Halyna Hutchins
Fot. Halyna Hutchins Instagram/@halynahutchins
O tym jest głośno

Tak brzmiały ostatnie słowa Halyny Hutchins. Do kogo je skierowała?

Tragiczny wypadek na planie kosztował życie 42-letnią operatorkę...

Marta Nawacka 3 listopada 2021 11:30
Halyna Hutchins
Fot. Halyna Hutchins Instagram/@halynahutchins

21 października na planie filmu „Rust” z Aleciem Baldwinem miał miejsce tragiczny wypadek. Aktor przypadkowo postrzelił dwie osoby: operatorkę Halynę Hutchins i reżysera Joela Souzę. Ofiary fatalnej pomyłki trafiły do szpitala. Mężczyzna został raniony w ramię, ale dla kobiety postrzał okazał się śmiertelny... Jak brzmiały jej ostatnie słowa?

Wypadek na planie filmu „Rust” - Alec Baldwin postrzelił dwie osoby

Do tragicznych wydarzeń doszło 21 października br. w Bonanza Creek Ranch w Nowym Meksyku. Alec Baldwin ćwiczył celowanie bronią w stronę kamery. Był pewien, że broń jest bezpieczna i nie zawiera ostrej amunicji. Jak informowało BBC, tak samo twierdzili reżyser i jego asystent, Reid Russel, który dał aktorowi pistolet, zapewniając, że wszystko jest w porządku.

Czytaj też: Śmierć na planie filmowym! Aktor Alec Baldwin zastrzelił kobietę

Halyna Hutchins
Fot. Halyna Hutchins Instagram/@halynahutchins

Halyna Hutchins Instagram/@halynahutchins

Śmierć Halyny Hutchins – jakie były jej ostatnie słowa?

Dziennikarze Los Angeles Times odbyli rozmowy z kilkunastoma członkami ekipy, która kręciła western „Rust”. Z ich ustaleń możemy dowiedzieć się, jak wyglądały ostatnie chwile operatorki według świadków zdarzenia. Po wystrzale z broni, który jej dosięgnął, Halyna Hutchins miała osunąć się w ramiona elektryka, Serge'a Svetnoya. Kobieta miała bardzo mocno krwawić. Kula, która ją trafiła przeszła na wylot raniąc jeszcze reżysera , Joela Souzę.

Cała ekipa z planu natychmiast rzuciła się na pomoc rannej kobiecie. Wezwano karetkę, jednak zanim się pojawiła, ostatnie słowa Halyna Hutchins miała zamienić z mężczyzną zajmującym się obsługą mikrofonów. „Och, to nie było dobre”, miał do niej powiedzieć. „Nie, to nie było dobre. To wcale nie było dobre”, odpowiedziała mu operatorka. Kobieta zmarła kilka godzin później, w szpitalu. Zostawiła męża i osierociła 9-letniego syna...  

Zobacz także: Alec Baldwin przerwał milczenie po tragicznej śmierci operatorki na planie filmu: „Sytuacja 1 na bilion”

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.