co chcesz” i „Baiao Bongo” znają wszyscy. Niestety, w ostatnim czasie Magdalena Pańkowska, czyli Shazza przyznała, że pandemia była dla niej podwójnie trudna. U jej progu wykryto bowiem u wokalistki nowotwór. Poddała się terapii i zaapelowała do fanów, by regularnie się badali. W najnowszym wywiadzie zadeklarowała jednak, że nie zamierza zawieszać kariery, ponieważ „spotkania z publicznością dają jej siłę”. 

Shazza walczy z chłoniakiem. Diagnozę poznała przez przypadek

W niedzielnym wydaniu „Pytania na śniadanie” Shazza opowiedziała o planach związanych z jubileuszem trzydziestolecia kariery artystycznej oraz muzycznych niespodziankach, które w związku z nim przygotowuje. W rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem przyznała również, że od dwóch lat jej życie jest naznaczone walką z nowotworem, a dokładniej chłoniakiem. Diagnoza, którą usłyszała, była dla niej wielkim zaskoczeniem...

„Można powiedzieć, że ja nie miałam żadnych objawów. Robiłam kontrolne badania. Jadąc na jeden z koncertów, wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora”, zwierzyła się. „Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie. Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze”, zadeklarowała.

Czytaj także: Shazza choruje na nowotwór. Piosenkarka disco-polo wystosowała apel do fanów

Shazza, Magdalena Pańkowska, Warszawa, 14.12.2016 rok, na planie programu „Pytanie na śniadanie”
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Shazza, Magdalena Pańkowska, Warszawa, 14.12.2016 rok, na planie programu „Pytanie na śniadanie”

Magdalena Pańkowska, Shazza, Warszawa, nagranie programu „Dzień Dobry TVN”, 23.02.2019 rok
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Magdalena Pańkowska, Shazza, Warszawa, nagranie programu „Dzień Dobry TVN”, 23.02.2019 rok

Shazza poddała się chemioterapii. Nie rezygnuje z kariery

W najnowszym wywiadzie Shazza przyznała, że poddała się po usłyszeniu diagnozy chemioterapii, zaś czas pandemii w związku z problemami zdrowotnymi była dla niej ogromnym wyzwaniem, również psychicznym. 

Moja choroba pojawiła się u progu pandemii, która była trudnym czasem dla nas wszystkich. Dla mnie dodatkowo, bo przyszło leczenie, więc musiałam szczególnie na siebie uważać. Poddałam się wówczas pierwszej chemioterapii. W tej chwili przechodzę przez kolejną terapię. Jestem pełna nadziei i wierzę, że uda mi się pokonać nowotwór”, podkreśliła ponownie w rozmowie z dziennikarzami „Super Expressu”.

Jednocześnie zapewniła, że nie zamierza zawieszać działalności zawodowej, ponieważ występy dają jej siłę do walki o zdrowie. Nagrywa także dla fanów nowe utwory.

„Praca zawodowa i spotkania z publicznością dają mi siłę i pozytywną energię do dalszej walki z chorobą. To mnie buduje wewnętrznie i czuję cały czas, że jestem potrzebna. Nagrywamy z Tomkiem nowe piosenki i teledyski, gramy koncerty, zarówno mniejsze, jak i te dla dużych telewizji, których w związku z jubileuszem będzie kilka w tym roku”, zdradziła.

Trzymamy kciuki za nowe przedsięwzięcia artystki a przede wszystkim za jej walkę o zdrowie!  

Czytaj także: Królowa disco, jedyna w swoim rodzaju ikona lat 90. Tak wygląda obecnie życie Shazzy

Shazza, Magdalena Pańkowska, Warszawa, 12.03.2015 rok, na planie programu „Disco Star”
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Shazza, Magdalena Pańkowska, Warszawa, 12.03.2015 rok, na planie programu „Disco Star”

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.