Robert Brylewski
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Brylewski zmarł w wyniku pobicia?! 

„Prokuratura bada okoliczności śmierci’’

TVN WARSZAWA 5 czerwca 2018 10:00
Robert Brylewski
Fot. East News

Śmierć Roberta Brylewskiego wywołała wiele emocji. Kiedy do mediów trafiła informacja, że 57-letni współzałożyciel zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia nie żyje, nikt nie mógł uwierzyć w tę informację. Jak się okazuję, przyczyną śmierci muzyka mogło być pobicie, do którego doszło w styczniu 2018 roku. „Prokuratura bada okoliczności śmierci’’. 

Przyczyna śmierci Roberta Brylewskiego 

W nocy z 27 na 28 stycznia, przy ulicy Targowej w Warszawie, Robert Brylewski został zaatakowany. — Stwierdzono szereg obrażeń, w wyniku których mężczyzna trafił do szpitala. Podejrzany, 41-letni Tomasz J., został zatrzymany i do dnia dzisiejszego stosowany jest wobec niego areszt. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co zagrożone jest karą od trzech do 15 lat pozbawienia wolności. Nie przyznał się i złożył wyjaśnienia, o których treści na razie nie mogę się wypowiadać —powiedział w rozmowie z mediami szef Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, Artur Oniszczuk.

W wyniku pobicia muzyk miał uszkodzoną czaszkę. Jak podaje serwis TVN Warszawa, od stycznia do maja artysta był kilkakrotnie hospitalizowany. — Zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że śmierć pokrzywdzonego była następstwem urazów spowodowanych przez Tomasza J. Prokurator zlecił sekcję zwłok. Po uzyskaniu opinii biegłego zostanie podjęta decyzja o ewentualnej modyfikacji zarzutu przedstawionego Tomaszowi J. — dodaje Oniszczuk. 

„Według nieoficjalnych informacji tvnwarszawa.pl w tle przestępstwa jest transakcja mieszkaniowa. Osoba bliska Brylewskiemu kupiła mieszkanie od członka rodziny Tomasza J. Prokuratura nie bierze jednak tego pod uwagę jako ewentualny motyw przestępstwa, bo motyw, według śledczych, pozostaje nieznany. Obecnie trwa obserwacja sądowo-psychiatryczna podejrzanego. Ze względu na stan zdrowia Roberta Brylewskiego, nie udało się go przesłuchać’’, informują dziennikarze serwisu.

Robert Brylewski zmarł 3 czerwca 2018 roku. Artysta miał 57 lat. 

Robert Brylewski
Fot. East News

Robert Brylewski
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?