Tego nie wiesz o słynnym Neverland!

Marta Baran 4 marca 2019 16:48

Wszystkich fanów Michaela Jacksona i miłośników Nibylandii na pewno zainteresuje wiadomość, która obiegła Hollywood. Słynne ranczo muzyka Neverland po raz kolejny zostało wystawione na sprzedaż. Tym razem chętnych do zakupu może być więcej, ponieważ posiadłość została wyceniona na 30 proc. swojej dawnej wartości!

Jak mieszkał Michael Jackson?

Słynne Ranczo Neverland należało do Michaela Jacksona od 1987 roku. Artysta miał niepowtarzalną wizję swojego domu i zaprojektował go w taki sposób, aby wyglądem przypominał park rozrywki. Motywem przewodnim charakterystycznym dla całej posiadłości były przygody znanego na całym świecie Piotrusia Pana, z którym muzyk podobno bardzo się utożsamiał.

Wartość posiadłości Michaela Jacksona

W 2015 roku nieruchomość o powierzchni 22 700 akrów, warta 100 milionów dolarów trafiła na rynek pod nową nazwą Sycamore Valley Ranch. Czyżby nazwisko Jacksona odstraszało potencjalnych nabywców? Po dwóch latach cena posiadłości została obniżona do 67 milionów dolarów. Tym razem cena dawnego Neverland jest wręcz „okazjonalna” i wynosi 31 milionów dolarów. 

Jak wygląda ranczo Michaela Jacksona?

2700-hektarowe ranczo mieści się w Los Olivos w Kalifornii. Składa się z głównej rezydencji w stylu francusko-normandzkim. Wnętrze domu jest imponujące, pełne przestrzeni i miejsca dla całej rodziny. Mieści się w nim pięć sypialni i osiem przestronnych łazienek, dwa pensjonaty. Dodatkowo są jeziora o powierzchni czterech akrów, kina na 50 miejsc, kort tenisowy, 14-metrowy basen, studia tańca, stodoły i oddzielne zaplecza dla personelu  

1/8
Copyright @EAST NEWS
1/8

Projekt posiadłości Michaela Jacksona był inspirowany filmem Piotruś Pan.

2/8
Copyright @EAST NEWS
2/8

Wnętrze rezydencji jest inspirowane stylem francusko-normandzkim.

3/8
Copyright @EAST NEWS
3/8

Wnętrze domu Michaela Jacksona.

4/8
Copyright @EAST NEWS
4/8

Posiadłość Michaela Jacksona - Neverland.

5/8
Copyright @EAST NEWS
5/8

Wartość Rancza wynosi 31 milionów dolarów.

6/8
Copyright @EAST NEWS
6/8

W domu Michaela Jacksona mieści się aż pięć sypialń.

7/8
Copyright @EAST NEWS
7/8

Dom Michaela Jacksona mieści się w Los Olivos w Kalifornii.

8/8
Copyright @FORUM
8/8

Posiadłość Neverland Michaela Jacksona.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?