Rodzina HALYNY HUTCHINS pozywa Aleca Baldwina
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Alec Baldwin został pozwany do sądu w związku ze śmiercią tragicznie zmarłej Halyny Hutchins

Rodzina operatorki przeprowadziła rekonstrukcję zdarzeń

Olga Figaszewska 17 lutego 2022 12:54
Rodzina HALYNY HUTCHINS pozywa Aleca Baldwina
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Do tragicznego zdarzenia doszło kilka miesięcy temu na planie filmu Rust. Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Jedna z nich zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Halyna Hutchins zostawiła męża i osierociła 9-letniego syna...  Miała zaledwie 42 lata. Producent długo nie zabierał głosu w sprawie zdarzenia. W końcu udzielił wywiadu, w którym opowiadał o tragicznych wydarzeniach. Teraz rodzina zmarłej operatorki skierowała sprawę do sądu. Bliscy pozywają nie tylko Aleca Baldwina, a także osoby odpowiedzialne za film. Zarzucają im, że na planie nie przestrzegano środków bezpieczeństwa.  

Rodzina zastrzelonej kobiety składa pozew przeciwko Baldwinowi

Nikt nie przypuszczał, że tak zakończy się praca na planie filmu Rust w Santa Fe. W październiku 2021 roku, podczas kręcenia kolejnych scen westernu, doszło do tragicznego wypadku. Alec Baldwin użył broni z ostrą amunicją. Podkreślał, że to przypadek i nie miał świadomości, że w rewolwerze znajdują się prawdziwe naboje. Niestety, jedna z operatorek została śmiertelnie postrzelona. Lokalne władze prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że w obchodzeniu się z bronią panowało „pewne rozprężenie”. Sam aktor długo nie zabierał głosu w sprawie zdarzeń tamtego dnia. W końcu postanowił przerwać milczenie. W rozmowie z dziennikarzami wyznał, że jest w stałym kontakcie z rodziną Halyny Hutchins.

„Mąż jest w szoku, ma 9-letniego syna. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie, ponieważ bardzo martwimy się o rodzinę i dziecko. Z niecierpliwością czekamy, aż wydział szeryfa powie nam, co przyniosło śledztwo”, mówił. Dodawał, że nie wie, kto jest odpowiedzialny za umieszczenie w broni ostrej amunicji.

Teraz okazuje się, że rodzina postanowiła pozwać producenta i aktora, Aleca Baldwina. Bliscy Halyny Hutchins przeprowadzili rekonstrukcję zdarzeń, która miała im pomóc zrozumieć okoliczności wystrzału. Zarzuty zostały skierowane także do przebywających na planie producentów filmu. Podczas kręcenia westernu nie było spełnionych przynajmniej 15 wymogów,  które dotyczą bezpiecznego obchodzenia się z bronią.

„Pozew wymienia Aleca Baldwina i innych, którzy byli odpowiedzialni za bezpieczeństwo na planie zdjęciowym, a których lekkomyślne zachowanie i chęć ograniczenia kosztów doprowadziły do bezsensownej i tragicznej śmierci Halyny Hutchins”, mówił adwokat Brian Panish.

Prawnik dodał także w programie Dan Abrams Live, że aktor ma swoją wersję wydarzeń. „Alec Baldwin nadal robi to, co zrobił przez cały ten czas – obwinia innych. Nie bierze żadnej odpowiedzialności.[…] My nie możemy się doczekać, kiedy pozwolimy ludziom, społeczności hrabstwa Santa Fe, to ocenić”, mówił zatrudniony przez rodzinę operatorki adwokat.

Sprawdź też: Tak brzmiały ostatnie słowa Halyny Hutchins. Do kogo je skierowała?

Alec Baldwin opowiada o tragedii na planie filmu Rust
Fot. ABC News/Ferrari Press/East News

Alec Baldwin opowiada o tragedii na planie filmu Rust

Co zdarzyło się na planie filmowym w Santa Fe?

Adwokat producenta natychmiast zareagował i zaznaczył, że Alec Baldwin trzymając broń w dłoni został poinformowany, że rewolwer nie jest naładowany. Uwierzył osobom, które zajmowały się rekwizytami. „Aktorzy, zamiast podejmować decyzje samemu, powinni móc polegać na profesjonalistach z rekwizytorni czy na asystentach reżysera”, mówił Aaron Dyer.

Telewizja Fox News informowała, że broń znalazła się w rękach aktora poza sceną, a kamery nie były włączone. „Przedstawiciele męża Hutchins Matthew Hutchinsa i syna Androsa, argumentowali, że nie było potrzeby, by Baldwin trzymał rekwizytową broń w czasie, kiedy kamery nie były uruchomione. Film pokazuje również graficzną rekonstrukcję momentu, kiedy Baldwin nieumyślnie wystrzelił pocisk, który śmiertelnie ugodził Hutchins”, mówiono. „Nie wiemy, czy jest to rzeczywiste odtworzenie wydarzeń. To jest ich rekonstrukcja, która jest częścią pozwu sądowego”, dodał Fox News.

W pozwie podano, że kula została wystrzelony w kierunku operatorki z bliskiej odległości. Baldwin myślał, że w rewolwerze znajdują się atrapy. Niestety, było zupełnie inaczej. Kobieta została śmiertelnie raniona, a następnie pocisk utknął w ramieniu reżysera. „Myślę, że jest jasne, co się stało. (…) Alec miał broń w ręku. Strzelił z niej. Halyna została zabita”, mówił pełnomocnik męża ofiary. 

Źrodło: TVN 24, Polsat News, Pap, Interia

Zobacz też: Alec Baldwin przerwał milczenie po tragicznej śmierci operatorki na planie filmu: „Sytuacja 1 na bilion”

Alec Baldwin, 2021 rok
Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Alec Baldwin , 2019 rok
Fot. Ouzounova / SplashNews.com/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?