Michael Jackson
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Rodzina Michaela Jacksona walczy o jego dobre imię!

Opublikowali własny dokument. Wiarygodny?

Redakcja VIVA! 8 kwietnia 2019 17:56
Michael Jackson
Fot. Getty Images

Film dokumentalny Leaving Neverland wstrząsnął opinią publiczną. Oskarżenia Michaela Jacksona pedofilię są bardzo poważne. Poruszające wyznanie dwóch mężczyzn, którzy opowiedzieli o tym, że byli molestowani i wykorzystani seksualnie przez króla popu jako dzieci, jest szokujące. Domniemane ofiary, James Safechuck i Wade Robson, dopiero teraz zdecydowały się wyznać prawdę, ponieważ przez wiele lat bali się i wstydzili. Skandal odbił się szerokim echem – w niektórych radiach przestano grać przeboje króla popu, rodzina pozwała stację HBO, która wyprodukowała film i zaczęła się głośna dyskusja o mrocznej przeszłości ikony muzyki. Jaka jest jednak prawda?

Rodzina broni Michaela Jacksona nowym filmem

Rodzina Michaela Jacksona od początku była przeciwna emisji dokumentu. Złożyli pozew o jej wstrzymanie. Bliscy króla popu tłumaczyli, że osoby wypowiadające się w filmie robią to dla zysku, licząc na pokaźne odszkodowanie. Zwracali też uwagę na to, że film pokazuje jedynie perspektywę przeciwników muzyka, nie dając szansy na obronę.

Aby oczyścić wizerunek Michaela Jacksona postanowili opublikować własny film, który punkt po punkcie obala zarzuty zawarte w Leaving Neverland. W półgodzinnym dokumencie Liam McEwan rozmawia z osobami z otoczenia Michaela Jacksona. Przypomina, że artystę oskarżano o pedofilię już wcześniej, lecz nie znaleziono na to żadnych dowodów i został oczyszczony z zarzutów. Autor filmu zwraca uwagę, że popularne osoby ze świata show-biznesu bardzo często padają ofiarami wyimaginowanych oszczerstw. Ich twórcy chcą zdobyć w ten sposób uwagę i pieniądze. Aktor Will Smith mówi w filmie, że jest pozywany około 15 razy rocznie. Stale wynajmuje prawników, którzy chronią jego dobre imię i interesy. Tylko dlatego, że sławny.

O rozmowę w filmie Neverland Firsthand: Investigating the Michael Jackson Documentary poproszono Brandi Jackson. Siostrzenica Michaela Jacksona przez kilka lat spotykała się z Wade’em Robsonem, który teraz oskarża jej wujka. Dziewczyna twierdzi, że Wade stał się oportunistą, który  jest w stanie zrobić wiele dla sławy i kariery. Zaczął zdradzać ją z kobietami, które mogły pomóc jego karierze. Jedną z nich była Britney Spears. „W pewnym momencie zaczął kłamać, oszukiwać mnie bez przerwy. (...) Zdradzał mnie, choć temu zaprzeczał”, powiedziała.

W dokumencie znajduje się też wypowiedź wieloletniego współpracownika Michaela Jacksona. Brad Sundberg spędzał z nim wiele czasu. Sam był już wtedy ojcem i jak twierdzi „zna się na dziecięcym zachowaniu”. Przekonuje, że nigdy nie zauważył, by dzieci zachowywały się przy Michaelu niepokojąco. „Nigdy nie widziałem w obecności Michalela zestresowanego dziecka ani skrzywdzonego. Neverland było miejscem bezpiecznym, miejscem zabawy i spokoju”, mówi.

Który z filmów dokumentalnych jest bardziej wiarygodny? 

Leaving Neverland, Michael Jackson z dziećmi
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.