Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk, main topic
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Szlachetny gest Sebastiana i Dominiki Kulczyków! Przekazali bajońską sumę na wsparcie dla najuboższych

DD 23 maja 2017 17:15
Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk, main topic
Fot. East News

Dominika i Sebastian Kulczykowie przekażą 100 milionów na pomoc najuboższym Polakom. „Już dzisiaj rozpocznijmy szlachetną rywalizację’’, zaapelowała córka zmarłego biznesmena, Jana Kulczyka.

Zobacz też: Torbicka, Janda, Wałęsa. To oni byli wizytówką Polski na czerwonym dywanie na festiwalu w Cannes!

100 mln na pomoc najuboższym Polakom

Nigdy wcześniej żaden Polak nie przekazał takiej sumy na pomoc najbiedniejszym. Dzieci zmarłego Jana Kulczyka w ten sposób zapiszą się na kartach historii. Decyzję o przekazaniu 100 mln złotych Dominika Kulczyk przekazała podczas gali 25-lecia Polskiej Rady Biznesu.

Już dzisiaj rozpocznijmy szlachetną rywalizację, która zmierzy się z biedą, głodem, wykluczeniem i bezdomnością w Polsce. Wierzę, że ten apel nie pozostanie bez odzewu’’, zaapelowała Dominika Kulczyk.

W ostatnich latach na świecie podobną decyzję ogłosili m.in.: Bill Gates, Warren Buffett, Larry Ellison, Ted Turner, Michael Bloomberg czy T. Boone Dickens.

Kulczyk Foundation

Kulczyk Foundation wspólnie z innymi organizacjami realizuje program dożywiania dzieci.  Rodzina Kulczyków przekazuje na „Żółty talerz” cztery miliony złotych. Do tej pory w ramach projektu sfinansowano już 700 tys. posiłków dla najbiedniejszych dzieci. 

Przeczytaj też: Rodzeństwo Kulczyków nie ma szczęścia. Czy nad najbogatszymi Polakami ciąży klątwa?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.