Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk
Fot. East News/ Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM
O NICH SIĘ MÓWI

Rodzeństwo Kulczyków nie ma szczęścia. Czy nad najbogatszymi Polakami ciąży klątwa?

Weronika Kostyra 4 maja 2017 19:00
Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk
Fot. East News/ Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Kiedy Jan Kulczyk, najbogatszy Polak, zmarł niespodziewanie w 2015 roku Polska była w szoku. Interesy szły świetnie, był w sile wieku, jego dzieci odnosiły sukcesy... Nikt nie spodziewał się, że w wieku 65 lat śmiertelne okażą się powikłania po nieskomplikowanym zabiegu. Świetnie znał realia biznesu, ale prywatnie był człowiekiem bardzo wrażliwym i o wielkim sercu, który czerpał z życie pełnymi garściami. Niestety posiadane przez niego bogactwo okazało w tym przypadku bez znaczenia. On i jego rodzina byli bezradni…

 

Dzieci i spadkobiercy Jana Kulczyka

 

Dwoje jego dzieci – Dominika i Sebastian wspólnie odziedziczyli fortunę, którą niedawno oszacowano na 14 mld złotych. Po ogromnej życiowej tragedii, jaka ich spotkała, bogactwo wcale nie przyniosło im szczęścia. Rodzeństwo prześladują wręcz niepowodzenia, szczególnie w życiu prywatnym. Okazuje się, że przysłowie "pieniądze szczęścia nie dają" może okazać się prawdziwe, a i fortuna powierzona im przez ojca topnieje…

 

Czym zajmuje się Dominika Kulczyk?

 

Dominika Kulczyk rzadko bywa na salonach, ponieważ zajmuje się ostatnio pomocą charytatywną. Ma na koncie miliardy, ale nie pławi się w luksusach. Jej celem jest pomaganie ludziom okrutnie doświadczonym przez los. Wszystko dokumentuje w swoim programie w telewizji „Efekt Domina”, w którym pomaga ubogim i pokrzywdzonym na całym świecie – Afryce, Ameryce Południowej czy Azji. Robi to z potrzeby serca i nie przejmuje się niedogodnościami podróży i trudnymi warunkami - cały czas jest z ekipą programu. Jako prezes Kulczyk Foundation w jednym z ostatnich odcinków programu ratowała m.in. dzieci oskarżone o czary i odrzucone przez społeczeństwo. Dla wielu Polaków jej program nie jest jednak przekonujący, bo miliarderka nie jest w stanie pojąć problemów najbiedniejszych i nie powinna afiszować się tym w telewizji.

 

Czy nad Kulczykami ciąży klątwa?

 

Mimo bogactwa i sukcesów, nie układa jej się w życiu prywatnym. Plotki głoszą, że niedawno zakończył się jej krótki związek z Pawłem Delągiem. Często byli widywani razem i mówiło się, że aktor wprowadził się do domu Dominiki na warszawskim Żoliborzu. Zanim zaczął się ich romans, znali się od wielu lat. Niestety związek nie mógł przetrwać przez ciągły brak czasu dla siebie nawzajem. Oboje wciąż podróżują Paweł – do Rosji, ponieważ jego kariera aktorka kwitnie głównie tam, a Dominika po całym świecie by nagrywać kolejne odcinki.

Wcześniej w 2013 roku córka Jana Kulczyka rozwiodła się z księciem Janem Lubomirskim-Lanckorońskim, z którym ma dwunastoletniego syna Jeremiego i ośmioletnią córkę Weronikę. Rozstali się dyskretnie i w przyjaźni, zachowując nieograniczone prawo do opieki nad dziećmi.

 

Domnika Kulczyk, Sebastian Kulczyk
Fot. East News

Dominika i Sebastian Kulczykowie

 

Kilka dni temu rozwiódł się także jej młodszy brat, Sebastian Kulczyk. Sprawa odbyła się w Londynie, gdzie razem z Katarzyną Jordan mieszkali i prowadzili swoje interesy. Decyzję o rozwodzie i przyczyny rozstania postanowili utrzymać w tajemnicy. Sam Jan Kulczyk przed laty rozstał się z żoną, Grażyną Kulczyk. Także jego wieloletni związek i Joanną Przetakiewicz zakończył się. Miłość i wielkie pieniądze nie idą ze sobą w parze?

 

Majątek Jana Kulczyka

 

Jeżeli chodzi o sam majątek, w ostatnim czasie zaczął się on kurczyć. Forbes zanotował w zeszłym roku 10-procentowy spadek. I mimo że rodzeństwo wciąż utrzymuje się na pierwszej pozycji rankingu z 14,3 mld złotych na koncie, nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa. Przyczyną był zeszłoroczny Brexit, który osłabił wartości funta brytyjskiego, a większość inwestycji Kulczyk Investments jest prowadzona w Wielkiej Brytanii.

Nie bez znaczenia jest także rozwód Sebastiana Kulczyka. Nie wiadomo jeszcze jakie są ustalenia i czy dojdzie do podziału majątku, ale gdy w 2006 roku rozwodził się Jan Kulczyk, na jeden rok spadł z pierwszego na dwunaste miejsce w rankingu najbogatszych Polaków!

 

Czy Jan Kulczyk był jedyną osobą, która była w stanie zarządzać stworzonym przez siebie imperium?

 

Zobacz także: Jan Kulczyk życia czerpał pełnymi garściami. A toasty wznosił za miłość

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?