Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM SIĘ MÓWI

Schronisko Smaków zakończyło współpracę z Magdą Gessler. Ostra odpowiedź restauratorki

W tle pandemia koronawirusa

Konrad Szczęsny 1 lutego 2021 14:04
Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Magda Gessler i „Schronisko Smaków” w Bukowinie Tatrzańskiej zakończyli współpracę. Podhalańska restauracja poinformowała o tym jako pierwsza, zaś gospodyni „Kuchennych rewolucji” szybko odniosła się do ich słów. Właściciele lokalu zarzucają gwieździe, że „patrzyła tylko na pieniądze”. Z kolei restauratorka podkreśla, że „nie zgadza się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę”.

Oświadczenie „Schroniska Smaków” w Bukowinie Tatrzańskiej - zakończyli współpracę z Magdą Gessler

W zeszłym miesiącu o placówce głośno zrobiło się, gdy zapowiedziała wznowienie stacjonarnej działalności mimo obostrzeń. Natychmiast zareagowała na to Magda Gessler, która podkreśliła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nic nie wiedziała o decyzji franczyzobiorców i ostro ją skrytykowała. Było to kroplą, która przechyliła czarę goryczy.

„Schronisko Smaków” w Bukowinie Tatrzańskiej, które do tej pory gwiazda TVN sygnowała swoim imieniem i nazwiskiem, w specjalnym oświadczeniu poinformowało o zakończeniu współpracy z gospodynią „Kuchennych rewolucji”. Powód? Jej reakcja na decyzję o wznowieniu stacjonarnej działalności restauracji mimo pandemii koronawirusa.

„Od samego początku bardzo ceniliśmy sobie współpracę i wiemy, że gdyby nie Pani Magda, to moglibyśmy nie być tu, gdzie jesteśmy teraz. Po ponad pięciu latach współpracy postanowiliśmy podjąć decyzję, że należy pójść własną drogą i zacząć budować nową markę, bez udziału Magdy Gessler. Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 r. z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r.”, rozpoczęli.

Po czym poinformowali, że decyzję tę zdecydowano się przyspieszyć.

„Skąd więc szybsze zakończenie współpracy? Główny wpływ miało na to „oświadczenie” Magdy Gessler na jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po zielonym świetle od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w „debatowaniu” na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała”, podkreślają.

Właściciele lokalu potwierdzili również, że Magda Gessler niezmiennie pobierała opłaty z tytułu sygnowania miejsca jej imieniem i nazwiskiem, co w ich odczuciu jest praktyką nieuczciwą.

„Podczas pierwszego lock downu płaciliśmy Magdzie Gessler 100% należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lock downie, czyli od października do stycznia, Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika! W biznesie partner nie może patrzeć tylko na pieniądze, ważne są odpowiednie relacje i zrozumienie. Nie może być tak, że z jednej strony dostajemy wezwania do zapłaty niemałych sum, a z drugiej publiczny sprzeciw wobec działania lokalu, pomimo poczynionych wcześniej ustaleń. Chcemy tylko normalnie żyć i pracować, płacić wszystkim to, do czego się zobowiązaliśmy”, zaznaczyli.

W zakończeniu dodali, że mimo zmiany nazwy, nic więcej w Schronisku Smaków (obecnie Schronisko Bukowina) się nie zmieni. Podziękowali również gwieździe „Kuchennych rewolucji” za dotychczasową współpracę.

„Dziękujemy Magdzie Gessler za dotychczasowe pięć lat współpracy, osiągnęliśmy razem naprawdę dużo, tworząc najpopularniejsze miejsce na kulinarnej mapie Podhala. Jest nam przykro, że kończymy współpracę w taki sposób, ale w biznesie trzeba traktować się poważnie, po partnersku”.

❎❎ 1 lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od...

Opublikowany przez Schronisko Bukowina - Restauracja i Sklep Niedziela, 31 stycznia 2021

Magda Gessler odpowiada na zarzuty „Schroniska Smaków”. Oświadczenie

Magda Gessler nie czekała długo i za pośrednictwem mediów społecznościowych wystosowała swoje oświadczenie. Przedstawiła w nim zgoła odmienną wersję wydarzeń. Według niej, rozwiązanie umowy nastąpiło z jej inicjatywy z uwagi na podejście do prowadzenia restauracji, na które ona się nie zgadzała.

„29.01. z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem natychmiastowym. Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd oraz wystrój restauracji oraz sklepu internetowego. Nie będę odpowiadała także za żadne inne aspekty związane z działalnością tego podmiotu”, zapewniła gwiazda TVN. 

Warto przypomnieć, że medialny konflikt między Magdą Gessler a Schroniskiem Smaków rozpoczął się w połowie stycznia tego roku. Wówczas restauracja zapowiedziała, że wznowi działalność stacjonarną mimo pandemii i obostrzeń. Gwiazda „Kuchennych rewolucji” za pośrednictwem mediów społecznościowych stanowczo potępiła tę decyzję... 

„Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji od mojego męża z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka, franczyzobiorcy "Schroniska Smaków", prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie. Jest to jeszcze jedna jego samowola. Wszystkie decyzje biznesowe należą do Pana Zadylaka i to on za nie odpowiada. To jest duża restauracja, ma ponad 300 miejsc siedzących, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuję! Ta opinia dotyczy moich restauracji i tych, które są oznaczone moim nazwiskiem! Każdy restaurator jest właścicielem swoich koncepcji na restauracje i na życie. Każdy niech działa według własnego sumienia i potrzeb”, podkreśliła wówczas.  

TO JUŻ NIE JEST MIEJSCE MAGDY GESSLER. W dniu 29.01 z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem...

Opublikowany przez Magdę Gessler Niedziela, 31 stycznia 2021

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.