Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk, main topic
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Szlachetny gest Sebastiana i Dominiki Kulczyków! Przekazali bajońską sumę na wsparcie dla najuboższych

DD 23 maja 2017 17:15
Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk, main topic
Fot. East News

Dominika i Sebastian Kulczykowie przekażą 100 milionów na pomoc najuboższym Polakom. „Już dzisiaj rozpocznijmy szlachetną rywalizację’’, zaapelowała córka zmarłego biznesmena, Jana Kulczyka.

Zobacz też: Torbicka, Janda, Wałęsa. To oni byli wizytówką Polski na czerwonym dywanie na festiwalu w Cannes!

100 mln na pomoc najuboższym Polakom

Nigdy wcześniej żaden Polak nie przekazał takiej sumy na pomoc najbiedniejszym. Dzieci zmarłego Jana Kulczyka w ten sposób zapiszą się na kartach historii. Decyzję o przekazaniu 100 mln złotych Dominika Kulczyk przekazała podczas gali 25-lecia Polskiej Rady Biznesu.

Już dzisiaj rozpocznijmy szlachetną rywalizację, która zmierzy się z biedą, głodem, wykluczeniem i bezdomnością w Polsce. Wierzę, że ten apel nie pozostanie bez odzewu’’, zaapelowała Dominika Kulczyk.

W ostatnich latach na świecie podobną decyzję ogłosili m.in.: Bill Gates, Warren Buffett, Larry Ellison, Ted Turner, Michael Bloomberg czy T. Boone Dickens.

Kulczyk Foundation

Kulczyk Foundation wspólnie z innymi organizacjami realizuje program dożywiania dzieci.  Rodzina Kulczyków przekazuje na „Żółty talerz” cztery miliony złotych. Do tej pory w ramach projektu sfinansowano już 700 tys. posiłków dla najbiedniejszych dzieci. 

Przeczytaj też: Rodzeństwo Kulczyków nie ma szczęścia. Czy nad najbogatszymi Polakami ciąży klątwa?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?